نرم افزار مدیریت دندانپزشکی بر بستر ابر

می توانیم بگوییم تکنولوژی ابری تا قبل از این هم جزئی از زندگی روزمره همه ما بوده است. اگر از جیمیل ، اینستاگرام یا بانکداری آنلاین استفاده می کنید، پس شما هم در حال استفاده از تکنولوژی یا رایانش ابری هستید.

بنابراین اگر تا به حال در زندگی شخصی روزانه خود از آن استفاده می کردید، چرا تمایلی به بهره مندی از مزیت های بیشمار آن در کسب و کار خود یعنی کلینیک یا نرم افزار دندانپزشکی خود ندارید؟

مزایای قابل توجهی شامل صرفه جویی در وقت و هزینه خود و حتی بیماران. اما با این وجود، بسیاری از دندانپزشکان هنوز نگرانی های در رابطه با انتقال فعالیت های مدیریت مطب خود بر بستر ابر دارند.

سه نگرانی اصلی که امکان دارد دندانپزشکان درباره بهره مندی از رایانش ابری در نرم افزار مدیریت دندانپزشکی خود بیان کنند که شامل امنیت، ثبات اینترنت و دسترسی می باشد. در ادامه به بررسی این چالش ها می پردازیم.

رایانش ابری در مدیریت دندانپزشکی

آیا داده های من بر بستر ابر کاملاً ایمن هستند؟

بله، ممکن است از جزئیات فناوری ای که اطلاعات بیماران شما را بر بستر ابر نگه می دارد اطلاع خیلی دقیق و فنی نداشته باشید، اما داده های ذخیره شده در فضای ابری در یک مرکز داده های مدرنی نگه داری می شود که از پرونکل های امنیتی زیادی برخوردار است.

یک تیم تمام وقت که نظارت بر امنیت و صحت داده های شما دارد، یکی از مزایای داشتن یک راه حل مبتنی بر بستر ابر است. این راه حل ها از کار شما در برابر تهدیدات مختلف، از جمله انتشار غیرمجاز اطلاعات، مشکلات متعدد فرآیند پشتیبانی (backup) و ویروسی شدن اطلاعات، محافظت می کنند.

حالا از نظر هزینه تصور کنید خرید سرور های قدرتمند و استخدام یک تیم متخصص چقدر برای شما گران تمام خواهد شد.

 

اگر اینترنت قطع شود، چگونه می توانم کار خود را انجام دهم؟

قطع اینترنت هر از گاهی اتفاق می افتد. اما حتی اگر کار شما این را تجربه کند، هیچ دلیلی برای تعطیل کردن دفترتان در آن روز یا فکر کردن به اینکه نمی توانید کار کنید یا به پرونده های مورد نیاز دسترسی پیدا کنید، وجود ندارد. این قطعی ها به طور معمول به سرعت برطرف می شوند. برای آماده شدن در صورت قطع اینترنت، کافیست یک هات اسپات بی سیم را به عنوان یک اتصال پشتیبان خریداری کنید تا بتوانید نرم افزار مدیریت کار خود را در طول قطعی اجرا کنید.

برخی از دندانپزشکان می ترسند که هنگام قطع اینترنت اطلاعات خود را از دست بدهند. این اتفاق نخواهد افتاد. با نرم افزار مبتنی بر ابر، داده های شما بصورت خودکار در ابر بک آپ گرفته می شوند و ذخیره می شوند.

 

من چندین کلینیک در مکان های مختلف دارم، این ویژگی چگونه می تواند بر دسترسی من تأثیر بگذارد؟

یک راه حل مبتنی بر وب انتخاب مناسبی برای مدیریت امور دندانپزشکی در چند کلینیک یا مطب مختلف است. نرم افزار مدیریت شما در هر ساعت از شبانه روز و در هر یک از مطب های شما در دسترس است. حتی می توانید در خانه یا هنگام سفر نیز به آن دسترسی داشته باشید.

مزیت دیگر این است که وقتی تغییری در پرونده بیمار در یکی از این لوکیشن ها اعمال می کنید، به طور خودکار در سیستم ذخیره و به روز می شود بنابراین کارمندان شما در سایر لوکیشن های اداری، می توانند فوراً آن تغییرات را مشاهده کنند.

ممکن است تغییر برای هر کسی دلهره آور باشد، اما می تواند بسیار مؤثر باشد وقتی سال هاست که کار خود را با یک سیستم خاص اداره می کنید و در نظر دارید سیستم متفاوتی را تجربه کنید.

در آخر باید اشاره کنیم که مهاجرت به سمت نرم افزار مدیریت دندانپزشکی مبتنی بر ابر بسیار آسان و البته بدون دردسر است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید