7 روش حل بهتر مشکل با همکاری گروهی

“مشکلی که به اشتراک گذاشته شده است، نصف شده است.” آیا این گفته حقیقت دارد؟ طبق یکی از مطالعه های دانشگاه استنفورد، باید بگویم بله، شرکت کنندگانی که قرار بود با همکاری یکدیگر کار کنند، نسبت به آن هایی که به تنهایی مشغول به کار بودند، متعهدتر بودند.

تحقیقات بیشتر نشان داده است که شرکت هایی که همکاری را ارتقا می دهند پنج برابر بیشتر از دیگر شرکت ها، با استاندارد بالاتری عمل می کنند. در اینجا هفت روش برای به دست آوردن بیشترین بازدهی از تیم هایتان آورده شده است.

 

  1. ایجاد یک فضای اختصاصی برای همکاری تیمی

هر تیمی به فضایی نیاز دارد که در آن کار کند و ایده ها را ثبت کند. یک پلتفرم مشارکتی با یک ساختار بصری کاربر پسند باعث می شود که به عنوان یک گروه، به مراتب آسان تر و راحت تر از جمع شدن در یک اتاق جلسه بسته و دلگیر، دور هم جمع شوید.

یکی دیگر از مزیت های مهم سیستم مدیریت وظایف آنلاین، انعطاف پذیری است: تیم ها می توانند با هم کار کنند، ایده های خود را به اشتراک بگذارند و پیشرفت ها را بدون حضور در یک اتاق بررسی کنند. این امر به شما این امکان را می دهد تا به جای نیاز به بررسی یادداشت های روزانه و برنامه ریزی جلسات حضوری، برای حل سریع تر مشکلات، در هر زمان و هر مکانی، همکاری کنید.

اما اطمینان حاصل کنید که پلتفرم  و بستری  را انتخاب می کنید که به اندازه کافی برای نیازهای تیم شما انعطاف پذیر باشد. برخی از اعضای تیم با یک تابلو تجسم (ویژن بورد) بهتر کار می کنند، برخی بیشتر مبتنی بر تقویم هستند و برخی دیگر لیست هایی را با متعلقات و کارهای فرعی ترجیح می دهند.

 

  1. پذیرای دیدگاه ها و نقطه نظرات مختلف باشید

یکی از اصلی ترین مزایای کار گروهی، تنوع دیدگاه های ارائه شده است.

کار انفرادی شما را به یک دید واحد محدود می کند: خودتان. اگر یک متخصص در زمینه موضوعی که در دست دارید هستید، مسئله ای نیست، در غیر این صورت، چه کار می کنید؟

ترکیبی از دیدگاه های ایجاد شده از تجربیات مختلف زندگی، سوابق تحصیلی و آموزش می تواند به شما در حل سریع تر مشکلات کمک کنند. وقتی فقط از یک زاویه به آن نگاه نمی کنید، تفکر خارج از چارچوب و خلاقانه بسیار ساده تر می شود.

 

  1. مشکل را به بخش های قابل درک تقسیم کنید

مهمترین مزیت همکاری با همکاران، به اشتراک گذاشتن و تقسیم بار مسئولیت حل مسأله است.

در مورد عناصر و اجزا مختلف چالش فکر کنید و آن ها را بین تیم تقسیم کنید: این امر باعث می شود شناسایی یک راه حل به مراتب کمتر اضطراب آور باشد و شما را ترغیب می کند به جای تلاش برای یک گزینه کلی، راه حل های کوچکتر را در نظر بگیرید. سپس می توانید گرد هم آیید و ببینید که چگونه راه حل های فرعی برای دستیابی به هدف شما ادغام می شوند.

اگر یک یا چند نفر با بخشی از فرآیند مشکل داشته باشند، ممکن است بتوانند آن بخش را با دیگری جا به جا کنند یا به آن ها کمک کنند. این کار بسیار مؤثرتر و کارآمدتر از تلاش فردی برای درک شرایط است.

