8 راه برای توسعه کسب و کار با کمک علوم داده

امروزه، ظهور اینترنت اشیا و توسعه و تکامل فناوری هوش مصنوعی (AI)، اجرای راه حل های علم داده را آسان کرده است، تا حدی که حتی کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​نیز از آن سود می برند. کسب و کارها می توانند با استفاده از تحلیل کلان داده تصمیمات آگاهانه ای بگیرند و به روش های مختلف کارایی عملیاتی خود را بهبود بخشند.

کلان داده، بدون حضور متخصصان حرفه ای که فناوری پیشرفته را به بینش عملی تبدیل می کنند، نمی تواند به کسب و کارها کمک کند. امروزه، سازمان ها و مؤسسات بیشتری در بخش مالی به استفاده علوم داده در کسب و کار خود روی آورده اند. متخصصان علم داده می دانند چطور اطلاعات سودمندی را از حجم زیاد داده که در حال حاضر در داخل یک مؤسسه وجود دارد به دست آورند.

سال گذشته، مکینزی (McKinsey) تخمین زده بود که ابتکارات و پیشگامان و اقدامات مبتکرانه کلان داده در سیستم سلامت و درمان ایالات متحده “می تواند دلیل ۳۰۰ تا ۴۵۰ میلیارد دلار کاهش در هزینه های مربوط به خدمات درمانی باشد”. این خبر خود نشان دهنده اهمیت فراوان علوم داده است. 

در اینجا لیستی از ۸ روشی که علم داده می تواند به کسب و کار شما کمک کند، آورده شده است:

 

  1.  علم داده به مدیریت کمک می کند تا تصمیمات بهتری اتخاذ کند

تحلیل کلان داده به عنوان یک مشاور قابل اعتماد، برای برنامه ریزی استراتژیک یک سازمان عمل می کند و به مدیریت و کارکنان شما در ارتقا استعدادهای تحلیلی و در نتیجه بهبود مهارت های تصمیم گیری کمک می کند. در نهایت اندازه گیری و ارزیابی، ثبت و ردیابی معیارهای عملکرد به مدیران عالی این امکان را می دهد تا اهداف جدیدی تعیین کنند.

 

  1. به شناسایی روندها برای حفظ رقابت کمک می کند

همان طور که پیش تر در این پست ذکر شد، یکی از اهداف اصلی تجزیه و تحلیل داده ها تعیین الگوها در حجم انبوهی از داده هاست. این امر به ویژه برای شناسایی روندهای جدید بازار بسیار مفید است. پس از شناسایی، این روندها می توانند با معرفی محصولات و خدمات جدید به کلید کسب مزیت رقابتی تبدیل شوند.

 

  1. کارایی و تعهد کارکنان در کننترل و مدیریت وظایف اصلی و مشکلات را افزایش می دهد

با آگاه ساختن کارمندان از مزایای استفاده از تحلیل کلان داده، علم داده می تواند آن ها را در کارشان کارآمدتر کند. این کارمندان با درک و بینش وسیع تری از اهداف شرکت، قادر خواهند بود در هر مرحله اقدامات مؤثرتری را نسبت به وظایف اصلی و مشکلات انجام دهند. از این رو، کارایی عملیاتی کسب و کار شما بهبود می یابد.

8 راه برای توسعه کسب و کار با کمک علوم داده

  1. فرصت ها را شناسایی کرده و بر اساس آن ها عمل می کند

متخصصان علم داده می توانند روش های جدیدی برای انجام کارها معرفی و ارائه کنند. این امر به نوبه خود می تواند باعث ایجاد نوآوری شود و امکان توسعه محصول جدید را فراهم کند و راه دستیابی به سودآوری را برای شرکت شما باز کند.

 

  1. برنامه های عملیاتی مبتنی بر داده کم ریسک را ارتقا می دهد

تحلیل کلان داده این امکان را برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ فراهم کرده است که براساس شواهد قابل سنجش و مبتنی بر داده اقدام کنند. چنین استراتژی می تواند یک کسب و کار را از انجام کارهای غیرضروری نجات دهد و گاهی نیز خطرات را پیش بینی کند.

 

  1. تحلیل کلان داده به ارزیابی تصمیمات کمک می کند

جدا از اینکه تحلیل ها به کسب و کار شما اجازه می دهند که تصمیمات را براساس و برپایه داده ها اتخاذ کند، به شما کمک می کند با معرفی عوامل متغیر، برای بررسی انعطاف پذیری و مقیاس پذیری، این تصمیمات را ارزیابی و بررسی کنید. با استفاده از علم داده و راه حل های کلان داده می توانید تغییرات مطلوبی در ساختار و عملکرد سازمانی خود ایجاد کنید.

 

  1. در انتخاب مخاطب هدف کمک می کند

تجزیه و تحلیل داده ها به شما در سازماندهی داده های مشتری برای کسب بینش و دید وسیع تری نسبت به ترجیحات و انتظارات آن ها، کمک می کند. تجزیه و تحلیل عمیق تر داده های مشتری می تواند به شرکت ها در شناسایی  مخاطب هدف با استفاده از محصولات و خدمات مناسب کمک کند.

 

  1.  کلان داده روند استخدام استعدادها را آسان می کند

دپارتمان های منابع انسانی پیوسته در تلاشند تا استعدادی متناسب با معیارهای تعیین شده را پیدا و استخدام کنند. کلان داده با ارائه داده ها و اطلاعات جامع پروفایل های افراد با ادغام شبکه های اجتماعی، پروفایل های شرکت ها و پایگاه های کاریابی، کار آن ها را ساده تر کرده است. اکنون بخش منابع انسانی شما می تواند CV ها را خیلی سریعتر پردازش کرده و استعدادهای مناسب را آسان تر و با سرعت بیشتری استخدام کند.

 

ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم و داشتن داده ها طرحی برای کسب درآمد بیشتر را برایتان فراهم می کند. علم داده برای آن هایی که می خواهند کسب و کار خود را توسعه دهند، ضروری است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید