چرا باید از شیرپوینت استفاده کنیم

اگر نمی دانید چرا باید از شیرپوینت استفاده کنید، به زودی متوجه خواهید شد که پاسخ ساده این سؤال، افزایش بهره وری تیم هایتان است. البته، دلایل زیادی برای پیاده سازی آن در سراسر سازمان شما وجود دارد.

اولین قدم برای درک اینکه چرا باید از شیرپوینت استفاده کنید، درک برخی از تفاوت های بین دو نسخه شیرپوینت است. در این پست از وبلاگ نومانو، ما دو نسخه اصلی، یعنی شیرپوینت سرور و شیرپوینت آنلاین را شرح خواهیم داد.

هنگامی که برخی از تمایزات کلیدی را که ممکن است برای شرکت شما بهتر مؤثر و کارآمدتر باشند را درک کردید، می توانید به درک برخی از موارد استفاده ای که شیرپوینت می تواند برای اعضای تیم شما مفید باشد، بپردازید.

در ادامه، دلیل استفاده از شیرپوینت را درک خواهید کرد، و تعجب خواهید کرد که چرا برای پیاده سازی آن در کسب و کار خود اینقدر تعلل کرده اید.

 

چرا از شیرپوینت سرور استفاده کنیم؟

اگر کسب و کار شما دارای یک مرکز داده مدرن باشد، نیاز دارد که تمام داده ها در سرورهای خصوصی ذخیره شوند یا به طور کلی، احساس بهتری نسبت به کنترل کامل زیرساخت خود دارید، SharePoint Server ممکن است بهترین گزینه برای شما باشد. با شیرپوینت سرور، شیرپوینت را بر روی سرورهای شخصی خود نصب می کنید و کنترل کاملی بر تمام جنبه های نرم افزار دارید. این رویکرد دارای مزایا و معایبی است.

 

مزایای شیرپوینت سرور

 • اطلاعات بر روی سخت افزار شرکت ذخیره می شود
 • کنترل کامل عملکرد سرور
 • ۱۰۰% قابل تنظیم و شخصی سازی دارد
 • با مایکروسافت آفیس ادغام می شود

 

معایب شیرپوینت سرور

 • هزینه های سخت افزاری
 • هزینه های نگهداری و تعمیرات
 • به روز رسانی های نامنظم برای ویژگی ها و امنیت
 • هزینه های ارتقا / انتقال

 

اگر نمی دانید چرا باید از شیرپوینت در دفتر خود استفاده کنید، بزرگترین دلیلی که اکثر شرکت ها از این برنامه استفاده می کنند، افزایش بهره وری در یک پلتفرم با دسترسی آسان است. آنچه که شیرپوینت ارائه می دهد و بسیاری از برنامه های مشابه آن را ارائه نمی دهند، این است که مبتنی بر وب است. یک مرورگر اینترنت تمام چیزی است که برای خود یا هر عضوی از تیمتان هنگام به اشتراک گذاری فایل ها و تجربیات روزانه نیاز دارید. می توانید کل تیم خود را از طریق یک هاب مرکزی که تجربه کاری خود و کارمندانتان را بهبود می بخشد، مدیریت کنید.

البته این ویژگی نه تنها بهره وری را افزایش می دهد، بلکه سودآوری و درآمد خالص شما را نیز بهبود می بخشد. یکی از بزرگترین مزایای شیرپوینت این است که کاربران شما می توانند از آن در هر دستگاه و هر پلتفرم و سیستم عاملی استفاده کنند. بنابراین اگر نیمی از تیم شما کاربران اپل یا مک هستند و نیمی دیگر کاربران ویندوز و اندروید هستند، همچنان می توانید با هم از سیستم استفاده کنید.

