7 درس زندگی از هنری فورد

هنری فورد، یک کارآفرین و کارخانه دار آمریکایی و بنیانگذار شرکت فورد موتور بود. ابتکارات او در زمینه حمل و نقل، صنعت خودرو را برای همیشه متحول کرد. در این پست از وبلاگ نومانو هفت درس زندگی که می توانیم از او بیاموزیم آورده شده است.

 

درس ۱: شکست یک فرصت است، بنابراین از شکست خود درس بگیرید و رو به جلو حرکت کنید

در سال ۱۹۰۱، فورد مجبور شد اولین شرکت خود، شرکت دیترویت را تعطیل کند. پس از حدود یک سال و نیم فعالیت، شرکت هنوز نتوانسته بود خودرویی بسازد و سرمایه گذاران از شرایط راضی نبودند. به گفته ی فورد، “شکست فرصتی برای شروع دوباره است، این بار هوشمندانه تر.” به عبارت دیگر، ما باید شکست های خود را به عنوان معلم خود در نظر بگیریم.

ما انسان ها تمایل داریم که شکست های خود را نادیده بگیریم، اما حقیقت این است که همه در زندگی شکست خورده اند. شکست اتفاق دردناکی است، اما اغلب ارزشمندترین تجربیات را برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین از شکست خود درس بگیرید. و اجازه ندهید که شکست شما را در مسیر رسیدن به هدف تان متوقف کند و مانع حرکت شما شود.

 

درس ۲: روی کیفیت تمرکز کنید

به گفته فورد، “کیفیت به معنای درست انجام دادن کار است وقتی کسی به دنبال انجام صحیح آن نیست.” انجام کار با کیفیت به این معنی است که مشتری شما راضی است، و شما او را وفادار نگه می دارید که در نهایت به این معنی است که او به تجارت با شما ادامه خواهند داد. باید به این نکته توجه داشته باشید که تمام محصولاتی که تولید می کنید و خدماتی که ارائه می دهید قابل بهبود هستند و می توانند توسعه یابند و این بدان معنا نیست که باید به آنچه تولید کرده اید و ارائه داده اید اصرار بورزید و پایبند باشید زیرا در تلاش هستید کیفیت آن را بهبود ببخشید.

 

درس ۳: به تحقیق و یادگیری ادامه دهید

“هر کسی که یادگیری را متوقف کند پیر است، چه در سن بیست سالگی چه هشتاد سالگی. هرکس که دائما در حال یادگیری است جوان می ماند. مهمترین چیز در زندگی این است که ذهن خود را جوان نگه دارید.” هنری فورد

شرکت فورد موتور، اولین اتومبیل خود را در سال ۱۹۰۳ به یک دندانپزشک فروخت. هنری فورد در آن زمان ۴۰ ساله بود. اگرچه این اولین اتومبیلی نبود که او فروخت، اما این اولین خودرویی بود که از او اسطوره ای ساخت که ما امروز می شناسیم. فورد تا ۴۰ سالگی به یادگیری و بهبود اتومبیل خود مشغول بود. سعی کنید پیوسته و به طور مداوم در حال یادگیری باشید، این کار شما را جوان و پرانرژی نگه می دارد، و باعث شکل گیری ایده های جدیدی در ذهن شما می شود که می توانید از آن ها در زندگی و کسب و کار خود استفاده کنید.

7 درس زندگی از هنری فورد

درس ۴: پیوسته به خود یادآوری کنید که اگر فکر خود را روی اهدافتان متمرکز کنید می توانید به آن ها دست یابید. به خود ایمان داشته باشید

“چه فکر کنید می توانید، چه فکر کنید که نمی توانید، در هر دو صورت حق با شماست.” هنری فورد

مثبت فکر کردن به شما کمک می کند افکار منفی را که می تواند منجر به افسردگی شود از ذهن خود بیرون کنید. زیرا افسردگی، به سلامت روان و فعالیت های روزمره شما آسیب می رساند. افرادی که مثبت فکر می کنند برای انجام کارهای روزمره خود احساس خوشحالی و انگیزه بیشتری دارند. بنابراین هدف شما باید مثبت اندیشی باشد.

 

درس ۵: برای کاری که انجام می دهید اشتیاق داشته باشید

اکنون یافتن اشتیاق آسان ترین کار نیست. هنری فورد از کودکی با موتورها بازی می کرد. او به محض دیدن اولین موتور بخار می خواست یک نمونه از آن را بسازد. می توانید بگویید او آنقدر خوش شانس بود که علاقه خود را در جوانی پیدا کرد. اما این اشتیاق او بود که او انگیزه اش را از دست ندهد و تا ۴۰ سالگی از هدف خود دست نکشد و برایش تلاش کند.

روزی همه ما به گذشته خود نگاه خواهیم کرد و آرزو می کنیم آنچه را که انجام نداده ایم، انجام می دادیم. ممکن است بخواهید لیستی از کارهایی که می خواهید انجام دهید تهیه کنید و شروع به انجام آن ها کنید. اگر چیزی را بیابید که وقت خود را صرف آن کنید بدون اینکه متوجه شوید چه مقدار از وقت خود را به آن اختصاص می دهید، چیزی به دست آورده اید. که این امر به امتحان کردن مسائل وابسته است. پس کاغذ و مداد را بیرون بیاورید و دست به کار شوید.

 

درس ۶: در کسب و کار با تیم همکاری کنید و همه را راضی نگه دارید

فورد دستمزدها را افزایش داد تا همه را راضی نگه دارد. به گفته ی او “گرد هم آمدن یک شروع است. با هم ماندن پیشرفت است و همکاری کردن با یکدیگر موفقیت است”. شما باید اطمینان حاصل کنید که با یکدیگر همکاری می کنید زیرا کار گروهی به حل مشکلات کمک می کند. با کار در تیم، ایده های بیشتری مورد بحث قرار می گیرد و همه می توانند برای یافتن راه حل با هم همفکری و همکاری کنند. بنابراین، افراد مناسب را پیدا کنید و آن ها را راضی نگه دارید.

 

درس ۷: به تلاش برای عبور از موانع ادامه دهید، حتی وقتی اوضاع بر وفق مراد نیست

“وقتی به نظر می رسد همه چیز بر ضد شماست، به یاد داشته باشید که هواپیما در خلاف جهت باد از زمین بلند می شود، نه در جهت آن.” هنری فورد

زندگی در حال سپری شدن است، اگر به کمک یا مشاوره ای احتیاج دارید از آدم های اطراف خود کمک بخواهید. اما مراقب باشید، باید از افرادی بپرسید که می خواهید به جای آن ها یا مانندشان باشید یا افرادی که به شما کمک می کنند تا به هدفی که دارید برسید. به یاد داشته باشید بسیاری از شرایط بد مدت کمی طول می کشند. شما در گذشته نیز در از شرایط سخت و دشوار عبور کرده اید، به خود بگویید که از این یکی هم عبور خواهید کرد.

 

منبع:

sss-share-success-stories.medium.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید