نکاتی برای داشتن مصاحبه شغلی موفق

وقتی برای شغلی مصاحبه می شوید، حتی کوچکترین جزئیات می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند. حتی یک اشتباه کوچک نیز می تواند موجب از دست دادن فرصت شغلی شود. برای آماده سازی وقت بگذارید تا بتوانید در هر مصاحبه شغلی که انجام می دهید بهترین تأثیر ممکن را بگذارید.

این تکنیک های مصاحبه تمام مبانی لازم برای دانستن روش مصاحبه شغلی را پوشش می دهد.

 

تکنیک مصاحبه خود را بهبود ببخشید

مصاحبه شغلی به شما فرصتی برای درخشش و نشان دادن توانایی و استعدادهایتان را می دهد. آنچه شما می گویید و انجام می دهید یا شما را یک مرحله به استخدام نزدیک تر می کند یا شما را از رقابت دور می کند. در اینجا نحوه بهبود روش مصاحبه خود و شگفتی و تحسین مصاحبه کننده آورده شده است.

 

برای موفقیت در مصاحبه لباس بپوشید

اولین برداشتی که در یک کارفرما ایجاد می کنید می تواند تفاوت زیادی در نتیجه مصاحبه شغلی شما ایجاد کند. اولین قضاوتی که مصاحبه کننده از شما خواهد داشت براساس ظاهر و پوشش شما خواهد بود. به همین دلیل همیشه پوشیدن لباس مناسب برای مصاحبه شغلی حائز اهمیت است. آنچه مناسب است با توجه به کارفرما متفاوت است، بنابراین شما باید لباسی را انتخاب کنید که برای مکان مورد نظر شما مناسب باشد.

 

مهارت های مصاحبه شغلی خود را بالا ببرید

در طول یک مصاحبه شغلی، توانایی شما در تعامل با مصاحبه کننده و بیان افکار خود به همان اندازه شایستگی ها و امتیازات مثبت ذکر شده در رزومه شما از اهمیت برخوردار است و از فاکتورهای مهم در به دست آوردن شغل است. قبل از مصاحبه کمی وقت بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که مجموعه مهارت های مصاحبه شما به اندازه رزومه شما عالی باشد.

 

استرس مصاحبه را به حداقل برسانید

مصاحبه ها می توانند استرس آور باشند، حتی اگر فردی باشید که تجربه مصاحبه های شغلی بسیاری را داشته باشید. تکنیک هایی وجود دارد که می توانید قبل و در حین مصاحبه شغلی خود را برای کاهش استرس به کار ببرید، و استراتژی هایی وجود دارند که می توانید برای کاهش اضطراب ناشی از جستجوی برای شغل مورد نظر خود استفاده کنید. هنگامی که احساس استرس نمی کنید، مدیریت مصاحبه بسیار راحت تر خواهد بود.

 

بهترین برداشت اول را ایجاد کنید و در نگاه اول نظر افراد را جلب کنید و بهترین تأثیر را بگذارید

برداشت های اول واقعاً مهم هستند و شما در یک مصاحبه شغلی وقت زیادی برای ایجاد یک تأثیر خوب ندارید. از زمان ملاقات با مسئول پذیرش تا زمان خروج از ساختمان، شما به عنوان یک استخدام جدید احتمالی ارزیابی می شوید. مهم این است که هرکسی را که ملاقات می کنید با ایجاد بهترین تأثیر و برداشت ممکن او را ترک کنید.

 

توانایی های خود را به مصاحبه کننده نشان دهید

وقتی در مصاحبه شغلی هستید، این خود شما هستید که می توانید توانایی و استعداد خود را به مدیر استخدام نشان دهید. همچنین باید به مصاحبه کننده نشان دهید که فرد مناسبی هم برای آن موقعیت شغلی و هم برای سازمان هستید. با کمی آمادگی، می توانید خود را به عنوان کاندیدایی که هر سازمانی دوست دارد استخدامش کند، معرفی کنید.

 

اگر درون گرا هستید چه کاری باید انجام دهید

اگر فردی درون گرا باشید مصاحبه ها می تواند واقعاً چالش برانگیز باشد، اما روش هایی وجود دارد که به افراد درونگرا کمک می کند تا هنگام مصاحبه های شغلی بدرخشند و استعدادهای خود را نشان دهند، از جمله نحوه آماده شدن برای مصاحبه، مدیریت مصاحبه و نحوه نشان دادن خصوصیات درون گرای تان.

نکاتی برای داشتن مصاحبه شغلی موفق

وقت بگذارید و بعد از مصاحبه شغلی ایمیل تشکر ارسال کند

وقت گذاشتن برای تشکر بعد از مصاحبه نه تنها از آداب خوب مصاحبه شغلی است. بلکه علاقه شما به موقعیت شغلی را تقویت می کند و به مصاحبه کننده نشان می دهد که مهارت پیگیری عالی دارید. همچنین از نامه تشکرآمیز خود برای رفع مشکلات و نگرانی هایی که در حین مصاحبه پیش آمده استفاده کنید.

 

تمرین مصاحبه شغلی

اختصاص دادن زمانی به مرور سؤالات معمول مصاحبه که احتمالاً در طول مصاحبه شغلی از شما پرسیده می شود، به شما کمک می کند تا چارچوبی برای پاسخ های خود ارائه و تعیین کنید. این کار همچنین باعث آرامش اعصاب شما می شود.

پیش از موعد با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود مصاحبه کنید. این کار باعث می شود وقتی در یک مصاحبه شغلی هستید بسیار راحت تر باشید.

 

از مخاطبین نتورکینگ خود استفاده کنید

واقعاً مهم است که در شرکتی که قرار است با آن مصاحبه کنید، چه کسی را می شناسید. کانتکت های شما می توانند شما را برای یک کار معرفی کنند، اطلاعات داخلی در مورد شرکت را ارائه دهند و به شما بگویند که در طول مصاحبه منتظر چه چیزهایی باشید.

 

اطلاعاتی درباره شرکت به دست آورید

چقدر از شرکتی که برای تعیین زمان مصاحبه با شما تماس گرفته است می دانید؟ این اطلاعات باید زیاد باشد و تمام اطلاعات مورد نیاز شما به صورت آنلاین در دسترس است.

 

برای مصاحبه تلفنی  و آنلاین آماده باشید

در حالی که به طور فعال در جستجوی کار هستید، مهم است که در یک بازه زمانی کوتاه برای مصاحبه آنلاین و یا تلفنی آماده شوید. شما هرگز نمی دانید چه موقع ممکن است یک استخدام کننده یا یکی از کانتکت های نتورکینگ تماس بگیرد و از شما بپرسد که آیا وقت دارید که در مورد یک فرصت شغلی صحبت کنید.

 

مصاحبه گروهی را مدیریت کنید

مصاحبه با یک نفر به اندازه کافی سخت است، اما وقتی مجبور شوید با یک گروه از مصاحبه کنندگان مصاحبه کنید حتی دشوارتر خواهد بود.

 

هنگام صرف ناهار مصاحبه  شوید

بردن شما به صبحانه، ناهار یا شام فرصتی را برای مصاحبه کننده فراهم می کند تا در یک محیط راحت تر از یک محیط اداری، مهارت های ارتباطی و بین فردی و همچنین آداب میز شما را بررسی کند.

 

از این اشتباهات  در مصاحبه شغلی خودداری کنید

هنگام مصاحبه چه کاری نباید انجام دهید؟ رایج ترین اشتباهات مصاحبه و اشتباهاتی که یک نامزد برای استخدام می تواند مرتکب شود را بررسی کنید. برخی از آن ها جزئی هستند؛ برخی از آن ها می توانند شانس شما برای استخدام را ایجاد یا از بین ببرند. قبل از مصاحبه وقت بگذارید و آماده شوید.

 

تکنیک های بیشتر مصاحبه شغلی برای کمک به استخدام شما

نکات بیشتری را برای مصاحبه تلفنی، مصاحبه دوم، مصاحبه ناهار و شام، مصاحبه رفتاری، مصاحبه در جمع و مصاحبه عملی بررسی کنید.

مطالب مشابه

پیام بگذارید