استراتژی های آموزش مجازی

 در صورتی که کارمندان شما مجبور هستند تا دور کاری کنند، ممکن است احساس کنید که برنامه های توسعه شما به تعویق می افتد. ما در این مقاله چند استراتژی آموزش مجازی به شما معرفی می کنیم. این استراتژی ها به شما کمک می کند تا پروژه های خود را ادامه داده و حتی در زمان دور کاری و در بحران کرونا، تأثیر آنها را افزایش دهید.

 

شیوع ویروس جدید چشم انداز های مختلفی را برای متخصصان در همه جای دنیا ایجاد کرده است. با وجود نیروی کار اکثر شرکت ها در حال حاضر به دور کاری روی آورده اند و زمان مناسبی برای پیاده سازی برخی استراتژی های جدید آموزش آنلاین فراهم شده است. کار های مختلفی وجود دارد که می توانید برای بهبود این برنامه ها و رسیدن به اهداف خود در زمان دور کاری انجام دهید:

 

از چه راهکارهای آموزش آنلاین در هنگام دورکاری باید استفاده کنید:

 

۱- هزینه های آموزش آنلاین را کاهش دهید.

زمانی که تمام آموزش های شما به صورت آنلاین برگزار می شود، کاهش هزینه های آموزش بسیار مهم است. البته این به معنای کاهیش کیفیت محتوای شما نیست. بلکه در انتخاب هوشمندانه شما در محتوا و طراحی آموزش آنلاین است. برای مثال ریز- آموزی( Micro Learning)یک راه بسیار مقرون به صرفه در امر آموزش است. هم در مقوله پولی و هم زمانی که صرف آموزش می کنید، به خصوص در هنگام دورکاری.

 

۲- راه اندازی یک برنامه موبایل برای شرکت در آموزش های مجازی

 این یک فرصت بسیار عالی برای آموزش با موبایل است. نقشی که دستگاه های هوشمند در دوران قرنطینه بازی می کنند، غیر قابل انکار است. البته نصب و راه اندازی یک اپلیکیشن موبایل در حال حاضر می تواند چالش بر انگیز اما یک حرکت بسیار هوشمندانه باشد. برای اینکار شناخت سازمان و بازار هدف برای شما موفقیت بیشتری دارد.

 

۳- از تلفنهای همراه هوشمند برای آموزش های ترکیبی استفاده کنید.

 آموزش و یادگیری ترکیبی یکی از بهترین روش ها برای جذب مخاطب و ارائه نتایج عالی در طولانی مدت است. با این حال بسیاری از متخصصان امر از تمام قابلیتهای تلفن های هوشمند استفاده نمی کنند. نحوه استفاده از این تلفن ها در آموزش های ترکیبی، بینش بسیار ارزشمندی از نحوه برخورد با نوع آموزش ها ارائه می دهد.

 

۴- توانمندی سازی کارمندان با برنامه های تلفن همراه

 برنامه های تلفن همراه می توانند برای کارمندان شما بسیار مفید و قدرتمند باشد. طبیعت یک تلفن همراه، در سهولت دسترسی به آن است و اینکه شما می توانید با یک لمس کوچک نوک انگشت به همه چیز دسترسی داشته باشید. برنامه های موبایل نسبت به سایر گزینه های آموزش آنلاین، حتی در مقایسه با برنامه هایی که نیاز به لپ تاپ دارند، انعطاف پذیرتر و قابل دسترس تر هستند. با برنامه های تلفن همراه علاوه بر آموزش کارمندان، به توانمند سازی آنها نیز کمک می کنید.

 

۵- آموزش تطبیقی را به آموزش مجازی خود اضافه کنید.

آموزش تطبیقی طرحی است که تجربه یادگیری به جای آنکه آموزش را با یک تناسب به همه کارمندان اختصاص دهد، آن را همراه با مهارت، درک و علاقه افراد انجام می دهد. این امر در برنامه های آموزش که در صدد بررسی سطح و ابعاد یادگیری در افراد مختلف هستند، ضروری است.

