5 مهارت برای رهبری تیم ، که شما را به نوک قله می رساند !

رهبرهای بزرگ معمولا با ارتکاب اشتباهات ، بزرگ شدن سازمانها یا مشاهده رفتار دیگر مدیران ، شکل می گیرند .

اگر بگوییم راه ساده تر و بهتری هم وجود دارد برای اینکه بتوانی ، رهبر و مدیر بهتری چه داخل و چه خارج از محیط کارت باشی چی ؟

طی چهار سال گذشته ، من شروع به صخره نوردی از ارتفاع ۳۰۰ متری کردم که بعدا تبدیل به پیاده روی های طولانی ۲ تا ۸ روزه در محیط وحشی شد ، تا جایی که سال پیش تصمیم به اولین صعودم از آلپاین گرفتم .

من در برزیل زندگی می کنم و ما این کوههایی بلندتر از ۳۰۰۰ متر نداریم و فاکتور دیگری که وجود دارد این است  که همین کوه ها برف هم ندارند! همچنین ما تو برزیل هوای سرد نداریم که بخواهیم چند لایه لباس مختلف روی هم بپوشیم ، وقتی که به کل این سفر از بالا تا پایین نگاه می کنم ، تمامی بخش های اون برای من فقط و فقط استرس زا و ناراحت کننده بود.

اما دقیقا به همین ۲ علت تصمیم به انجامش گرفتم .

حقیقت اینه که شما فقط زمانی رشد یا پیشرفت می کنید که در چالش ها قرار بگیرید ، تحقیقات نشان داده است که قدم گذاشتن بیرون از محدوده راحتی و یکنواختی ، به رهبرها و مدیران برای رسیدن به بالاترین حد کارایی و اثربخشی و همچنین ایجاد اعتماد به نفس و توانایی هنای منحصر به فرد کمک می کند.

با اینکه سر اولین صودم از آلپاین حسابی دچار مشکلات و سختی های فراوان شدم اما ۶ ماه بعد اولین گروه تماما” زن را با هدایت خودم (بدون هیچ راهنمای متخصص ) برای فسخ قله به راه انداختم .

چالش ما رسیدن به ارتفاع ۷۰۰۰ متری قله Acancagua  بلندترین ارتفاع آمریکای جنوبی بود .

تمامی تدارکات لازم شامل نقشه صعود ، غذا و وسایل را فراهم کردیم .

اون سفر برای همیشه زندگی من را تغییر داد !

در حین سفر متوجه شدم که هر دفعه که برای صعود یا پیاده روی به دل کوه می زنم ، از مهارتهای رهبریم به بدترین شکل ممکن استفاده می کنم که در واقع اصلا” به درد کوهنوردی نمی خورد و همین اشتباهات رو در محیط زندگی شخصی خودم نیز می کردم ، در واقع همین مدل چالش ها و درک موقعیت است که باعث میشود از مرز راحتی خودت خارج شوی و پیشرفت کنی .

نکات کلیدی برای مدیریت و رهبری که بتواند زندگی شما را ازین رو به آن رو کند :

هر کسی می تواند رهبر باشد ، در واقع اگر شما موضوعی دارید که به آن احساس دارید و می توانید با عمل های خود روی آن تغییراتی ایجاد کنید ، یک رهبر هستید .  فرقی نمی کند که در حال بهبود عملکرد های خود هستید یا دارین مهارت های جدید کسب می کنید ، در حال برنامه ریزی آینده هستید یا درحال رسیدن به اهداف .

۵ ویژگی خیلی مهم وجود دارد که شما را در طول رسیدن به قله حتما کمک خواهد کرد :

مدیران خوب

موفقیت هایتان را به اشتراک بگذارید :

در زندگی ، موقعیتهای زیادی پیش می آید که در حال صعود از یک قله هستید اما معمولا” هیچ وقت تنها نیستید . شما به همراهاتون یا تیمتون وابسته هستید و با کمک اونها جلو می روید . البته که می توانید تنهایی و با کلی مشقت این مسیرو برید بالا اما بهت قول میدم ، رسیدن به هدف و به اشتراک گذاشتن اون احساسات با تیم یا چیز دیگه است .

برای من ، مسیر مشترک و طی کردن سختی ها با تیم به چیزی فراتر از مقصد هست ، اگر این اشتراک گذاشتن و جشن گرفتن موفقیت با هم ، هدف و مقصود نیست پس دیگر چه ارزشی دارد ؟

مثل این میماند که به موقعیتی بزرگ دست پیدا کردی ولی کسی نیست که تشویقت کند و برایت دست بزند .

