7 گام برای دستیابی سریعتر به موفقیت

در دنیای امروز، ما تمایل داریم که سریعتر به آنچه می خواهیم دست یابیم. از کاهش وزن تا سرعت اینترنت و پاسخ به آخرین ایمیل یا پیام، همه چیز درباره دستیابی به لذت فوری است. این امر به حوزه کاری نیز گسترش می یابد، جایی که افراد تمایل دارند کسب درآمد کنند و در سریعترین زمان ممکن  به موفقیت برسند.

 

راستش، هیچ ترفند محرمانه ای وجود ندارد که شما را یک شبه موفق کند. با این وجود اقدامات پیشگیرانه خاصی وجود دارد که می توانید در حرفه خود انجام دهید. این اقدامات به شما کمک می کنند سفر خود را به سمت موفقیت ترسیم و آسان کنید. برای دستیابی سریعتر به موفقیت این نکات را به کار ببندید:

 

  1. اهداف مشخصی را تعیین کنید.

برای دستیابی سریعتر به موفقیت، ابتدا به یک نقشه راه برای حرفه خود نیاز دارید. از این گذشته، اگر در ذهن خود نقطه پایانی نداشته باشید، نمی توانید میانبر بزنید و سریعتر به موفقیت برسید. تعریف موفقیت برای هر کسی متفاوت است، بنابراین مهم است که اهداف شخصی خود را به طور واضح مشخص کنید. می خواهید در حرفه خود به چه چیزی دست یابید؟ تنها زمانی که اهداف مشخصی را تعریف کرده اید می توانید در جهت رسیدن به آن ها گام های عملی و کاربردی بردارید.

اهداف بزرگ و بلند مدت به شما کمک می کنند تا بستر و چارچوبی برای حرفه خود ایجاد کنید. با داشتن اهدافی در ذهن تان، می توانید اهداف کوچکی ایجاد کنید که به عنوان نقاط عطف قابل دستیابی عمل می کنند. با بالا بردن سطح توقع، همیشه انگیزه ای برای کار سخت خواهید داشت که این امر به شما کمک می کند موفق شوید.

 

  1. یک روال معمول ایجاد کنید و به آن پایبند باشید.

بیشتر افراد موفق از قبل این نکته را می دانند که، مزیت بزرگی در تکرار وجود دارد. روال های روزمره شما را به جلو سوق می دهند و به شما کمک می کنند تا به رشد خود ادامه دهید. اول از همه، اگر شما یک روال را دنبال می کنید، نظارت بر پیشرفت خود با گذشت زمان بسیار آسان تر خواهد بود.

مورد دیگر اینکه، یک برنامه روزمره به شما کمک می کند عادت های خوبی که می توانند باعث افزایش سرعت پیشرفت کار شما شوند را ایجاد کنید.

به عنوان مثال، فرض کنیم روال روزمره شما این است که هر شب یک ساعت بعد از شام نشریات مربوط به مسیر شغلی خود را بخوانید. اگر زمان های مشخصی را برای فعالیت های خاص اختصاص دهید، بعد از مدتی مانند حافظه عضله می شوند. با انجام روال های مثبت، شما اغلب سریعاً نتایج موردنظر خود را کسب می کنید.

 

  1. برای موفقیت یک مربی پیدا کنید.

تعداد زیادی از افراد بسیار موفق در یک مورد مشترک هستند: آن ها یک مربی داشتند. مربی کسی است که در همان مسیر شغلی شما باشد، اما در مراحل بالاتر و جلوتر. آن ها به دلیل تجربه هایی که کسب کردند، می توانند اطلاعات و راهنمایی های مربوط به مسیر شغلی انتخابی شما را ارائه دهند.

همچنین می توانند شما را در مواردی مانند چگونگی جلوگیری از مشکلات احتمالی و نحوه نزدیک شدن به مراحل بعدی حرفه خود راهنمایی کنند. یک مربی اغلب می تواند ارتباط بین شما و افرادی که می توانند به پیشرفت شغلی شما کمک کنند را نیز تسهیل کنند. داشتن یک مربی می تواند از بسیاری جهات به نفع شما باشد و به شما کمک می کند تا سریعتر به موفقیت دست پیدا کنید.

7 گام برای دستیابی سریعتر به موفقیت

  1. روال کار خود را ساده کنید.

