جلسات آنلاین

رهبران چگونه می توانند با محیطی که به سرعت در حال تغییر است سازگار شوند؟

طبق گفته ی آنتونی جی. دی آنجلو (Anthony J. D’Angelo)، نویسنده آمریکایی، ما باید یاد بگیریم که از تغییر کلی یک وضعیت استقبال کنند.

در سال های آینده، بدون شک دنیای کسب و کار تحت تأثیر دوره های بحرانی ای که باعث می شوند دورکاری به بخشی از زندگی روزمره ما تبدیل شود، قرار می گیرد.

جلسه حضوری یا آنلاین

به گفته ی Tsedal Neeley، استاد مدیریت بازرگانی دانشگاه هاروارد، سرعت افزایش تعداد سازمان هایی که از کارکنان می خواهند در خانه و از راه دور کار کنند بی سابقه است. “این طور نیست که مردم قصد داشته باشند این فرمت جدید کار را به طور دائم انجام دهند، اما این تجربه باعث افزایش قابلیت و توانایی های همه افراد خواهد شد.”

در حالی که احتمال می رود جلسات حضوری با تیم ها برای روزها یا هفته ها لغو شوند، چطور با این شرایط سازگار می شوید؟ جاستین هیل  (Justin Hale)و جوزف گرنی (Joseph Grenny) در مقاله ای برای هاروارد نوشته اند: “این روزها جلب کردن توجه اعضاء تیم به جلسه ها دشوار است، اما وقتی افراد در یک مکان نباشند، این امر می تواند دشوارتر باشد.”

او اذعان می کند، از زمان تأسیس شرکت، ما از جلسات غیر ضروری حضوری صرف نظر کرده ایم و به جای آن روی نوآوری و حل مسأله متمرکز شده ایم.

برای من مهم است که همیشه در مورد چگونگی بهبود و پیشرفت کردن، نحوه کاهش کارهای غیرضروری سؤال کنم.

معتقدم که بخشی از موفقیت ما ریشه در توانایی ما در پذیرش تغییر و توسعه و پیشرفت تدریجی با شرایطی که داریم، دارد. در حالی که هیچ راهی برای تکرار سطح تعامل اجتماعی در تعاملات زنده وجود ندارد، ما هنوز هم می توانیم با برنامه ریزی آینده و ایجاد یک فرهنگ دورکاری مثبت، بهترین نتیجه را از جلسات مجازی خود بگیریم.

جلسات آنلاین

یک راهنمایی کارآمد برای جلسات آنلاین

جلسات آنلاین برای هر رهبری بخشی قابل توجهی از زندگی اش خواهد بود. و همان طور که دی آنجلو می گوید، رویکرد ما نسبت به این تعاملات آنلاین و به روز از لحاظ استراتژیک عاقلانه خواهد بود. من چندین ترفند را از تجربه و تحقیقات خودم آموخته ام که برای ما در JotForm مفید بوده است، و امیدوارم برای شما هم مفید باشد:

 

  1. دستورالعمل هایی را تعیین کنید.

به تیم خود بگویید که تلفن های خود را خاموش کرده و از چک کردن ایمیل در هنگام برگزاری کنفرانس آنلاین خودداری کنند. مطالعات نشان داده است که اگرچه اکثر مردم فکر می کنند می توانند چند کار را به طور همزمان انجام دهند، اما به راستی نمی توانند. انجام بیش از یک کار در یک زمان باعث کاهش بهره وری می شود.

 

  1. ابتدا ارتباط برقرار کنید.

بدون شک یکی از موارد مورد علاقه من در مورد ایجاد یک کسب و کار، ایجاد فرهنگی است که به افراد اجازه می دهد سر کار بهترین خود باشند.

شما می خواهید این روابط را هنگام کار از راه دور تقویت کنید، و این کار را با استفاده از چند دقیقه اول ویدئو کنفرانس خود انجام دهید و جویای حال افراد شوید. بپرسید که افراد چگونه کار می کنند، و در مورد آن فکر کنید. تحقیقات نشان می دهد که تنهایی یکی از بزرگترین مشکلات مربوط به دورکاری است، بنابراین تشویق به ارتباط مثبت برای اطمینان از یک جلسه سازنده بسیار مهم و حیاتی است.

 

  1. آن را جذاب سازید.

وقتی سخنرانی حضوری طولانی می شود، جلب توجه افراد به اندازه کافی دشوار است. حالا آن را روی صفحه نمایش تصور کنید. آیا واقعاً می توانید مردم را به خاطر چرت زدن میان جلسه مقصر بدانید؟

به همین دلیل است که مجذوب کردن افراد در ۶۰ ثانیه اول بسیار مهم است. آنچه شما می خواهید این است که قبل از ارائه راه حل ها به تیم خود کمک کنید تا مشکل موجود را درک کند.

 

  1. از داده های کسل کننده خودداری کنید.

 مرور و بررسی لیستی از نکات و دلایل مربوط به برگزاری جلسه و اسلایدهای بی پایان و بسیار بهترین راه برای اطمینان یافتن از توجه نکردن افراد است. هیل و گرنی تأکید می کنند: “مهم نیست که این گروه چقدر باهوش یا خبره هستند، اگر هدف شما تعامل باشد، باید حقایق و داستان ها را با هم ترکیب کنید.” آن ها رهبران را ترغیب می کنند که حداقل اطلاعات لازم را برای اطلاع رسانی و تعامل تیم انتخاب کنند، و نه اضافه کردن یک اسلاید بیشتر.

 

  1. مشارکت معنادار ایجاد کنید.

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از رهبران مرتکب می شوند این است که در مورد مشکلی بدون درک احساسات و افکار افراد حاضر در آن مکان صحبت می کنند.

قبل از تنظیم دستور جلسه خود، دو تا سه فرصت برای ایجاد مشارکت معنادار مطرح و ارائه دهید. این می تواند به صورت نظرسنجی از افراد برای ارائه نظراتشان باشد یا به آن ها چند دقیقه فرصت برای بحث و گفتگو درباره راه حل ها میان خودشان دهید.

نکته این است که کاری کنیم افراد احساس متعهد بودن، با ارزش بودن و در ارتباط بودن کنند.

ما در نومانو از سیستم جلسات آنلاین برای برگزاری جلسه های داخلی و مشتریان استفادهخ می کنیم.

این هدفی است که مدیر عامل اجرایی هر سازمانی باید به طور مداوم برای آن تلاش کنند، تغییر شرایط را با آغوش باز بپذیرید و مایل به تطبیق سریع با شرایط باشد. یا به نقل از آرتور روبینشتاین (Arthur Rubinstein)، پیانیست کلاسیک:

“مطمئناً هیچ فرمول موفقیتی وجود ندارد، جز، پذیرفتن بی قید و شرط زندگی و آنچه به ارمغان می آورد.”

مطالب مشابه

پیام بگذارید