یه چیزی شبیه همین در کار تیمی نیز هست . هیچ (منی) توی تیم نیست ، بخاطر همینه که موفقیت چیزیه که باید با بقیه جشن گرفته بشه و به اشتراک گذاشته شود . به این فکر کن که با یه تیم قوی و همراهان به کجاها رسیدی و بدون آنها به کجاها می رسیدی ؟ آیا می تونستی کارها را با همین کیفیت انجام بدی و کامل بشی ، و از همه مهمتر یادتون نره که با هم جشن موفقیت بگیرید .

صبر، استقامت و قدر دانی

صبر، استقامت و قدر دانی :

وقتی در دل طبیعت قرار دارید مشکلات زندکی روزمره شما وابستگی بیشتری به هدف بزرگتری که در ذهن دارید ، خواهند داشت . زندگی لوکس تبدیل به یک فنجان چای ، آسمان پرستاره و آغوش مهربان یک دوست می شود  . این دقیقا” همان لحظه ایست که قدردان تمام چیزهای کوچک زنگیت می شود مخصوصا” لحظه ای که تلفن همراهت هیچ سیگنالی نشان نمی دهد . یاد می گیرید که صبوری و استمرار کلید موفقیت هستند .

صعود از یک کوه خیلی خیلی سخت تر از چیزیه که فکرش رو بکنی ، علاوه بر مشکلات و سختی های فیزیکی ، دچار چالش های روانی نیز خواهی شد که تو را به مرز شکستن خواهد رساند.

در حالیکه از درون خیلی خسته و شکسته شده اید ، هنوز مقداری انرژی برای بک قدم دیگر داری  حتی اگر اون قدم نیازمند تلاش های بسیار در طول روزهها ، هفته ها و ماهها باشد .

تو می دانی که بالاخره جایزه ای در کار خواهد بود ، مثل رسیدن به هدف تحقق دادن به یک رویا و فهمیدن این موضوع که تو می تونی ذهنت را برای رسیدن به هر چیزی آماده کنی .

شده که یک لحظه پیش خودت وقت بگذاری و قدردان همکارات یا کارمندانت باشی ، از اون مهمتر کارهایی که خودت انجام میدی ؟ چند وقت یکبار معمولا” شکر می کنی ؟

این تشکرات رو انبار نکن ، اونها مربوط به خودت و تیم هایت هستند و باید به آنها نشان بدی ( از وقتی که به ترلو پیوستم بصورت ریموت و از راه دور کار می کنم . این بخش جدید از زندگی اصلا آسان نبود ، ماه ها از من زمان گرفت که به تعادلی که الان دارم برسم ، کار از راه دور من رو قوی کرد که زندگی را بکنم که واقعا دوست دارم و من قدردان این لحظات هستم . همچنین بهم یادآوری می کند که من مسئول تصمیمات و انتخاب های زندگی خودم هستم نه فرد دیگری . همانطور که هیچ کس موفقت ها را برای من نمی آورد .)

رهبران باهوش می دانند که یک شبه نمیشود راه صدساله را رفت . آنها باید روی مهارت های استفامت صبرشان کار کنند که بتوانند تیم خود را همچنان مشتاق نگه دارند . وقتی که مشکلات شروع به نمایان شدن می کنند یک قدم به عقب برگردید تا مشاهده کنید چه کارهایی انجام دادید تا به همین نقطه برسید و قدم جدید خود را با تغییر زاویه دید به مشکل پیش آمده ، بردارید . راه درست حتما پیدا خواهد شد .

پرورش هوش هیجانی

پرورش هوش هیجانی

در طول سفر کاملا” زنانه ای که داشتیم ، یادگرفتم که سرما ، تنگی نفس ، خستگی ، ترس و شکست برای موفقیت کاملا” مهم هستند . ممکنه در بهترین شرایط جسمانی باشد ولی اگر ذهنت مثل بدنت آماده مواجهه شدن با خطرات نباشد ، به راحتی شکست خواهی خورد چرا؟

چون صعود از قله تنها به ۲۰% توانایی جسمی نیاز دارد و مابقی آن کاملا” ذهنی و روحی می باشد . تنها راهی که می توانید بر روی سلامت روان خود کار کنید ، کسب تجربه در مقابله با مشکلات و ساخت مجموعه ای از خودآگاهی است . هر چقدر خودتان را بهتر بشناسید ، می توانید راحت تر احساسات خود را کنترل نمایید و بهتر با مشکلات و موانع روبرو شوید و خروجی ها را کنترل نمایید .

هنگام صعود به قله ، یکی از چالش های من گفتارهای منفی خودم بود که مرتبا” در ذهنم تکرار میشد . همان موقع بود که فهمیدم وقت آن رسیده که طریقه گفتگو با خودم را عوض کنم .