7 روش برای حل بهتر مشکلات توسط تیم ها

  1. ایده های یکدیگر را گسترش دهید

همه افراد تیم، باید سهم ارزنده ای در تیم داشته باشد، مهم نیست این سهم چقدر بزرگ یا کوچک باشد. حتی کوچکترین ایده هم می تواند الهام بخش همکاران شما باشد و جرقه شکل گیری یک بحث و گفتگوی آموزنده باشد و واکنش و بازخوردی را ایجاد می کند که گروه شما را به سمت هدفتان سوق می دهد.

با این وجود، بررسی هر پیشنهادی که مطرح می شود بسیار مهم و حیاتی است، رد کردن سریع ایده ها احتمال از بین رفتن راه حل های احتمالی و بالقوه را افزایش می دهد. اعضای تیم باید به تلاش ها و نظرات و دیدگاه های همکارانشان احترام بگذارند.

 

  1. انگیزه و حمایت را در همکاری به اشتراک بگذارید

نا امید شدن از پیشرفت آسان است. با شروع به فکر کردن به اینکه “من نمی توانم این کار را انجام دهم”، ممکن است تصور کنید که واقعاً نمی توانید ایده ها را به اندازه کافی دنبال کنید تا راه حل خود را پیدا کنید.

اگرچه با یک تیم، همگی می توانید یکدیگر را ترغیب و حمایت به حفظ روحیه کنید. مانند تبریک گفتن به افراد وقتی همکاری با ارزش و ارزنده ای انجام می دهند و تشویق دیگران برای به اشتراک گذاشتن ایده ها.

 

  1. رشد و پیشرفت همتا به همتا را برانگیزید

کار کردن به عنوان یک تیم می تواند به همکاران کمک کند تا بتوانند به یکدیگر کمک کنند و رشد و پیشرفت را افزایش دهند، خواه این امر از طریق ایجاد اعتماد به نفس، آموزش نحوه انجام یک کار خاص به آن ها یا تنها تغییر دیدگاهشان در مورد چیزی باشد.

با گذشت زمان، همکاری می تواند نیروی کار شما را قوی تر کرده و عملکرد فردی کارکنان را تقویت کند. درسی که می آموزند و عزت نفسی که آن ها از طریق کار با دیگران کسب می کنند می تواند به آن ها کمک کند تا راحت تر ابتکار عمل را به دست بگیرند. در نتیجه، احتمال اینکه در آینده مشکلات را حل کنند و سریع تر به اهداف دست یابند، بیشتر می شود.

 

  1. کمک به غلبه بر تعارضات خصوصیات اخلاقی و دیدگاه های متمایز

پیش از این، ما ذکر کردیم که یکی از بهترین موارد درباره همکاری با یکدیگر، دیدگاه های مختلف است.

اما، متأسفانه، این مورد همچنین می تواند به یکی از سخت ترین جنبه های کار تیمی منجر شود: اختلاف نظرها و تعارض.

این موارد ممکن است حتی در بی اهمیت ترین مسائل اتفاق بیفتد. اما هنگامی که تعدادی از افراد را در یک اتاق قرار می دهید، شاید اگر قبلاً آن ها یکدیگر را ملاقات نکرده اند، بعید باشد که با یکدیگر به سرعت ارتباط برقرار کنند.

یاد گرفتن غلبه بر مشکلات داخلی و همکاری با وجود اختلافات، بسیار حیاتی و مهم است. این امر می تواند کمک کند افراد راحت تر با یکدیگر کار کنند و نظرات دیگران را که با دیدگاهشان متفاوت است با آغوش باز بپذیرند.

کار تیمی می تواند یک چالش باشد، اما همان طور که تحقیقات نشان می دهد، یک گروه کارآمد، برای رسیدن به اهداف شانس به مراتب بهتری نسبت به کار به صورت انفرادی دارد.

برای تقویت و افزایش همکاری در کسب و کار خود، نکاتی که در بالا توضیح داده شده است را دنبال کنید و به کارکنان کمک کنید تا ارتباطات محکم تری با همکاران خود برقرار کنند. کار در یک تیم منافع زیادی در بردارد، اما در نهایت این مزایای کار گروهی برای هر فردی متفاوت است.با گذشت زمان، شما ممکن است پیشرفت های گسترده ای را در نیروی کار خود مشاهده کنید که منجر به حل بهتر مشکلات و فرهنگ مشارکتی شرکت ها شود.

مطالب مشابه

پیام بگذارید