6 روش قدرتمند فعالیت های تیمی که می تواند بهره وری شما را افزایش دهد

تیمی را تصور کنید که در آن هر یک از اعضای تیم در مسیری متفاوت حرکت می کنند. آن ها به یکدیگر اعتماد ندارند و با یکدیگر به خوبی در مسیر پیش نمی روند. نقش های نامشخص و دید ناقص و مبهم باعث سردرگمی بیشتر اعضای تیم شما می شود. چگونه می توانید تمام اعضای تیم خود را در کنار هم جمع کنید و در چنین شرایطی آن ها را برای رسیدن به هدف مشترک، متحد نگه دارید؟ بهترین راه برای انجام این کار، سازماندهی فعالیت های تیمی است که می تواند مهارت های حل مسئله کارکنان و توسعه و پیشرفت کار تیمی را بهبود بخشد.

در این مقاله با روش های بسیار مؤثری که فعالیت های تیمی بر بهره وری تیم شما به طور مستقیم تأثیر می گذارد را خواهید آموخت.

 

 1. کارمندان خوشحال و راضی و متعهد

طبق گزارش Gallup’s State of the Global Workplace، تنها %۱۵ از کارمندان در محل کار متعهد هستند. طبق مطالعه ای در مورد تعهد شغلی، تعهد کم کارمندان هر ساله از ۴۵۰ تا ۵۰۰ میلیارد دلار برای کسب و کارها هزینه بر می دارد.

علاوه بر این، شرکت هایی که دارای نیروی کار بسیار متعهد هستند %۱۷ از شرکت های دیگر کارآمدترند. دلایل زیادی وجود دارد که باعث نارضایتی و متعهد نبودن کارمندان در محل کار می شود. برخی از آن ها در ادامه آورده شده است.

 • کاری که انجام می دهند را دوست ندارند
 • از کار آن ها تقدیر و قدردانی نمی شود
 • مشارکت داده نمی شوند
 • حقوقشان کم است
 • فرصت های رشد شغلی وجود ندارد

محیطی برای کارمندان خود فراهم کنید که آن ها را ترغیب و تشویق کند تا مهارت ها و استعدادهای خود را نشان دهند. با سازماندهی فعالیت های تیمی در کار، می توانید آن ها را مشارکت داده و کاری کنید که احساس کنند بخشی از گروه هستند.

 

 1. بهبود و افزایش انگیزه در فعالیت های تیمی

انجام این فعالیت های تیمی باعث افزایش انگیزه کارمندان می شود. این فعالیت ها باعث می شود تا کارمندان شما احساس خوبی نسبت به خودشان داشته باشند. این کار همچنین سیگنال های مثبتی را برای کارمندان ارسال می کند که کسب و کارها برایشان ارزش قائل هستند و در رشد شخصی و حرفه ای آن ها سرمایه گذاری می کنند.

6 روش قدرتمند فعالیت های تیمی که می تواند بهره وری شما را افزایش دهد

 1. افزایش و تقویت همکاری

“استعداد برنده بازی ها می شود اما کار تیمی و هوش و ذکاوت برنده مسابقات قهرمانی می شود.” مایکل جردن (Michael Jordan)

فعالیت های تیمی افراد را تشویق می کند تا به جای فردی به صورت تیمی کار کنند و از این طریق افراد را به همکاری و کار تیمی ترغیب کنند. می توان وظایف مشابه را با هم در یک دسته قرار داده و آن ها را به یک گروه اختصاص داد. هرچه کارمندان بیشتر به یکدیگر اعتماد کنند و نقاط قوت و ضعف یکدیگر را بیشتر درک کنند، بهتر می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند.

به عنوان مثال، فعالیت های حل مسئله مانند اتاق فرار، شما را وادار می کند با اعضای تیم خود همکاری کرده تا وسایل پنهان شده ی موجود در اتاق را پیدا کنید. از آنجا که هر آیتم به شما سرنخی که می تواند به شما در یافتن موارد باقیمانده کمک کند نشان می دهد، شما هر بار یک گام به هدف نزدیک تر می شوید.

