اصول چابک یا agile

کسب و کارهای رقیب شما در حال پیشرفت هستند و اگر شما با سرعت آن ها پیش نمی روید، در حال از دست دادن فرصت هستید.

چگونگی روند جمع آوری داده ها توسط شرکت ها تغییر کرده است و اگر این روند را دنبال نکنید، عقب خواهید ماند. شرکت های سطح بالا از یک رویکرد چابک یا Agile در مدیریت پروژه خود استفاده می کنند.

 “چابک” شدن، به معنای استفاده از ابزارها، فرآیندها و یک ذهنیت سریع بودن و تحویل ارزش به همان سرعت و به میزانی که امکان پذیر است. بخشی از آن مستلزم پذیرش سطح مشخصی از ریسک در برنامه ریزی و همچنین اجرای اعتبار سنجی روی ایده ها و تصورات، پیش از تصمیم برای اجرا است. همچنین به معنای گفتن “نه” بیشتر از “بله” و تعیین انتظارات مشخص جهت درخواست هایی برای کارکرد یا قابلیت های جدید است. (مهم نیست که آن ها از کجا آمده اند)

در این مطلب از وبلاگ نومانو چند مرحله که می تواند به شما کمک کند تلاش هایتان را به سمت بیشتر چابک بودن در کسب و کارتان هدایت کنید، آورده شده است.

۴ مرحله جهت آماده سازی کسب و کارتان برای چابک بودن

مرحله ۱: جمع آوری تمام داده ها

در یک نظرسنجی که جهت سنجش وضعیت توسعه چابک انجام شده، نتیجه گرفته شد که دو دلیل شرکت ها را از تغییر حرکت به چابکی محدود می سازد. اول، مدیریت مخالف تغییر است و دوم، از دست دادن کنترل مدیریت.

به همین دلیل ضروری است که به مدیران اطلاع دهیم که چابک ارزش سرمایه گذاری دارد و فرصت طولانی مدت برای رشد فراهم می کند.

قبل از چابک شدن، درک دیدگاه مدیر ضروری است. همانطور که در ابتدا ذکر شد، مدیران ممکن است با چابک احساس از دست دادن قدرت داشته باشند، که تهدیدآمیز به نظر می رسد.

در هر سازمانی، مدیران جلوگیری کننده های واقعی چابکی هستند. آن ها احساس می کنند در صورت اجرای چابک، هرج و مرج در شرکت به وجود خواهد آمد. بنابراین، لازم است قبل از شروع هر کاری، مدیران را متقاعد کنید.

 

مرحله ۲: با گروهی از افراد پرهیجان شروع کنید

بنابراین، به عنوان یک صاحب کسب و کار، باید کار درست را انجام دهید و همه افراد را مطلع کنید. بهتر است مزایای چابک شدن را با تیم خود مطرح و بررسی کنید. وقتی هر یک از اعضای تیم بدانند که چابک بودن باعث بهبود فروش و جذب افراد بیشتر به سمت برند می شود، برای هر یک از کارمندان درک اهمیت آن آسان تر خواهد بود. به دلیل اینکه نتایج به سرعت نمایان نمی شوند، اکثر اوقات، مردم قدرت چابک شدن را تشخیص نمی دهند. برای ظهور نتایج زمان لازم است، اما این نتایج طولانی مدت اند. آن ها در دراز مدت به شرکت سود می رسانند.

 

مرحله ۳: به تیم خود آموزش دهید تا خود نظم یافته باشند

دنبال کردن دستورات ساده ترین قسمت است. آنچه از سازمان خود می خواهید این است که خود نظم یافته باشند. اگر از تیم تان می خواهید که خود را سازماندهی کنند، بهترین مکان برای شروع کردن از خودتان است. تیم شما رفتارهای شما را بیش از صحبت هایتان دنبال می کند. نمایش سمت و بعد چابک بودن، به معنای دور شدن از منطقه راحتی و ابتکار و خلاقیت در انجام کارهاست. تیم نمی تواند چیزهای جدیدی بیاموزد اگر آن ها مشتاق رشد کردن سریع همراه دنیا نیستند. انگیزه خود نظم دهی باید از درون تیم باشد.

 

مرحله ۴: همه افراد را مطلع سازید

چابک تنها مختص تیم IT شما نیست. هر دپارتمانی باید از چابک شدن شما مطلع باشد. در حقیقت، با چابک بودن فرهنگ شرکت ترقی می یابد. چابک، فقط یک عمل توسعه نیست، در واقع، یک فرایند کسب و کار است. از مراحل کوچک شروع کنید و به سمت اجرای مقیاس بزرگ حرکت کنید.

اصول چابک

حرف آخر

توصیه نهایی ما به شما این است: اگر نمی توانید سرمایه گذاری کنید و اشتیاق داشته باشید، چابک نشوید. اگر در مورد اینکه از کجا شروع کنید دچار سردرگمی شدید، کارهایی که دیگران انجام می دهند را کپی کنید. حتی اگر نمی توانید شنا کنید تنها سعی کنید روی سطح شناور شوید. برای افراد شرایطی ایجاد کنید تا بتوانند ریسک کنند و از اشتباهات خود بیاموزید.

مطالب مشابه

پیام بگذارید