8 فیلم کارآفرینی

افراد به دلایل زیادی به کارآفرینی تمایل دارند. برخی به این دلیل است که ایده ای خلاقانه دارند. برخی دیگر به دلیل حرص و طمع مالی، انتقام جویی و یا فقط فرار از کار یکنواخت کارمندی تحریک می شوند. اما فارغ از اینکه شما شخصاً آرزو دارید که خودتان رئیس خود باشید یا نه، تأثیری که کارآفرینان بر آینده، گذشته مشترک ما و دنیای اطراف ما گذاشته اند، ارزش یادگیری دارد. 

در این پست از وبلاگ نومانو لیستی از بهترین فیلم های کارآفرینی را به شما معرفی کرده ایم:

 

استارتاپ.کام (Startup.com)

صنعت رسانه مدام در حال تحول است و استارتاپ های جدیدی در حوزه رسانه می آیند و می روند. govWorks.com یکی از آن هایی است که آمد، و سرانجام با فروپاشی رو به رو شد. این فیلم فراز و نشیب شرکت جاه طلب و نوظهور و بنیانگذاران آن را دنبال می کند. شما با مشکلات روش سرمایه گذاری خطر پذیر آشنا خواهید شد و شخصیت های اصلی زندگی واقعی به شما کمک خواهند کرد که درک کنید راه اندازی یک شرکت چقدر دشوار است.

فیلم استارتاپ.کام

غارتگران دره سیلیکون (Pirates of Silicon Valley)

فلز براق، لبه های گرد و یک میوه سفید درخشان که یک گاز از آن زده شده، همه از مشخصه های بارز امروز اپل هستند، اما همیشه اینگونه نبوده است. و مایکروسافت را فراموش نکنید، شرکتی که دنیا را به یک مجموعه یکپارچه نرم افزار آفیس ای که امروزه در سراسر جهان از جمله در کامپیوترهای اپل، استفاده می شود، معرفی کرد. این فیلم درباره زندگی استیو جابز (Steve Jobs)، بنیانگذار اپل، با بازی نوآ وایل (Noah Wyle)، و بنیانگذار مایکروسافت بیل گیتس (Bill Gates) با بازی آنتونی مایکل هال  (Anthony Michael Hall)است. در طول فیلم، می بینید که چقدر انقلاب فناوری و نبرد برای ایجاد بهترین کامپیوتر شخصی واقعاً سخت و سریع بوده است. گیتس بیشتر نگران جنبه های فنی ساخت ماشین های مناسب است، در حالی که جابز می خواهد آگاهی ها و مفهوم جدیدی را از طریق کار خود ایجاد کند. ایدئولوژی چه کسی پیروز خواهد شد؟

فیلم غارتگران دره سیلیکون

در جستجوی خوشبختی (The Pursuit Of Happyness)

این فیلم نمونه ای عالی است از اینکه در شرایط سخت و دشوار چه میزان موفقیت و دستاورد می توان کسب کرد. در این فیلم که بر اساس داستان واقعی ساخته شده ویل اسمیت (Will Smith) نقش کریس گاردنر (Chris Gardner)، مرد بی خانمانی که مولتی میلیونر شد را ایفا می کند، او نقش فروشنده تلاش گری را بازی می کند که به دلیل اتفاقی ناخوشایند در نهایت بی خانمان می شود. گاردنر، با وجود گذراندن شب در سرویس بهداشتی یک ایستگاه مترو به همراه پسرش، موفق به گذراندن دوره کارآموزی بدون حقوق در یک شرکت می شود و تلاش می کند که آن موقعیت شغلی را به دست آورد.

فیلم در جستجوی خوشبختی

هوانورد (The Aviator)

این فیلم داستان زندگی هوارد هیوز  (Howard Hughes)است، کسی که در حوزه ی هوانوردی و سینما سرمایه گذاری عظیمی انجام داد. او دچار اختلال وسواسی اجباری (OCD) بود و همواره به دنبال شکستن رکوردهای سرعت و فاصله پرواز بود. هیوز یک رئیس، هنرمند و خلبان دقیق است و با گذشت زمان، بیماری او شدیدتر می شود. در نهایت، پس از بروز یک مشکل جدی در موتور هواپیما و یک سانحه شدید، هیوز تصمیم می‎گیرد به جای حفظ قراردادهای پرسود دولتی به علاقه و پروژه شخصی خود برسد. متاسفانه، مشکل وسواس هیوز باعث می‎شود او تصمیمات آنی و بدون فکر زیادی بگیرد که برای او مشکلاتی به وجود می آورد. خوشبختانه، فیلم یک نور امید و جنبه ی مثبتی دارد که در فیلم آن را مشاهده خواهید کرد.

فیلم هوانورد

پدرخوانده (The Godfather)

پدرخوانده ممکن است انتخابی عجیب برای این لیست به نظر برسد، اما ما معتقد هستیم که ظهور مافیا یکی از جذاب ترین، اگر وحشتناک ، داستان های کارآفرینی در تمام دوران است. مایکل کورلئونه  (Michael Corleone)و پدرش، پدرخوانده (به زبان ایتالیاییil Padrino ) “کسب و کار خانوادگی” خود را به قدرتمندترین (البته غیرقانونی) کسب و کار در نیویورک تبدیل می کنند. این فیلم نشان می دهد چه اتفاقی می تواند رخ دهد هنگامی که قدرت و پول روحیه کارآفرینی را به فساد می کشاند، از این رو، تماشای آن پیشنهاد می شود.

فیلم پدرخوانده

۱۲ مرد خشمگین (Twelve Angry Men)

اگر می خواهید یک کارآفرین برتر باشید، باید یاد بگیرید که چگونه با سایر افراد کنار بیایید و همکاری و تعامل داشته باشید. این فیلم نمونه ای عالی از چگونگی ترغیب افراد دیگر برای دیدن و توجه به دیدگاه شما است، خصوصاً در محدوده یک اتاق کوچک. تنها ۳ دقیقه از ۹۶ دقیقه این فیلم در خارج از اتاق هیئت منصفه اتفاق می افتد. در آن اتاق، تعصبات آزمایش می شود، توافق ها شکل می گیرند و از بین می روند و دوباره ایجاد می شوند. خواهید دید که چگونه ارزش ها بر تصمیمات ما تأثیر می گذارند و احتمالاً شما هم به خودتان نگاهی خواهید انداخت.

فیلم 12 مرد خشمگین

محیط اداره (Office Space)

اگر به دنبال الهام و تحقق بخشیدن به کار رؤیایی خود هستید و در نهایت یک کارآفرین شوید، این فیلم برای شما است. این فیلم کمدی داستان زندگی چند کارمند را روایت می کند که از کارشان متنفرند و تصمیم می گیرند که بر ضد رئیسشان شورش کنند. بینندگان خیلی زود متوجه این نکته می شوند که وقتی برای خود کار نمی کنید، کاری که انجام می دهید تضمین کننده پیشرفت شما نخواهد بود.

فیلم محیط اداره

شبکه اجتماعی (The Social Network)

این فیلم درباره ایجاد شبکه اجتماعی فیسبوک و زندگی مارک زاکربرگ (Mark Zuckerberg) است. ما در این فیلم سلسله اتفاقاتی که باعث شکل گیری و ایجاد فیسبوک می شود و فرهنگ دیوانه وار دانشگاه هاروارد، همراه با نمایشی بین فردی که می تواند هنگامی که بنیانگذاران قبل از موفقیت، مسائل را سر و سامان نمی دهند، پیش بیاید را مشاهده می کنیم.

فیلم شبکه اجتماعی

مطالب مشابه

پیام بگذارید