دورکاری

آیا شرکت شما دارای نیروی کار از راه دور است؟ آیا دوست دارید تیمتان به صورت کامل یا در زمان های خاص دورکاری کند؟ آیا تابحال فکر کرده اید که اگر به تیم خود اجازه دهید در خانه کار کنند، تنها نخواهند بود. داشتن یک تیم گسترده در نقاط جغرافیایی مختلف مزایای زیادی دارد. اما بسیاری از مدیران شرکت ها نگران این موضوع هستند که استخدام و مدیریت کارمندان از راه دور کار دشواری باشد.

در این مقاله، ما به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید به راحتی تیم را از راه دور مدیریت کنید که اطمینان داشته باشید به اندازه کارمندان مشابه خود که در محل حضور دارند، کار می کنند و بازدهی دارند.

ظهور کارمندان از راه دور

شمار جهانی کارمندان از راه دور در حال افزایش است. کارشناسان انتظار دارند این وضعیت در آینده قابل پیش بینی روند رو به رشدی داشته باشد. پس از نگاهی به آمار، این موضوع تعجب آور نیست. آیا می دانید که:

  • کارمندان از راه دور مولد تر هستند: برخلاف تصور عامه، کارمندان از راه دور بیشتر کار می کنند. یک مطالعه استنفورد نشان داد که عملکرد کارمندان از راه دور ۱۳ درصد بهتر از کارمندان دفتری است.
  • کارمندان از راه دور شاد تر هستند: طبق مطالعه ای که توسط آزمایشگاه های Owl انجام شده است، کارمندان از راه دور به دلیل بهبود بهره وری و تمرکز، از همکاران دفتری مشابه خود شادتر هستند. کارمندان شاد به مراتب تمایل بیشتری برای کار کرد دارند!
  • کارمندان از راه دور هزینه کمتری دارند: با کمال تعجب ، کارمندان از راه دور در هزینه های اجاره و بهره وری، هزینه کمتری به شرکت ها تحمیل می کنند. Global Workplace Analytics دریافت که یک سازمان می تواند با استخدام یک کارمند نیمه وقت از راه دور سالانه ۱۱۰۰۰ دلار پس انداز کند.

این سه مورد دلایل بسیار خوبی برای پرش به قطار کارمند از راه دور هستند!

اما کار کردن با نیروی کار توزیع شده خالی از اشکال نیست. این همان تعامل تیمی است. چگونه شرکت شما می تواند کارمندان خود را علیرغم اینکه در اداره حضور فیزیکی ندارند، درگیر نگه دارد؟ در بخش بعدی چهار نکته برای درگیر کردن کارمندان از راه دور به شما می گوییم.

دورکاری

جذب کارمندان از راه دور: ۴ نکته برای شروع کار

آیا آماده پذیرش انقلاب کار از راه دور هستید؟ با دنبال کردن چهار نکته زیر، جذب کارمندان از راه دور مثل آب خوردن خواهد بود!

  1. ارتباط موثر

ارتباطات شفاف و اثربخش برای هر کسب وکاری مهم است. اما هنگام کار با کارمندان از راه دور، ازآنجا که مدیران همراه با تیم های خود در یک محل نیستند، این مسئله از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. این مسئله می تواند به راحتی به بروز سوء تفاهم هایی منجر شود، که به نوبه خود می تواند اخراج کارمندان را در پی داشته باشد.

اطمینان حاصل کنید که هر یک از اعضای تیم از راه دور می دانند دقیقاً چه چیزی از آنها انتظار می رود. علاوه بر این آگاه سازی آنها از ارزش های اصلی و اهداف شرکت به منظور اینکه احساس حضور بیشتری داشته باشند، ایده خوبی است.

برای باز نگه داشتن خطوط ارتباطی، ما توصیه می کنیم از سیستم مدیریت وظایف استفاده کنید. این نرم افزارها این امکان را به شما می دهد تا به طور موثر و مکرر با کارمندان خارج از سازمان خود ارتباط برقرار کنید و آنها را درگیر کنید.

  1. مدیریت ذره بینی نداشته باشید

با تلاش برای مدیریت ذره بینی تیم از راه دور خود، خیلی از نکته ارتباطات ما فاصله نگیرید. یکی از دلایلی که کارمندان از راه دور را بیشتر از هم تیمی های دفتری خود بهره ورتر و شادتر می کند، این است که آنها آزادی بیشتری دارند – آزادی درمورد اینکه کی، کجا و چگونه کارکنند.

سعی نکنید این را از آنها بگیرید! اگر یکی از کارمندان شما در ۲ صبح  بهتر کار می کند، بگذارید آنها در ۲ صبح کار کنند. اگر کارمند دیگری دوست دارد در استارباکس پایین خیابان خانه خود کار کند، چه اشکالی دارد؟ تا زمانی که هر یک از آنها وظایف خود را به خوبی و به موقع انجام دهند، استرس نداشته باشید.

  1. جلسات سالانه ترتیب دهید

از آنجا که با استخدام کارمندان از راه دور مقدار قابل توجهی در هزینه ها صرفه جویی می شود، بخشی از بودجه سازمان خود را برای یک سفر سالانه در تیم اختصاص دهید. این امر به شما اجازه می دهد تا با کارکنان خارج از سازمان خود روبرو شوید و در ایجاد اعتماد و همکاری کمک می کند.

با اینکه فن آوری مدرن، صحبت و حتی دیدن همزمان افراد از سرتاسر جهان را تسهیل کرده است، اما هیچ چیز نمی تواند جای تعامل چهره به چهره را بگیرد. وقتی کارمندان از راه دور شما فرصتی برای ملاقات و تفریح با همکاران خود داشته باشند، احساس بیشتری در مورد پذیرش و اشتغال در کار خود دارند.

  1. از اعضای تیم از راه دور تقدیر کنید

در پایان توصیه ما این است برای کل تیم خود یک سیستم تقدیر کارمند – چه برای کارمندان دفتری و چه برای کارمندان از راه دور – ایجاد کنید. به این موضوع فکر کنید: آیا از کار کردن برای شرکتی که از تلاش های شما قدردانی نکند، هیجان زده می شوید؟ احتمالا نه!

این استراتژی به ویژه هنگام استفاده از استعدادهای خارج از دفتر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. با تقدیر از کارمندان از راه دور  خود، می توانید اطمینان داشته باشید که کارمندان  شازمان شما را ترک نمی کنند و آن ها در می یابند علی رغم حضور فیزیکی در سازمان برای سخت کوشی آن ها ارزش قائل شده اید.

سیستم های تقدیر سازمانی کودوس و همچنین مدیریت وظایف نومانو به شما اجازه می دهد تا اعضای تیم خود را به راحتی تشخیص داده و از غیرفعال شدن آنها جلوگیری کنید. شما می توانید از بهره‌وری بیشتری که به دلیل آن حاصل می شود، لذت ببرید.

جمع بندی: از امروز مشغول استخدام کارمندان از راه دور شوید

جذب کارمندان از راه دور لازم نیست سخت باشد. شروع کردن با درنظر گرفتن نکاتی که در بالا گفته شد به شما کمک می کند کارمندانی بهره ور، شاد و علاقمند در خارج از سازمان خود جذب کنید. ما برای شروع مدیریت تیم از راه دورتان بهترین آرزوها را برای شما داریم!

مطالب مشابه

پیام بگذارید