همین اتفاقات دقیقا” حین فعالیتهای کاری نیز اتفاق می افتد . ممکنه شما تلاش بسیار کنید ولی دچار سندروم (من به اندازه کافی خوب نیستم ) رنج ببرید . این اتفاق باعث می شود که شانس شما برای رسیدن به هدف گم شود .

کمی برای خودتان وقت بگذارید ، اینکه چطور در مقابل دیگران عکس العمل نشان می دهید ، می توانید آرامش خودتان را حفظ کنید ؟ یا اینکه می ترسید و شکست خواهید خورد؟

کوهستان جای بسیار خوبی است که روی هوش هیجانی تان کار کنید ، چراکه دقیقا” تمامی احساساتی که بر روی خودتان دارید ، هویدا خواهد شد . کافیست به ندا درونتان هنگام پیاده روی گوش کنید . به خودتان چه میگویید ؟ چه کلماتی به کار می برید ؟ آیا آنها مثبت هستند یا منفی ؟

آماده تغییرات باشید :

کسانیکه در کوه اقدام به صعود یا پیاده روی می کنند ، می دانند که در کسری از ثانیه وضعیت هوا می تواند تغییر کند ، مهم نیست چقدر برنامه ریزی کنید ، بصورت کاملا” لحظه ای امکان تغییر خیلی چیزها است .

یکی از افراد تیم زخمی شود ، به باد وحشتناکی بخورید که چادرتان را به دره بیندازد ( اتفاقی که برای من افتاد ) و طوفان برفی که زودتر از موعد پیش بینی اتفاق می افتد .  شما باید منعطف و آماده تغییر نقشه و گرفتن تصمیمات خوب باشید . تصمیماتی که بر اساس حقایق و وسایل موجود در آن لحظه می باشد . مثل شرایط کوهستان ، کسب و کارها و دنیا آنها نیز دائما” در حال تغییر هستند ، کاری که امروز انجام می دهید ممکنه مشابه کاری که فردا یا ۶ ماه یا چندسال آینده انجام می دهید نباشد ، آیا شما به اندازه کافی منعطف هستید که در قبال این تغییرات آسیب نبینید ؟

ممکنه کسب و کار شما همانند صعود از کوه ، نیازمند توانایی های ویژه نباشد اما یک مدیر و رهبر کامل و حرفه ای نیاز به چابکی درمواقع تغییر سختی ها دارد . توانایی هایتان برای قضاوت و پاسخ سریع در شرایط مختلف گسترش دهید . حضور در لحظات خطر و تغییرات ، از ویژگی های بارز یک رهبر و تیم موفق می باشد.

رهبری

کوهی از اعتماد بساز :

و اما یکی از مهمترین ویژگی های یک رهبر و مدیر خوب ، توانایی ایجاد اعتماد و اطمینان در یک تیم مخصوصا” تیمی از کوهنوردان است . نه تنها بر هم تیمی های خود اعتماد ایجاد می کند بلکه این اعتماد و حس اطمینان نیز در خودتان ایجاد خواهد شد . کسب تجربه و گذر زمان قدم های شما را محکم و ظرفیت صعود شما را افزایش می دهد و از همه مهمتر شما باید برای زندگی خودتان به هم تیم اعتماد کنید و بالعکس . همچنین باید با نقاط قوت و ضعف تمام هم تیمی های خود آشنا شوید .

به همین دلیل شفافیت و ارتباط برای ایجاد اعتماد بسیار حیاتی است . اگر مصدوم یا مریض هستم باید به تیم بگویم . اگر کسی روش های مختلف بیرون رفت از مشکلات را آگاه نباشد یا تیم باید با درک این شرایط ، این حفره را پوشیده و به وی در تکمیل اهداف کمک کند .

اعتماد همچنین یک سرمایه گذاری اساسی برای یک محل کار خلاق و جذاب است . جایی که همه باید توانایی های یک رهبر را داشته باشند . اگر یک رهبر به تیم خود برای رسیدن به اهداف اطمینان داشته باشد ، دیگر لازم به ریزششان روی هر بخش پروژه نیست .(توسعه مهارت های رهبری در خارج از محیط کار)

بسیاری از تجربیات و شرایطی که ما در کوهستانها و به طور کلی زندگی تجربه می کنیم ، در محیط کارمان نیز تأثیر می گذارد بسیاری از خصوصیات رهبری وجود دارد که می توانید در کوهستان تقویت کنید ، یکی را که فکر می کنید ضعیف هست را انتخاب کن و برو برای فتح قله ها و تپه ها .

هر کوهی می تواند چیزی به شما یاد دهد ، اگر شما توانایی و اراده بالا رفتن از آن را بکنید .

همانطور که ادموند هیلدری ، کوهنورد نیوزلاندی گفت :

( این کوه نیست که ما فتحش می کنیم بلکه خودمان هستیم )

منبع : Trello

 

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید