6 مزیت استفاده از آموزش الکترونیکی برای آموزش در مدارس و دانشگاه ها

فناوری تقریباً همه ی ابعاد زندگی ما را تحت تأثیر قرار داده است، آموزش نیز از این امر مستثنی نیست. طی چند سال گذشته، آموزش الکترونیکی به لطف مزایای خارق العاده اش برای دانش آموزان و مربیان، به سرعت توسعه یافته و مورد استقبال قرار گرفته است.

آموزش الکترونیکی این امکان را برای دانش آموزان و دانشجویان فراهم کرده است که فارغ از اینکه کجا هستند، به راحتی به آموزش دسترسی یابند. علاوه بر این، امکان ارائه یک فرایند یادگیری مطلوب متناسب با نیازهای هر دانش آموز را فراهم می کند.

در ادامه برخی از مهمترین مزایای آموزش الکترونیکی آورده شده است.

 

  1. تجربه یادگیری آسان و سرگرم کننده با آموزش الکترونیکی

کلاس ها می توانند برای دانش آموزان خسته کننده و استرس زا باشند، و همین موضوع باعث می شود مطالب آموزشی که به دانش آموزان ارائه داده می شوند ناکارآمد باشند. از طریق آموزش الکترونیکی، روند یادگیری انعطاف پذیرتر و راحت تر می شود، بنابراین فرد را به یادگیری مداوم تشویق و ترغیب می کند.

دانش آموزان می توانند با استفاده از تلفن همراه خود، در هر زمان و هر مکانی به مطالب آموزش الکترونیکی دسترسی پیدا کنند. آن ها هر زمان که اراده کنند می توانند هر مبحثی را که می خواهند دوباره مشاهده کنند. همچنین می توانند محتوای آموزشی ای را انتخاب کنند که متناسب با نیازها و ترجیحات آن ها باشد.

 

  1. آموزش و پشتیبانی شخصی سازی شده

همه ما می دانیم که برای معلم ها دشوار است که نیازهای منحصر به فرد هر دانش آموز را برآورده کنند، به خصوص وقتی که بیست یا سی دانش آموز در یک کلاس وجود داشته باشد.

با یک فرآیند یادگیری اصولی و طیف وسیعی از قالب های محتوا در دسترس، معلمان می توانند تجارب یادگیری شخصی سازی شده ای را برای دانش آموزان ارائه دهند، که در اکثر کلاس های سنتی امکان دستیابی به آن ها وجود ندارد.

6 مزیت استفاده از آموزش الکترونیکی برای آموزش در مدارس و دانشگاه ها

  1. آسان شدن پیگیری عملکرد دانش آموز

آموزش الکترونیکی این امکان را برای معلمان فراهم می کند تا پیشرفت دانش آموزان را پیگیری و دنبال کنند.

به عنوان مثال، اگر دانش آموزی در امتحانات آنلاین خود رد شود، معلم می تواند روش های یادگیری متناسب با او را برایش ارائه دهد تا بتواند محتوا آموزشی را به راحتی بیاموزد و در نهایت عملکرد خود را بهبود بخشد.

سیستم های پیشرفته آموزش الکترونیکی ابزارهای گزارش و تحلیلی را ارائه می دهند که به معلمان اجازه می دهد بخش هایی از دوره های آموزش الکترونیکی خود را که ممکن است ناکارآمد و ناقص باشد و همین طور آن هایی که بهتر هستند را مشخص کنند.

به عنوان مثال، اگر دانش آموزان زیادی وجود داشته باشند که در درک و آموختن برخی از محتواهای خاص مشکل دارند، معلم می تواند محتوا را ارزیابی کند و در صورت لزوم اصلاحاتی را انجام دهد.

 

  1. کاهش هزینه های یادگیری

آموزش الکترونیکی به مؤسسات آموزشی این امکان را می دهد تا هزینه های مرتبط با آموزش، تجهیزات کلاس، اجاره سایت آموزش آنلاین و چاپ کتاب را کاهش دهند. مدارس و دانشگاه ها نیازی به قرار دادن معلم های مختلف برای هر کلاس، چاپ صدها کتاب و بازسازی کلاس ها ندارند.

 

  1. بانک اطلاعاتی متمرکز دانش آموزان در آموزش الکترونیکی

کلیه اطلاعات مربوط به دانش آموزان به طور ایمن در یک سیستم متمرکز ذخیره می شود. مدارس می توانند تعیین کنند چه کسی می تواند به داده ها دسترسی پیدا کند.

مشخصات و اطلاعات شخصی دانش آموزان، امتحانات و تکالیف انجام شده، وضعیت پرداخت ها و فعالیت های مختلف آموزشی، همه در یک صفحه نمایش داده می شوند.

مطالب مشابه

پیام بگذارید