 

 1. بهبود ارتباطات 

فعالیت های تیمی همچنین راه را برای ایجاد روابط طولانی مدت بین اعضای تیم هموار می کنند. در برخی فعالیت های تیمی از آن ها خواسته می شود با اعضای مختلف تیم ارتباط برقرار کنند. وقتی هر یک از اعضای تیم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، کمتر احتمال دارد که از هدف خود دور شوند و احتمال سوء تفاهم به حداقل می رسد.

 

 1. تقویت و افزایش خلاقیت در فعالیت های تیمی

در دنیای بسیار رقابتی کسب و کار امروز، شما باید برای پیشرفت مداوم نوآوری داشته باشید و ایده های خلاقانه مطرح کنید. متأسفانه، طرح ایده های جدید در هر زمانی ساده نیست. شما باید محیطی را در اختیار کارمندان خود قرار دهید که خلاقیت آن ها را تقویت کرده و آن ها را به طوفان فکری و ایده های جدید تشویق و ترغیب کند.

برخی فعالیت های رهبری وجود دارد که شما را وادار می کند تا خلاقانه فکر کرده و از منظر متفاوتی به یک مسئله نگاه کنید. سلول های خاکستری شما را فعال کرده و شما را مجبور می کند متفاوت فکر کنید. این امر شما را ترغیب می کند تا از قوه ی تخیل خود استفاده کرده و یک راه حل خلاقانه برای یک مشکل پیچیده ارائه دهید. کار گروهی بستری است که  می توانید در آن خلاقیت های خود را به صورت طوفان فکری در اختیار دیگر اعضا قرار دهید و با عملی کردن دانسته ها فضای خلاقیت بیشتری را در اختیار یکدیگر قرار دهید.

 

 1. تقویت مثبت

عدم تقدیر و قدردانی یکی از بزرگترین دلایلی است که باعث می شود کارمندان شغل خود را ترک کنند و از کار خود راضی نباشند. به کارگیری تقدیر و قدردانی در فعالیت های تیمی می تواند این پیام را به کارمندان شما برساند که تلاش آن ها به هدر نمی رود و کارفرمایان به کار آن ها اهمیت می دهند. وقتی کارمندان این موضوع را درک کنند، تشویق می شوند که بهترین عملکرد خود را ارائه دهند.

دستاوردهای کارمندان خود را برجسته کنید و از تلاش های آن ها قدردانی کنید. این کار باعث می شود آن ها احساس کنند که همکاری شان ارزشمند است. همچنین سایر اعضای تیم را تشویق می کند تا برای دریافت تقدیر و پاداشی مشابه، عملکرد خوبی داشته باشند. این کار یک محیط رقابتی سالم ایجاد می کند که در آن هر یک از اعضای تیم برای دستیابی به نتایج بهتر، تلاش می کنند از دیگری بهتر عمل کنند.

نرم افزار تقدیر سازمانی نومانو که با نام کودوس هم شناخته می شود، یک پلتفرم تقدیر، بازخورد و ارتباطات سازمانی است و متمرکز بر روابط کارکنان و فرهنگ سازمانی می باشد. نومانو این راه حل نرم افزاری را به عنوان یک سرویس (SaaS) با کاربری آسان و ایمن، شامل مجموعه گسترده ای از ویژگی های منحصربفرد و استاندارد که باعث ایجاد انگیزه و الهام بخشی تیم و کسب و کار شما برای حرکت رو به جلو می شود، ارائه داده است.

کدام یک از این فعالیت های تیمی را انجام می دهید؟ آیا این فعالیت باعث افزایش بهره وری تیم شما شده است؟ تجربیات خود را با ما در قسمت نظرات در میان بگذارید.

مطالب مشابه

پیام بگذارید