اگر به شما بگویم که می توانید زندگی خود را آسان کرده و موانعی که شما را از دستیابی به موفقیت باز می دارند با کمترین زحمت از مسیر خود بردارید چه؟ روال های روزمره مثبت می توانند به شما کمک کنند سریعتر در حرفه خود پیشرفت کنید. اما عادت های بد و کارهای روزمره ای که زمان را هدر می دهند می توانند نتیجه معکوس داشته باشند. بنابراین چگونه می توانید برنامه های روزمره خود را ساده کنید تا عادت های بد را از بین ببرید؟

ابتدا همه مواردی را که وقت شما را می گیرد و به پیشرفت شغلی شما کمک نمی کنند، در نظر بگیرید. می دانید، مواردی مانند چک کردن اینستاگرام هر چند دقیقه یکبار یا گشتن در فروشگاه های آنلاین در زمانی که باید به کار کردن اختصاص دهید، از این دست هستند. بعد از شناسایی این موارد، سخت تلاش کنید تا آن ها را از بین ببرید یا حداقل تحت کنترل درآوریدشان. برای از بین بردن حواس پرتی ها، نظم و انضباط لازم است، با این کار شما تمرکز بیشتری خواهید داشت، و این باعث می شود خیلی سریعتر به جایی که می خواهید برسید.

 

  1. در کسب موفقیت بیاموزید که چگونه نه بگویید.

هربرت بایارد سوپ (Herbert Bayard Swope) می گوید: “من نمی توانم فرمول مطمئنی برای موفقیت به شما بدهم، اما می توانم فرمولی برای شکست به شما بدهم: سعی کنید همیشه همه را راضی کنید.”

اگر فرد بله گویی هستید، احتمالاً موافقت می کنید که پروژه ها و تعهدات زیادی را به عهده بگیرید. یا شما آن دسته از افرادی هستید که به راحتی با همه چیز موافقت می کنید و سپس در آخرین لحظه به قول خود عمل نمی کنید. در هر صورت، این گرایش ها از نظر پیشرفت شغلی به شما لطفی نمی کنند.

نه گفتن ممکن است سخت باشد، اما معمولاً در طولانی مدت بهتر است. نه گفتن پایبندی اخلاقی را نشان می دهد، و شما وقت خود را برای چیزهایی که باعث پیشرفت حرفه شما نمی شوند، تلف می کنید.

 

  1. در مورد پول باهوش باشید.

سخت است که پیشرفت کنید وقتی که دائماً در حال تلاش برای رسیدن به موقعیت بهتر هستید یا تا آخر ماه هیچ پولی از حقوق برایتان نمی ماند. اگر می خواهید سریعتر موفق شوید، باید در مورد پس انداز پول هوشمند باشید.

در حق خودتان یک لطفی بکنید و مقداری از حقوق و دستمزد خود را کنار بگذارید. بله، ممکن است خسته کننده باشد، اما کمی خویشتنداری اکنون می تواند به موفقیت در آینده نه چندان دور بیفزاید. افراد موفق غالباً کمتر از درآمد خود خرج می کنند. این به معنی خسیس بودن نیست، چون آن ها می دانند که برای پول درآوردن گاهی اوقات به پول نیاز است و آن ها می خواهند آماده باشند.

هنگامی که در مورد پس انداز پول هوشمندانه رفتار می کنید، می توانید با گذشت زمان با یک شبکه ایمن رشد کنید. وقتی نوبت به سرمایه گذاری یا راه اندازی یک کسب و کار می رسد آماده خواهید بود که به سرعت حرکت کنید و این کار را بدون هزینه ی زیاد انجام دهید.

 

  1. در راه موفقیت از اشتباهات خود درس بگیرید.

همان طور که ترومن کاپوتی (Truman Capote) گفته است، “شکست چاشنی است که به موفقیت عطر و طعم می بخشد.” هرچه بیشتر به عنوان یک کارآفرین از منطقه راحتی خود خارج شوید، احتمال اشتباه شما بیشتر است.

اگر می خواهید موفق شوید، نمی توانید اجازه دهید این اقدامات نادرست شما را از پا دربیاورند. آیا می توانید به جای دیدن آن ها به عنوان پایان دنیا، به عنوان فرصت بهشان نگاه کنید؟ در نهایت، شکست ها می توانند بزرگترین معلمان ما باشند. از این گذشته، آنچه امروز مانند احساس شکست است می تواند درسی باشد که به شما کمک می کند در آینده از شکست بزرگتری جلوگیری کنید.

 

روی پیشرفت تمرکز کنید، نه کمال. اگر بتوانید از اشتباهات خود بیاموزید، قویتر و باهوش تر خواهید شد و این می تواند به شما کمک کند خیلی سریعتر موفق شوید.

مطالب مشابه

پیام بگذارید