چرا باید از شیرپوینت استفاده کنیم

چرا از شیرپوینت آنلاین استفاده کنیم؟

اگر کسب و کار شما از دیرباز از تأخیرهای فناوری یا ناسازگاری در بین فضاهای کاری رنج می برد، ممکن است وقت آن رسیده باشد که روی SharePoint Online به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا سرمایه گذاری کنید. این پلتفرم با مایکروسافت آفیس ۳۶۵ که یکی از پرکاربردترین پلتفرم های جهان است در دسترس است و تقریباً ۵۶ درصد از مردم جهان از آن در سطح جهانی استفاده می کنند.

همچنین تخمین زده می شود که مایکروسافت آفیس ۳۶۵ توسط یک نفر از هر ۵ کارمند کسب و کارها در سراسر جهان استفاده می شود و گفته می شود که پرکاربردترین محصول ابری در جهان است. در کنار این سیستم یک اپلیکیشن ابری مفید به نام شیرپوینت وجود دارد.

مانند شیرپوینت سرور، استفاده از شیرپوینت آنلاین عملکردهای اصلی مانند مدیریت اسناد، مدیریت سوابق و تاریخچه نسخه را به کاربران ارائه می دهد و در عین حال دسترسی از طریق دسکتاپ و دستگاه های تلفن همراه را نیز فراهم می کند.

 

مزایای شیرپوینت آنلاین

 • بدون هزینه های سخت افزاری مکرر
 • بدون هزینه نگهداری سرور
 • ویژگی ها و به روز رسانی های امنیتی مداوم
 • بدون هزینه ارتقا / انتقال
 • با مایکروسافت آفیس ادغام می شود
 • امنیت بالا

 

معایب شیرپوینت آنلاین

 • زیرساخت مشترک
 • توانایی محدود برای سفارشی سازی
 • محیط (و داده) ذخیره شده در کاربری مشترک

 

موارد استفاده شیرپوینت

در اینجا چند مورد استفاده شیرپوینت وجود دارد که ممکن است در شرکت خود با آن ها روبرو شوید.

 

مورد استفاده ۱: بهبود همکاری

اگر می پرسید چرا از شیرپوینت استفاده کنید، احتمالاً همکاری بین اعضای تیم شما یک نگرانی کلیدی است. برای بسیاری از سازمان ها، این در واقع تنها دلیل استفاده از شیرپوینت است.

خوشبختانه، صرف نظر از اینکه کارمندان شما از چه پلتفرم یا سیستم عاملی استفاده می کنند، همه آن ها می توانند از شیرپوینت با هم استفاده کنند و حتی اسناد را به طور همزمان ویرایش کنند. شیرپوینت تجربه بهتری را برای کاربران ارائه می دهد که نه تنها لیست کارهای روزانه شما را ساده می کند، بلکه برای هر یک از کارکنان شما یکپارچگی را نیز حفظ می کند.

اگر شما کسب و کاری هستید که به طور قابل توجهی به بازار کار از راه دور و مشاغل آزاد کمک می کند، شیرپوینت یک ابزار همکاری ایده آل برای همه کارمندان شما است تا از آن برای کار با هم استفاده کنند. آن ها می توانند به سایت های تیم دسترسی داشته باشند و اسناد را در یک پلتفرم مشترک ذخیره کنند.

شیرپوینت دارای یک مؤلفه مدیریت مرکزی است که به شما این امکان را می دهد که همه چیزهایی را که سازمان شما نیاز دارد در یک مکان کنترل کنید. تنظیمات سیستم خود را تنظیم کنید، از همه چیز نسخه پشتیبان تهیه کنید و نیازهای امنیتی کسب و کار خود را در یک مکان آسان مدیریت کنید.

 

مورد استفاده ۲: مقیاس پذیری برای برآوردن نیازها

برخی از برنامه ها و پلتفرم های تجاری وجود دارند که ممکن است به شما این احساس را دهند که در موقعیت صد در صد درست و مناسب نیستید. یکی برای کسب و کار شما بسیار بزرگ است، یکی برای رسیدگی به نیازهای شما بسیار کوچک است، اما شیرپوینت آن را به درستی و به طور دقیق مناسب و متناسب می کند.

