کاربرد وب کنفرانس در صنعت مراقبت های بهداشتی

وب کنفرانس کاربردهای ویژه و منحصر به فردی در بهداشت و درمان به خصوص در صنعت مراقبت های بهداشتی دارد. این فناوری ساده می تواند به پزشکان کمک کند تا با کارمندان، متخصصان و بیماران به روشی که قبلاً هرگز امکان پذیر نبوده و باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، ارتباط برقرار کنند. مؤسسات مراقبت های بهداشتی  می توانند ضمن بهبود دسترسی بیماران به مراقبت های بهداشتی، کاهش بودجه را به طور مؤثر مدیریت کنند.

 

هدف استفاده خود از وب کنفرانس را درک کنید

قبل از برنامه ریزی و اجرای رویداد آنلاین خود، درک کاربردها و اهداف مختلف استفاده از وب کنفرانس مهم است. در صنعت مراقبت های بهداشتی، وب کنفرانس می تواند برای بهبود ارتباط میان کارمندان به روش های زیر استفاده شود:

  1. برگزاری جلسات کارکنان به منظور گفتگو پیرامون پیشرفت، اهداف و برنامه های مؤسسه.
  2. برگزاری جلسات بین پزشکان و متخصصان به ویژه درباره ی کیس های خاص و دشوار.
  3. اطلاع رسانی در مورد پیشرفت های پزشکی و تحقیقات.
  4. اجرا جلسات و دوره های آموزشی آنلاین، یا معرفی داروها یا روش های معالجه جدید به پزشکان.

وب کنفرانس همچنین می تواند به منظور بهبود روابط بین کارکنان و بیماران استفاده شود. امکان به اشتراک گذاشتن صفحات نمایش و دیدار چهره به چهره از طریق وب کم، به منظور انجام مشاوره و پیگیری های درمان بیمار و همچنین آموزش وجود دارد. به ویژه در صورتی که بیماران در مکان دوری زندگی می کنند، سالخورده هستند یا ناتوانی دارند بسیار مفید و کارآمد است.

 

امکانات وب کنفرانس برای صنعت مراقبت های بهداشتی

شرکت های حرفه ای وب کنفرانس باید قادر به ارائه تعدادی از ویژگی های و امکانات مفید باشند تا به شما در برگزاری مؤثر وب کنفرانس مراقبت های بهداشتی کمک کنند.

 

قفل کنفرانس و رمزهای ورود

صنعت مراقبت های بهداشتی اطلاعات حساس مانند سوابق محرمانه بیماران را کنترل می کند، بنابراین مهم است بدانید که از این داده ها به خوبی محافظت می شود. اطمینان حاصل کنید که ارائه دهنده کنفرانس شما اقداماتی را انجام داده است که به شما این امکان را می دهد که کنفرانس های خود را با بالاترین استانداردهای صنعت مراقبت های بهداشتی برگزار کنید و از قوانین محافظت از داده ها و حریم خصوصی پیروی می کند. این امر شامل امکان قفل کنفرانس های شما یا نیاز به داشتن رمز ورود برای وارد شدن به کنفرانس است.

 

گزارش حضور و غیاب

ردیابی حضور در وب کنفرانس در جلسات با هر مقیاسی، مفید و کارآمد است، اما این مورد به ویژه برای جلسات کارمندان در مقیاس بزرگ و برای جلسات با بیماران مفید است. گزارش های حضور و غیاب به شما این امکان را می دهد تا متوجه شوید که چه کسی در چه جلساتی و در چه زمانی شرکت کرده، تا بتوانید بودجه را برای آینده به طور کارآمد و مؤثر تعیین کنید. این امر می تواند با فعال سازی اعلان نام شرکت کننده و حضور و غیاب در کنفرانس حاصل شود.

کاربرد وب کنفرانس در صنعت مراقبت های بهداشتی

ضبط کردن

در صورتی که نیاز به گوش دادن به چیزی که در یک جلسه مورد بحث قرار گرفته است را دارید، ضبط کردن ها مفید هستند. اگر در این جلسه در مورد وضعیت پزشکی نادر یا دشوار بحث و گفتگو شده است، در صورت بروز یک مورد مشابه در آینده می توان از این جلسه ضبط شده استفاده و به آن رجوع کرد. اگر از این کنفرانس برای اهداف آموزشی استفاده شده است، ضبط شده آن می تواند برای سایر کارمندانی که نتوانستند در ارائه اصلی شرکت کنند، پخش شود.

 

وب کنفرانس خود را برنامه ریزی کنید

هنگامی که شما هدف از برگزاری وب کنفرانس خود را درک کردید و متوجه شدید که هدف جلسه شما گفتگو با متخصصان خبره در آن سوی جهان، یا گفتگوی پیگیری درمان با بیمار است، لازم است جزئیات جلسه خود را برنامه ریزی کنید.

باید برای کنفرانس یک زمان و تاریخ انتخاب کنید. اگر این جلسه، یک جلسه با کارمندان باشد باید در طول ساعات کاری باشد، زمانی که کارمندان در دسترس باشند. اگر قرار است کنفرانس با متخصصانی که در مکان های دیگر هستند برگزار شود، لازم است زمان مناسب را با توجه به مناطق زمانی و زمان بندی افراد انتخاب کنید. اگر از فناوری وب کنفرانس برای برقراری ارتباط با بیماران استفاده می کنید، باید قرار ملاقات ها را با آن ها تعیین کنید.

می توانید با زمان بندی خود پیش بروید و وب کنفرانس خود را به صورت آنلاین برگزار کنید. این یک فرایند ساده است، اما انواع مختلفی وب کنفرانس وجود دارد که می توانید از بین آن ها وب کنفرانس مورد نظر خود را انتخاب کنید. “وبینارها” ارتباط یک طرفه را ارائه می دهند. “جلسات تعاملی” برای ارتباطات بین کارمندان و بیماران بهترین گزینه و راه حل هستند.

آیا کنفرانس شما یک کنفرانس یک به یک با یک بیمار است یا یک ملاقات در مقیاس بزرگ بین چندین سازمان پزشکی؟ کنفرانس خود را بر اساس تعداد افرادی که در آن شرکت می کنند و ویژگی های که نیاز دارید، تنظیم کنید.

برای کارمندان یا بیماران خود دعوت نامه ارسال کنید، و همچنین یک رمز ورود (در صورت تمایل) برای ورود به وب کنفرانس، و با سایر دستورالعمل ها یا الزامات مورد نظر خود که مد نظرتان است، آن را کامل کنید.

خدمات وب کنفرانس ارائه دهندگان حرفه ای، مملو از ویژگی ها و امکاناتی است که می تواند برای افزایش کارایی و اثر بخشی جلسات شما استفاده شود. فناوری وب کنفرانس می تواند چهره مرکز بهداشتی درمانی شما را تغییر داده و باعث بهبود ارتباط با بیماران و کارمندان و در عین حال صرفه جویی در هزینه شود که این امر باعث می شود، برای بهبود مراقبت از بیمار بهتر هزینه شود.

مطالب مشابه

پیام بگذارید