6 راهکار برای حفظ انگیزه در کسب و کار

انگیزه گرفتن و با انگیزه ماندن بسیار مهم است، خواه در تلاش برای دستیابی به یک هدف کسب و کار، شروع یک کار جدید یا مدیریت کارها و فعالیت های روزمره کسب و کار خود باشید. عدم انگیزه می تواند اعتماد به نفس شما را از بین ببرد و به پتانسیل و توانایی شما برای دستیابی به موفقیت آسیب برساند. هرچه انگیزه شما بیشتر باشد، حرکت رو به جلو و پیشرفت بیشتری ایجاد کرده و مواجه با اهداف بلند پروازانه و دستیابی به مراتب بالاتر موفقیت در کار خود را آسان تر خواهید یافت.

در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که به شما در افزایش انگیزه، خارج شدن از رکود و قرار دادن خود در موقعیت مناسب برای دستیابی به اهداف تان کمک می کند.

 

  1. برای بالابردن انگیزه یک هدف تعیین کنید

در حالی که بی انگیزگی ممکن است به یک هدف خاص مرتبط نباشد، ولی داشتن یک هدف اغلب می تواند به شما کمک کند تا انگیزه بگیرید. تعیین هدف به روش SMART یکی از روش های عالی برای تعیین اهداف شما، تبیین اهمیت هدف و ایجاد یک برنامه عملیاتی برای دستیابی به آن است. اگر بتوانید اهداف بلند مدت را به مراحل عملیاتی هفتگی یا حتی روزانه تقسیم کنید، پیشرفت و پیش روی های روزانه شما در کارها و فعالیت هایتان، به شما در ایجاد حرکت و ایجاد انگیزه برای ادامه روند کمک کند.

 

  1. موفقیت های گذشته را دوباره زنده کنید

آیا به خاطر می آورید که هنگام رسیدن به یک موفقیت، دستیابی به یک نقطه عطف قابل توجه یا اتخاذ یک تصمیم مهم چه احساسی داشتید؟ مدت زمانی را به فکر کردن درباره فرایندی که طی کردید، کاری که انجام دادید و طعم پیروزی و موفقیتی که چشیدید اختصاص دهید. زنده کردن و یادآوری برخی از بهترین لحظات می تواند انگیزه شما را افزایش دهد و به شما کمک کند.

 

  1. برای افزایش انگیزه از افراد دیگر الهام بگیرید

همیشه افراد دیگری هستند که پیش از شما این مسیر را پیموده اند، با چالش هایی رو به رو شده و بر آن ها غلبه کرده اند. بررسی کنید که چگونه بر چالش هایی که در مسیر خود با آن ها رو به رو شده اند غلبه می کنند. این کار می تواند در شما شور ایجاد کند، و در عین حال ایده های خلاقانه ای برای عبور از چالش های پیش رو به شما بدهد.

6 راهکار برای حفظ انگیزه در کسب و کار

  1. رویکرد جدیدی را اتخاذ و امتحان کنید

پیشرفت اغلب باعث ایجاد یک روتین می شود؛ روتین های روزمره می توانند باعث خستگی و کسالت شوند. و کسالت می تواند باعث از بین رفتن انگیزه شود. اگر کارهای روزمره باعث از بین رفتن اشتیاق و انگیزه شما می شود، ممکن است زمان آن رسیده باشد که تغییری ایجاد کنید. روش انجام کارها، زمان انجام آن ها، نحوه انجام کارها و حتی نحوه تفکر درباره آن ها را تغییر دهید. روش و روند فعلی انجام کارهای خود را بررسی کرده و طرز فکر جدیدی را برای عبور از این شرایط و افزایش انگیزه انتخاب کنید.

 

  1. یک شریک مسئولیت پذیر پیدا کنید

وجود فردی برای تشویق، پشتیبانی و به چالش کشیدن شما می تواند روشی مؤثر برای انگیزه گرفتن و با انگیزه ماندن شما باشد. وقتی برای انجام کاری به شخص دیگری تعهد می دهید، دیگر به تنهایی در این مسیر تلاش نمی کنید. شخص دیگری را دارید که روی شما حساب می کند و بیشتر ما در چنین شرایطی انگیزه بیشتری برای تلاش کردن داریم.

 

  1. خودتان را از لحاظ روحی آماده کنید

اگرچه برخی از این روش ها به منابع خارجی متکی هستند، اما انگیزه از درون ناشی می شود. بهترین راه برای ایجاد انگیزه این است که متوجه شوید چه چیزی شما را از لحاظ روحی آماده می کند و انگیزه تان را افزایش می دهد و شما را به حرکت وا می دارد. می توانید گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود، مثبت اندیشی یا جشن گرفتن موفقیت ها را امتحان کنید. وقتی فعالیتی را که منجر به افزایش انگیزه می شود و شما را در برداشتن قدم بعدی به وجد می آورد یافتید، در واقع راز افزایش انگیزه خود را پیدا کرده اید تا از رکود عبور کنید.

 

اگر این ایده ها به شما کمک نمی کنند تا انگیزه خود را بالا ببرید، زمانی را به بررسی و یافتن آنچه شما را مشتاق و آماده انجام کار می کند، کنید. همه افراد محرک و عامل انگیزشی ای دارند که به آن ها اشتیاق و نیروی لازم برای حرکت را می دهد. یافتن آن عامل انگیزشی ممکن است کمی طول بکشد، اما اگر وقت بگذارید و جستجو کنید آن را خواهید یافت.

 

منبع:

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید