4 راهکار برای بهبود مدیریت پروژه استارتاپ خود

تیمی از طراحان، برنامه نویسان، مهندسان، بازاریابان و فروشندگان با استعداد را در کنار هم گرد آورید. اما تنها در صورتی به استرس های ناشی از زمانهای از دست رفته، ارتباطات ناامید کننده و تلاش های مضاعف، پایان می دهید که مدیریت پروژه را به هویت سازمانی اضافه کنید. برای تسهیل در مدیریت بهتر پروژه در کسب و کار خود، به فرایندها، خط مشی ها و ابزارهای صحیحی نیاز دارید تا به تیم ها در مدیریت وظایف و ارتباط با یکدیگر کمک کنید. در ادامه به چند روش برای بهبود مدیریت پروژه می پردازیم.

 

  1. در مدیریت پروژه به جریان های کاری با جزئیات بپردازید

هنگامی که از نتیجه مورد نظر آگاه نیستید، نمی توانید یک پروژه را مدیریت کنید. به روند کار با جزئیات بپردازید و از آن به منظور تهیه طرح هایی برای چگونگی توسعه پروژه های خود در طول زمان استفاده کنید. شرکت اتوماتیک سازی جریان های کاری Gravity Flow توصیه می کند با جریان هایی که دارای محدودیت ها یا فرآیندهای آشکاری در سازمان شما هستند و عملکرد ضعیفی دارند، شروع کنید.

نقشه ها نمی توانند افرادی که آن ها را نخوانده اند راهنمایی کنند، بنابراین بهترین راهکارهای مستندسازی را پس از ایجاد جریان کاری خود دنبال کنید. در صورت امکان، جریان کار را به عنوان قالب در نرم افزار مدیریت پروژه خود بگنجانید تا افراد بتوانند کار خود را به سرعت و به راحتی مدیریت کنند، ضمن اینکه به دیگران این امکان را می دهند که از وضعیت وظایف خود مطلع باشند.

4 راهکار برای بهبود مدیریت پروژه استارتاپ خود

  1. نقاط عطف پروژه را شناسایی و دنبال کنید

Clarizen، ارائه دهنده روش و راه حل های مدیریت کار برای سازمان ها، به شرکت ها توصیه می کند که در خلال جریان کار، انجام کارهای اصلی مانند زمان های مربوط به تصمیم گیری های کلیدی و مهم، تحویل اولیه، تکمیل و انجام آزمایش را پیگیری کنند. برای پروژه های خود زودتر از موعد مقرر نقاط عطف مهم را تعیین کنید. با این کار می دانید چه موقع در مسیر درست هستید و چه زمانی چیزی در مسیری اشتباه پیش می رود.

علاوه بر فاکتورهایی که Clarizen توصیه می کند، به بودجه و جمع آوری داده خود دقت کنید. شما باید بدانید که چه میزان پول را برای اختصاص به بخش های مختلف پروژه اختصاص می دهید و انتظار دارید تا زمانی معین چه میزان داده جمع آوری شود. هرچه از قبل بیشتر بدانید، راحت تر می توانید مشکلات را شناسایی کرده و مسیر را قبل از اینکه مشکلات کوچک به چالش های اساسی تبدیل شود، اصلاح کنید.

 

  1. ابزارهایی که برای فرآیندهای شما کارآمد هستند را اتخاذ کنید

هر کسب و کاری به یک ابزار مدیریت پروژه خوب نیاز دارد. اگر ابزاری برای مدیریت پروژه ندارید یا به ابزار جدید دیگری نیاز دارید، به ابزاری مانند سیستم مدیریت وظایف نومانو، پلت فرم مدیریت و همکاری، نگاهی بیندازید. ابزاری را پیدا کنید که به شما این امکان را می دهد که پروژه هایی که در حال انجامشان هستید را پیگیری کنید و خطوط ارتباطی را برای همه افرادی که درگیر آن پروژه هستند باز نگه می دارد. وقتی بتوانید بستر و محتوای یک پروژه را به سرعت و به آسانی درک کنید، همکاری آسان تر می شود.

 

  1. همانطور که پیش می روید کارایی ابزارها و روش های مدیریت پروژه خود را تست، ارزیابی و تنظیم کنید

بهترین شیوه های مدیریت پروژه و بهترین پروژه ها یک ویژگی مشترک را به اشتراک می گذارند: انعطاف پذیری. به طور مداوم اثربخشی و کارایی ابزارها و روش های مدیریت پروژه خود را ارزیابی کرده و در صورت لزوم اصلاحاتی را انجام دهید. به اعضای تیم خود گوش دهید زیرا آن ها در خط مقدم کار می کنند و برای اینکه روند کارتان را تا حد ممکن ساده نگه دارید به آن ها تکیه کنید. ممکن است چیزی که برای شما منطقی به نظر می رسد برای آن ها منطقی نباشد. به یاد داشته باشید، آن ها کسانی هستند که هر روز کارها را انجام می دهند.

مطالب مشابه

پیام بگذارید