شبکه های اجتماعی و اموزش مجازی
شبکه های اجتماعی و آموزش مجازی

۶- از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

 شبکه های اجتماعی در استراتژی یادگیری و توسعه(L&D) خارج از هنجار است. با این حال در شبکه های اجتماعی پتانسیل های فراوانی وجود دارد. این رویکرد توانایی درگیر کردن یک انسان قرن ۲۱ ای را به شیوه های نو و خلاق را دارد. شبکه های اجتماعی، نسل بعدی نیروی کار را برای موضوعات مختلف جدید اماده می کند، حتی می توان با استفاده از آنها برخی از روشهای سنتی را حذف کرده و یک پیچیدگی مطابق با قرن حاضر جایگزین آن کرد.

 

۷- استراتژی بازیسازی ( Gamification ) را اصلاح کنید.

بازی سازی معمولاَ یا مورد تفقد قرار می گیرد و یا کاملا تحقیر می شود. بازی سازی ایده های جذاب زیادی در خود جای داده است. اما در هنگام طراحی و اجرا گاه با خطاهای بزرگی مواجه می شود. با این حال اگر بدانید که قرار است در این بازی سازی چه کاری انجام دهید، این خطاها قابل رفع هستند.

 

۸- از فیلم های بیشتر استفاده کنید.

 ویدئو ها برای آموزش آنلاین و یادگیری بسیار حائز اهمیت هستند. به خصوص بعد از پایان یافتن ساعات کاری، نیروی کار شما درگیر فیلم ها خواهد شد، چرا که دیدن فیلم و ویدئو یک تجربه بصری است. با این حال باید پیچیدگی موضوعات آموزشی را با سادگی تجربه مشاهده فیلم تطبیق داده  و آنها را متعادل کرد. این معیار ها برای انتخاب درست فیلم ها و یادگیری مبتنی بر فیلم بسیار ضروری هستند و به شما کمک می کند تا الگوی مناسبی را برای آموزش آنلاین خود بیابید.

 

۹- محتوای هدایت شده را به محتواهای مخصوص آموزش آنلاین تبدیل کنید.

محتوای هدایت شده در روش های سنتی آموزش استفاده می شود. با این حال تبدیل این محتواها به نیازهای کمپین آموزشی شما امکان پذیر است. همچنین این کار در زمان و هزینه شما نیز صرفه جویی می کند چرا که شما محتوای قدیمی خود را به شیوه جدید و بر اساس آموزش آنلاین ارائه می دهید.

 

 ۱۰- تجربه های یادگیری مجازی جدید خلق کنید.

  تجربه آموزش و یادگیری مجازی این روزها بسیار محبوب شده است. شما می توانید با استفاده از نرم افزارهای واقعیت مجازی، حتی بدون اینکه سفر کنید، سفر را تجربه کنید. می توانید با شرکت در کنفرانس های آنلاین و  وبینار های ارتقاء مدرسین آموزش مجازی، دانش خود را در این روش ها افزایش دهید.

 

اکنون در حال سپری کردن دوران سختی هستیم. مهم این است که صراحت و منطق خود را در این دوران حفظ کرده و به بهترین وجه ممکن تلاش کنیم. با استفاده از گزینه های زیادی که سیستم های آموزش آنلاین در اختیارمان قرار می دهد، می توانیم برنامه های آموزشی سازمان و کسب و کارمان را ادامه داده و یا  آنها را ارتقاء بخشیم. این به معنی این است که پروژه های سازمانی ما در دوران بحران نیز همچنان در حال پیشرفت هستند. وظیفه  هر یک از ما این است که پیام امید ما به افرادی که آموزش می دهیم، به خوبی منتقل می شود. کمک به افرادی که دور کار هستند و مهارتهای جدیدی را باید یاد بگیرند، موجب می شود که باور داشته باشیم که ما توانایی ایجاد فردایی بهتر را داریم و این چراغی است که می تواند ما را در تمام لحظات دشوار هدایت کند

مطالب مشابه

پیام بگذارید