وقتی صحبت از مقیاس پذیری به میان می آید، صرف نظر از اینکه نیازهایتان بزرگ یا کوچک هستند، می توانید از شیرپوینت استفاده کنید. آن را بزرگ کنید، کوچک کنید، و آن را به دلخواه خود شخصی سازی کنید. همچنین می توانید در صورت نیاز کاربران را اضافه و حذف کنید. شیرپوینت به شما این امکان را می دهد که دقیقاً برای تعداد کاربرانی که دسترسی خواهند داشت هزینه پرداخت کنید و نه یک پنی بیشتر. همین امر در مورد فضای ذخیره سازی نیز صدق می کند. شما برای چیزی که استفاده می کنید هزینه می کنید.

 

مورد استفاده ۳: کاهش نگهداری و تعمیرات فناوری اطلاعات

یکی از نکته های جالب در مورد شیرپوینت آنلاین این است که به نگهداری و تعمیرات بسیار کمی نیاز دارد و یک سیستم ابری است که شما تصمیم می گیرید چه چیزی استفاده شود و چه چیزی نباشد. این بدان معناست که شما در هزینه های فضای ذخیره سازی و همچنین هزینه های فناوری اطلاعات صرفه جویی خواهید کرد.

شما معمولاً کارمندان فناوری اطلاعات را استخدام می کنید تا بیشتر نیازهای فناوری اطلاعات خود را از طریق کارهای معمول پوشش دهند. همه این ها در شیرپوینت تعبیه شده است، از جمله به روزرسانی ها، وصله ها، پشتیبان گیری ها و سایر اشکال معمول نگهداری و تعمیرات فناوری اطلاعات. نه تنها در هزینه های فناوری اطلاعات صرفه جویی می کنید، بلکه در هزینه های زمانی نیز صرفه جویی می کنید که تیم شما بتواند روی چیزهای مهم تری مانند انجام کارهای خود تمرکز کند.

 

مورد استفاده ۴: نگرانی های مربوط به انطباق

شیرپوینت با در نظر گرفتن نگرانی های مربوط به انطباق طراحی شده است. اگر کارمندان شما می پرسند چرا باید از شیرپوینت استفاده کنید، پاسخ ممکن است امنیت باشد. مایکروسافت شیرپوینت تقریباً با هر سیستم یا برنامه ای که می خواهید از آن استفاده کنید کاملاً سازگار است. شما می توانید از شیرپوینت آنلاین با هر یک از کارمندان خود استفاده کنید.

شیرپوینت تقریباً با هر چیزی مطابقت دارد. اطمینان از انطباق و سازگاری کارمندان فناوری اطلاعات در سراسر سیستم ها، هزینه دیگری است که ممکن است در صورت عدم استفاده از شیرپوینت متحمل شوید. چه از مک یا ویندوز، سافاری یا کروم استفاده کنید، هر کسی در سازمان شما می تواند از امروز شروع به استفاده از آن کنید. چرا از شیرپوینت استفاده کنیم؟ باعث صرفه جویی در هزینه های شما و بهبود بهره وری برای همه افراد در کسب و کار شما می شود.

 

سخن پایانی

امروزه برخی از برنامه های کاربردی همکاری در بازار وجود دارد که اجرای آن ها در چندین دستگاه و پلتفرم ممکن است گیج کننده و دشوار باشد. اما مجموعه مایکروسافت این طور نیست.

امروزه درآمد جهانی مایکروسافت تقریباً ۱۲۵.۸ میلیارد دلار و درآمد خالص آن ۳۹.۲۴ میلیارد دلار است. وقتی از مایکروسافت استفاده می کنید، تنها نیستید.

بنابراین اگر می پرسید چرا باید از شیرپوینت استفاده کنید، پاسخ ساده است. استفاده از آن آسان است و هر یک از کارمندان شما بدون توجه به دستگاه یا سیستم عاملی که از آن استفاده می کنند، می توانند با کمک شیرپوینت بهره وری بیشتری داشته باشند.

 

منبع:

https://www.incworx.com/blog/why-use-sharepoint

مطالب مشابه

پیام بگذارید