4 عادت خوب تبدیل شدن به یک فرد موفق

همه ما تلاش می کنیم تا فردی پر کار، هوشمند و خلاق باشیم. هرکدام از ما این ظرفیت را داریم که  یک عادت خوب را ایجاد کنیم، تا به ما این اطمینان را بدهد که از تمام پتانسیل خود استفاده کنیم. بنابراین اگر اخیراً کمی احساس “افسردگی” می کنید یا متوجه شده اید که برای پیشرفت باید تغییر مسیر دهید، سعی کنید این موارد جزئی را در کارهای روزمره خود بگنجانید و به تغییرات مثبتی که رخ می دهد توجه کنید. هرچه زودتر بتوانید این عادت ها را شروع کنید، درصد موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

 

  1. موبایل خود و سایر حواس پرتی ها در حین کار را حذف کنید.

ما تصور می کنیم می توانیم چند کار را به طور همزمان انجام دهیم. فکر می کنیم که چک کردن موبایلمان برای پاسخ دادن به یک پیام و سپس بازگشت به ایمیلی که در حال نوشتن آن بودیم به ما کمک می کند تا میزان کار بیشتری را سریع تر و در طول زمان کمتری انجام دهیم. این تصور درست نیست. مطالعه ای  در شرکت مایکروسافت نشان داد که کارمندان پس از یک بار چک کردن موبایلشان ۱۵ دقیقه طول می کشد تا به کار خود برگردند. هر باری که تسلیم موبایل خود و یا سایر حواس پرتی های دیگر می شوید، زمان مفید زیادی را در روز از دست می دهید.

عادت کنید موبایل خود را در اتاق دیگر یا در ماشین خود بگذارید یا آن را در حالت هواپیما بگذارید. با وجود حواس پرتی های مداوم مغز شما نمی تواند به درستی فکر، تمرکز و یا خلق کند، و تا زمانی که آن حواس پرتی بالقوه در نزدیکی شما باشد، شما را وسوسه می کند و شما با خود کلنجار خواهید رفت که سمت آن نروید.

4 راز تبدیل شدن به یک فرد موفق

  1. به آنچه می خورید توجه کنید.

چه بخواهید چه نخواهید، آنچه می خورید و می نوشید، روی شما تأثیر می گذارد. آن همبرگر چرب ظهر ممکن است در لحظه طعم شگفت انگیزی داشته باشد، اما بعدتر در طول روز بر توانایی شما برای انجام کار تأثیر می گذارد. انتشارات سلامت هاروارد (Harvard Health) خاطر نشان می کند: مغز با غذاهای “پریمیوم (کامل)” که سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی هستند، عملکرد بهتری دارد. اما این بدان معنا نیست که وقتی غذاهای “غیر پریمیوم” مصرف می شوند، مغز نمی تواند به خوبی کار کند؛ مقادیر بالای شکر تصفیه شده، غلات و لبنیات نیز می توانند تأثیرگذار باشند و به افزایش کارایی و عملکرد مغز کمک کنند.

جدای از آنچه می خورید، مطمئن شوید که زیاد غذا نخورید. Aaron Selkrig، بنیانگذار Selkrig Performance Unit، توصیه می کند که آرام غذا خوردن بهترین راه برای آگاهی از میزان غذایی است که صرف می کنید. وی گفت: “۲۰ دقیقه طول می کشد تا یک سیگنال به مغز ارسال شود که سیر شده اید.” “به آرامی غذا بخورید تا از احساس سیری بیش از حد، که می تواند سطح انرژی را به میزان چشمگیری کاهش دهد، پرهیز کنید”.

Selkrig همچنین اشاره می کند که دانشگاه رود آیلند (Rhode Island) مطالعه ای در مورد عادت خوب آهسته غذا خوردن انجام داده است. آن ها دریافتند کسانی که آهسته غذا می خورند بدنشان بیشتر هیدراته می شود و این امری مهم و کلیدی است، زیرا مطالعات نشان می دهد که حتی از دست ۴-۳ درصد آب بدن می تواند عملکرد شما را تا ۵۰-۲۵ درصد کاهش دهد.

 

  1. هر هفته و هر روز را طبق اولویت ها برنامه ریزی کنید.

بسیاری از کارآفرینان کنشی بودن برنامه ها و خواسته های خود را با واکنشی بودن آن ها اشتباه می گیرند. هر هفته و هر روز هفته، لیست انجام کارهای متفاوتی خواهند داشت؛ یکی از عادت های خوب  افراد موفق این است که بدانند چه چیزی برای آن ها بالاترین اولویت را دارد و برنامه ریزی روز خود را پیرامون تحقق آن انجام می دهند. تونی رابینز (Tony Robbins) توصیه می کند شب قبل از هر روز این برنامه اولویت محور را ایجاد کنید و در واقع این برنامه را در تقویم یا برنامه کاری خود ثبت کنید. اکنون، اگر این مسأله را با از بین بردن حواس پرتی ها همراه سازید، شاهد افزایش میزان بهره وری خود خواهید بود.

 

  1. عادت خوب ورزش کردن را افرایش دهید

و نکته  آخر اینکه شما باید ورزش کنید تا یک فرد موفق باشید. این بدان معنا نیست که باید یک ورزشکار در سطح جهانی باشید یا یک ورزش فشرده و سخت انجام دهید، بلکه باید عملکرد پمپاژ قلب خود را افزایش دهید. در حقیقت، کسانی که در طول روز کاری خود ورزش می کنند، متوجه پیشرفت ۷۲ درصدی در مدیریت زمان و بهره وری شدند. این عددی قابل توجه است.

فکر می کنید وقتش را ندارید؟ ۳۰ دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در یک مسیر شیب دار با سرعت راه بروید. برای پیمودن مسیر برای صرف ناهار، به جای رانندگی، راه بروید. هنگامی که این کار تبدیل به یک عادت خوب شد، تعجب می کنید که چگونه پیش از این روز خود را بدون ورزش کردن سپری می کردید. تفاوت در عملکرد به طور واضع در کارهایتان مشاهده خواهید کرد.

مطالب مشابه

پیام بگذارید