7 مزیت آموزش الکترونیکی که می توان از آن بهره مند شد

“مهمترین اصل برای طراحی آموزش الکترونیکی جالب توجه، دیدن طراحی آموزش الکترونیکی به عنوان طراحی یک تجربه است نه به عنوان طراحی اطلاعات.” کتی مور (Cathy Moore)

صنعت پلتفرم آموزش آنلاین در سال های اخیر رونق یافته است. انعطاف پذیری ای که دانش آموز در حین یادگیری می تواند تجربه کند، پلتفرم آموزش الکترونیکی را به یک روش امیدوار کننده و مناسب برای درک محتوا آموزشی تبدیل کرده است. همچنین جذابیت خود را در بین فراگیرانی که عطش دانش دارند افزایش داده است.

در این دوره همیشه در حال تغییر، یادگیری مهارت های جدید راهی برای تحت کنترل داشتن شرایط است. یادگیری مداوم برای دانش آموزان و همچنین افرادی که شغل تمام وقت دارند، راهی برای افزایش مهارت ها است. از زمان پیدایش عصر دیجیتال، بیشتر پلتفرم های آموزش الکترونیکی برای ایجاد راه حل های بهتر برای یادگیرندگان خود در رقابت هستند.

بیایید ۷ مزیت حاصل از آموزش الکترونیکی را بررسی کنیم:

 

  1. آموزش برای همه

وقتی به آموزش هر دوره ای می اندیشیم، تحصیلات عالی و هزینه های سنگین مواردی هستند که فکر ما را به خود مشغول می کنند. تعداد کمی از ما می توانیم از عهده هزینه ی تحصیلات عالی که آرزویشان را داریم بربیاییم.

یادگیری آنلاین فرصتی را برای ما فراهم می کند تا بتوانیم حرفه رویاهای خود را دنبال کنیم. به ما این امکان را می دهد که دوره های متناسب با نیاز خود را پیدا کنیم. نه تنها ما می توانیم از طیف متنوعی از پلتفرم های آموزش الکترونیکی که دارای گزینه های متنوعی هستند استفاده کنیم بلکه می توانیم مربیان یا معلمان آنلاینی را که برای ما مناسب هستند انتخاب کنیم.

روش های تدریس هر مربی متفاوت است. جدای از این که می توانید دوره با فیلم های از قبل ضبط شده را انتخاب کنید یا در دوره های پخش مستقیم شرکت کنید، آموزش الکترونیکی برای شما این امکان را فراهم می کند که به محیط متنوع و راحتی دسترسی داشته باشید.

 

  1. آموزش الکترونیکی یادگیری فعال را تقویت می کند

یکی از بزرگترین چالش های قرن ۲۱، بازه زمانی توجه کوتاه مدت است. بازه زمانی توجه کوتاه مدت منجر به کاهش تمرکز، فراموشی و بی نظمی دانشجویان می شود. اکثر دانش آموزان با این مشکلات رو به رو هستند که این امر خود منجر به یادگیری و ماندگاری کمتر محتوای آموزشی و نمرات پایین می شود.

محیط آموزش الکترونیکی باعث تقویت و پیشبرد یادگیری فعال می شود. فیلم های آموزشی آنلاین به روش هایی ایجاد می شود که به دانشجویان کمک می کند با موضوع آموزشی تعامل داشته و درگیر شوند، و از طریق طیف گسترده ای از روش ها و یک انجمن گفتگو برای بحث در مورد مشکلات، ایده های جدید و موارد دیگر، مشکلات را حل کنند.

 

  1. اثربخشی آموزش مجازی

مغز انسان تصاویر را که به راحتی قابل درک است ترجیح می دهد تا متن ساده. از آنجا که پلتفرم های آموزش الکترونیکی با تصاویر و اینفوگرافیک ها طراحی شده اند، درک اطلاعات ارائه شده بسیار مؤثر است. این امر منجر به ماندگاری و یادگیری بهتر مطالب و کمک به دانش آموزان برای دستیابی به نمرات بهتر می شود. همچنین به کارمندان اجازه می دهد توانایی بالا بردن مهارت های خود و استفاده از دانش فرآیند جدید در محل کار را به دست آورند.

7 مزیت آموزش الکترونیکی که می توان از آن بهره مند شد

  1. مقیاس پذیر است

در این عصر دیجیتال که به طور مداوم در حال تکامل است، سازمان ها برای رشد و بقای خود باید به روز شوند. روش های مرسوم آموزش کارکنان بهترین راه حل نیستند. استخدام مربی باتجربه هزینه زیادی دارد و همچنین زمان زیادی برای نهادینه کردن آموزش برای آن ها لازم است. حتی بهره وری کلی سازمان را با مشکل رو به رو می کند. از این رو، آموزش الکترونیکی فرصت بهتری را برای تشکیل و برقراری ارتباط با آموزش جدید و سیاست های شرکت فراهم می کند.

 

  1. مزایایی برای معلمان

در روش سنتی آموزش، معلمان برای انتقال پیام خود مشکل دارند. هر دانش آموز نمی تواند آن طور که باید مورد توجه قرار گیرد. آموزش الکترونیکی بستری را فراهم می کند که معلمان و تولیدکنندگان محتوا می توانند پیام خود را به مخاطبان هدف خود برسانند. این امر تضمین می کند که همگی آموزش یکسانی را دریافت می کنند.

 

  1. آموزش الکترونیکی محتوای تازه و دست اول ارائه می دهد

یکی از بزرگترین مزیت های پلتفرم های آموزش الکترونیکی این است که آن ها محتوای به روز شده ارائه می دهند. در این دوران مدرن، آموزش الکترونیکی به افراد کمک می کند تا با دنیا هماهنگ و همگام شوند و آن ها را در مسیر حرکت نگه می دارد.

 

  1. فواید محیطی آموزش مجازی

آغاز و شروع آموزش الکترونیکی بدون استثنا بر هر صنعت تأثیر گذاشته است. صنعت تولید کاغذ سومین صنعت سوخت فسیلی است که عواقب ناگواری برای طبیعت دارد.

آموزش الکترونیکی به دلیل عدم نیاز به کاغذ باعث ایجاد محیط بدون کربن می شود. موجب ارتقا محصولاتی می شود که باعث صرفه جویی در انرژی می شوند. طبق تحقیقات، مشخص شده است که آموزش از راه دور %۹۰ انرژی کمتر و %۸۵ انتشار کربن کمتری را به همراه دارد. از آنجا که دانشجویان و کارمندان می توانند مطالب آموزشی را از خانه یاد بگیرند، کمتر به رفت و آمد احتیاج است و نیازی به ساختمان ها و مکان هایی برای آموزش نیست که این به نوبه خود باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود. آموزش الکترونیکی یک گزینه سبز  به شمار می رود

مطالب مشابه

پیام بگذارید