آموزش آنلاین در دوران کرونا

آیا به دنبال راه هایی برای استفاده از تلفن های همراه در آموزش و یادگیری های ترکیبی و همراه هستید؟ ما در این مقاله به بررسی چند نکته درباره آموزش آنلاین و کلاس های آنلاین توسط تلفن همراه می پردازیم.

 

عصر تلفن همراه به سرعت در حال ظهور شدن است و این سرعت عاملی است برای اینکه بسیاری از مدرسین شانس این را نداشته باشند تا از این قدرتی که در اختیارشان گذاشته شده را درک و از آن به خوبی استفاده کنند. ما در ادامه به چند روش که تلفن همراه می تواند باعث تقویت یک طرح آموزش آنلاین و ترکیبی شود را می پردازیم

 

آماده سازی

 در یک آموزش ترکیبی، آمادگی به مدرسین و فراگیران کمک بسزایی می کند. ابزارهای تسهیل گر می توانند ارزیابی ها را به سمت یک بستر آموزش آنلاین موفق پیش ببرند تا شکاف های آموزشی در جلسات و کلاس های آنلاین بررسی شده و برطرف شوند. فراگیران می توانند به این ارزیابی ها دسترسی پیدا کرده و مطالبی را برای کمک به این آماده سازی ارائه دهند.

 اگر چه همه این کار ها را می توان با رایانه های رومیزی و لپ تاپ نیز انجام داده، اما موبایل سطح انعطاف پذیری بیشتری دارد. بدین معنا که این وطایف و اماده سازی مقدمانی را می توان در هر زمان و مکانی انجام داد. در یک پلتفرم آموزش همراه همچون موبایل می تواند از اعلان های فشار استفاده کرد و اطمینان حاصل کرد که هیچ چیزی از قلم نیفتاده است.

 

مدیریت آسان تر در آموزش آنلاین

 تلفن همراه در جنبه های عملی اجرای یک جلیه آموزش آنلاین نسبت به سایر دستگاه ها مفیدتر است. برای مثال رزرو یک کلاس در یک کامپیوتر رومیزی اسان است، اما تغییرات لحظه ای کلاس ها را نیز نباید فراموش کرد. با مدیریت رزرو کلاس آنلاین در تلفن همراه، می توان در هر لحظه با تغییرات کلاس ها با خبر و همگام شد.

 در یک بستر آموزش همراه ، امکان ارسال کلیه دعوت نامه ها و اخبار به همه شرکت کنندگان وجود دارد. به خصوص هنگام ثبت حضور در کلاس، این کار بسیار آسانتر است. فراگیران به سادگی می توانند با موبایل خود، حضور خود را از طریق سیستم مدیریت آموزش آنلاین ( LMS) ثبت کنند. برای مثال اگر قطارشان تأخیر دارد، می توانند به سادگی پیامی را به مدرس و یا حتی به گروه ارسال کنند تا همگی مطلع شوند.

 

 

ادغام اجتماعی در آموزش آنلاین

 گذشته از میزبانی مطالب آموزشی در سیستم مدیریت آموزش آنلاین، می توان برای هر جلسه کلاس آنلاین یک گروه تشکیل دارد. این کار به شرکت کنندگان بستری می دهد تا درباره موضوعات کلاس قبل و بعد از برگزاری آن بحث کنند. در این روش فراگیران با مدرسان و با یکدیگر آشنا می شوند و این امر به ایجاد تجربه جمعی و احساس مشارکت کمک زیادی می کند.

 

این امر برای فعال نگه داشتن آموزش غیر رسمی و جذب دانش در سازمان ها مهم است، در غیر این صورت ممکن است آموزش های آنلاین کارایی لازم خود را از دست بدهند. زمانی که مشارکت کنندگان با یکدیگر آشنایی بیشتری داشته باشند، شانس موفقیت آموزش آنلاین نیز بالاتر خواهد رفت. علاوه بر این، شانس برقراری تعامل در موبایل به نسبت سایر دستگاه ها نیز بیشتر است.

 

Feed های زنده

بنا به دلایل مختلف، ممکن است برخی از فراگیران، نتوانند خود را به جلسه آموزش آنلاین برسانند. با این حال فراگیران سعی می کنند که بخش مهمی از برنامه های آموزشی را از دست ندهند. در گذشته و قبل از وارد شدن سیستم های آموزش آنلاین، برخی از مدرسین، با ضبط کلاسها این کار را برای فراگیران انجام می دانند.

 اکنون که اکثر افراد دوربینی در تلفن همراه خود دارد، اما با این حال در برخی موارد از ضبط کلاس درس معذورند و یا حتی نمی توانند تمام زمان کلاس را ضبط کنند. اکنون اما مربیان می توانند جلسه را با تلفن همراه خودشان و از طریق پلتفرم های آموزش آنلاین، کلاس را به صورت زنده برای فراگیران پخش کنند. این یعنی دیگر تأخیر های غیر منتظره قطار دیگر مانعی در راه یادگیری نیست.

 

 آزمون های پس از کلاس آنلاین

 میزبانی یک کلاس آموزشی آنلاین، فقط نیمی از پیکار در حوزه آموزش است. تعیین مؤثر بودن آموزش نیز لازم و ضروری است. بدین ترتیب مدرس می تواند بفهمد که در کدام قسمت تدریس و کلاس مشکل وجود دارد و کدام قسمت ها نیز به تمرکز بیشتری دارند.

یک آزمون پس از کلاس آنلاین از طریق سیستم دیریت آموزش می توانند همه شرکت کنندگان را به هر وسیله و ترفندی درگیر آموزش کند. زمانی که آزمون از طریق تلفن همراه انجام می شود، فرصت بیشتری برای تقویت و تثبیت یادگیری در ساعات اولیه فراگیری وجود خواهد داشت.

 

آنچه که در بالا به آن اشاره شد، فقط برخی از روشهایی است که تلفن همراه می تواند به تقویت برنامه های آموزش آنلاین کمک کند. با پیشرفت فناوری های تلفن همراه، فرصت های متعددی ایجاد می شود.

 

در صورتی که قصد دارید درباره ایجاد آموزش آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنید، مشاوره رایگان با کارشناسان نومانو را از یاد نبرید.

مطالب مشابه

پیام بگذارید