شفافیت سازمانی

طی تحقیقاتی درسال ۲۰۱۳ با مشارکت بیش از ۴۰ هزار نفر، مشخص شد که بیش از همه ، شفافیت ، عامل شماره یک رضایت کارکنان در محیط کار است .
فرهنگ شفافیت سازمانی ، زمینه ساز فرهنگی است که باعث میشود اشخاص هر روز صبح با انگیزه در محل کار حاضر شوند .
عدم شفافیت میتواند موجب ایجاد روحیه منفی و کاهش بهره وری ، حتی در پایین ترین سطح سازمان شما شود .
من تصمیم گرفتم چهار ایده شفاف سازی رو با شما در میان بگذارم.

۱- تقویمتون رو به اشتراک بگذارید 

تقویم ها ، ابزاری اساسی برای سازمان من و نمای بصری از پیشرفت ، برنامه ریزی و کارآیی هستند. بنابراین جای تعجبی ندارد که تقویم های تیمی ما برای رشد شفافیت ضروری هستند . مدیریت زمان یکی دیگر از مزایای آنها است که من در سازمانم مشاهده کرده ام . جایی که مشاهده تقویم همکارانم به من کمک کرده است تا زمان خود را به طور مؤثر مدیریت کنم و صادقانه بگویم ، هیچ یک از کارمندان من این واقعیت را دوست ندارند که قبلاً برای آنها ۲ روز زمان می برد تا جلسات خود را با من یا تیم مدیریتی من ترتیب دهند. استفاده از تقویم بلافاصله استرس زمانبندی را از بین میبرد و باعث افزایش نشاط کل شرکت میشود .

۲- داده های بزرگ را در اختیار کارمندان بگذارید 

یک اشتباه تازه کارها که من مرتباً مرتکب شده ام ، دست کم گرفتن ارزش ارائه داده های بزرگ به صورت روزانه به تیمم است ، و اطلاعات را برای همه پراکنده و دشوار می سازد.
با ظهور هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در محیط کار ، انفجاری از نرم افزارها با داده‌های بزرگ به وجود آمده است که به مشاغل کمک کند تا مواردی از قبیل هزینه های ناخواسته خود ، هزینه بازاریابی ، هزینه خرید مشتری و اهداف استراتژیک کسب و کار را با کارمندان در میان بگذارند.
مایکل ” President of Pool Guard USA” گفت: “وقتی کارمندان من توانسته اند تصور کنند که چگونه اقدامات آنها اهداف شرکت را پیش میبرد، فهمیدم که آنها دارای هدف وسیع تری هستند و به نوبه خود ، به سمت معیارهای درست کار می کنند.” . یک نمونه قدرتمند از چگونگی ایجاد داده های بزرگ ایجاد انگیزه در کارکنان ، از طریق ابزار اطلاعاتی مشاغل داخلی ما است که در بیش از ده ها داشبورد زنده در دفتر مرکزی ما نشان داده میشوند..
این صفحات نمایش را نمیتوان نادیده گرفت ، آنها هر کارمند را از روند واقعی ارتباط مشتریان با محصولات شرکت مطلع میسازند ، سرعت پاسخگویی تیم به پرس و جوها و اینکه شرکت در هر مقطع زمانی چقدر پول بدست می آورد . این تصویر دقیقی از وضعیت واقعی کسب و کار را در اختیار کارمندان میگذارد.

کار گروهی

۳- از یک ابزار مدیریت پروژه استفاده کنید که بصری باشد 

نسخه دیجیتالی شده از تخته وایتبرد یا ایده وب را تصور کنید. بر خلاف لیست کارهای انجام شده ، ابزارهای مدیریت تصویری می‌توانند ارتباطات را بین وظایف متمرکز کنند ، به راحتی دنبال می شوند ، رنگی می شوند و چشم پرنده را از یک پروژه به نمایش می گذارند. من فهمیدم که مزایای مختلفی برای این کار وجود دارد ، از جمله برنامه ریزی مؤثر و تعیین تکلیف برای هر یک از اعضای تیم بر اساس چند هدف اصلی که در صفحه پروژه مشخص شده است.
بسیاری از این ابزارها همچنین می توانند در زمان واقعی در جلسات به روز شوند و در هنگام پیشرفت ، زمان بندی ، وظایف و مهلت ملاقات ، جایی برای عدم سوء ارتباطات باقی نماند. ابزارهایی که زمانی تنها تعداد زیادی از اقدامات پیش رو بودند ، اکنون به همان میزان سهم قابل توجهی در دستیابی به اهداف پروژه دارند.

۴- دربهای جلسات را باز کنید

جلسات طولانی و ناکارآمد یک واقعیت وحشتناک تجارت است و من اغلب آنها را به عنوان یک شر ضروری می دیدم – اما لازم نیست اینگونه باشد.
ما سخت کوشیدیم تا تعداد جلسات غیر ضروری را برای برنامه ریزی کاهش دهیم – اتخاذ تاکتیک هایی از قبیل برنامه های پیام رسانی محتاطانه و خط مشی های درب باز برای اطمینان از جریان باز ارتباطات. من فهمیدم که رفع موانع بین خودم و کارکنان نه تنها باعث می شود تا کارمندان در ایجاد موضوعات و ایده های مهم یا فوری مهم باشند ، بلکه اعتماد به نفس بیشتری را در آنها تقویت می کند .
برخی از شرکت ها تصمیم گرفته اند یک قدم جلوتر ، سیاست های درهای باز را بردارند و جلسات منظم و جلسات هیئت مدیره را برگزار کنند که کارمندان در همه سطوح برای شرکت و مشارکت دعوت می شوند. هیچ سؤال و مبحث خارج از جدول نیست – از سوالات ناراحت کننده در مورد عملکرد مالی کسب و کار گرفته تا مقابله با دلیل منطقی یک همکار در مورد تصمیم خاص.
به عنوان مثال ، فیس بوک بیش از یک دهه است که می تواند اطلاعات شرکت را با یک جلسه پرسش و پاسخ هر روز جمعه به میزبانی کارمندان به اشتراک بگذارد ، به میزبانی مارک زاکربرگ ، مدیر عامل شرکت. همه کارمندان ، حتی کارورزان ، به این جلسه دسترسی دارند که همه چیز را از ویژگی های جدید و توسعه محصول گرفته تا استراتژی پوشش می دهد.

منبع : Monday.com

مطالب مشابه

پیام بگذارید