6 مزیت آموزش الکترونیکی برای کسب و کار شما

ارزش و اهمیت آموزش الکترونیکی برای کسب و کارها را نباید نادیده گرفت. در دنیای فناوری های یادگیری، جدیدترین ابزارها و رویکردها بیشترین توجه را به خود جلب می کنند: واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و ویدئو تعاملی. تمام این نوآوری ها عالی هستند. اما وقتی نوبت به ساختن پایه های برنامه یادگیری شما می رسد، آموزش الکترونیکی با کیفیت بالا یک سرمایه گذاری عاقلانه است.

در ادامه شش دلیل برای اینکه چرا آموزش الکترونیکی یک انتخاب و سرمایه گذاری عالی است را بررسی می کنیم.

 

مزیت شماره ۱:  سازگار، منسجم و مقیاس پذیر است

آموزش الکترونیکی به شما اجازه می دهد یادگیری خود را به روشی یکپارچه و مداوم به انجام برسانید. روش های دیگر آموزش، مانند آموزش چهره به چهره، نمی توانند این پایایی را تضمین کنند.

وقتی کارمندان شما دوره آموزش مجازی یکسانی را می گذرانند، همه آن ها آموزش با کیفیت یکسانی را دریافت می کنند که شما و ذی نفعانتان آن را برای ارائه بررسی و تأیید کرده اید. و محدودیتی برای تعداد افرادی که این یادگیری را دریافت می کنند وجود ندارد: تعداد آن ها می تواند ۱۰۰ یا ۱۰۰۰۰۰ باشد.

 

مزیت شماره ۲: مسیر و شرایط عالی فراهم می کند

شاید یکی از بزرگترین مزایای آموزش الکترونیکی این باشد که حتی با بودجه اندک می توان به آن دست یافت.

با داشتن یک مهارت طراحی درست یادگیری، یک دوره آموزش الکترونیکی واحد می تواند تجربه و مسیری عالی فراهم کند که:

  • دانش را به روشی مختصر و جذاب ارائه می دهد
  • با ارزیابی های غیررسمی و رسمی اعتماد به نفس ایجاد می کند

تمام این نتایج از طریق ترکیبی از اقدامات و ابتکارات آموزشی مختلف و ترکیب یادگیری حاصل می شود. با این وجود، آموزش الکترونیکی با کیفیت بالا می تواند آن ها را در یک بسته واحد ارائه دهد، و یادگیرندگان شما می توانند هر زمان که خواستند به آن مراجعه کنند.

 

مزیت شماره ۳: به راحتی قابل شخصی سازی است

مهم نیست که آموزش الکترونیکی شما با یک ابزار نویسندگی ایجاد شده یا محتوای شما کاملاً شخصی سازی شده باشد. در هر صورت، راه های ساده اما مؤثری برای ارائه مسیرهای یادگیری شخصی ارائه می دهد. این مسیرها می تواند به صورت یک ارزشیابی تشخیصی در شروع یک دوره باشد که مباحثی را بر اساس سطح فعلی فراگیران توصیه و معرفی می کند.

این نوع شخصی سازی این اطمینان را می دهد که یادگیرندگان شما تنها آموزشی را که برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارند دریافت می کنند. این ویژگی به حفظ تعامل، ایجاد یادگیری کاملاً مرتبط و استفاده بهینه از وقت کارمندان شما در محل کار کمک می کند.

6 مزیت آموزش الکترونیکی برای کسب و کار شما

 در آموزش الکترونیکی یادگیری انعطاف پذیر است

دوره های آموزش الکترونیکی به راحتی در تلفن های هوشمند و تبلت ها قابل دسترسی هستند. این ویژگی باعث می شود هر زمان که برای کارکنان شما برای یادگیری مناسب تر است این دوره ها در دسترس باشند: برای نمونه، در فاصله بین جلسات یا رفت و آمد صبحگاهی آن ها.

تقسیم یک دوره آموزش مجازی به بخش های کوچک تر می تواند یادگیری را برای افراد آسان تر کند.

 

آموزش الکترونیکی قابلیت به روز رسانی دارد

اگر نیاز به ایجاد یک خط مشی یا تغییر مقررات داشته باشید یا بخواهید یادگیری خود را به سادگی با نیازهای کسب و کار در حال تحول سازگار کنید و تطبیق دهید، آموزش الکترونیکی می تواند به سرعت و به راحتی به روز شود.

این ویژگی موجب می شود که یادگیری شما همیشه مرتبط و مطابق با نیازهای کسب و کار شما باشد. سایر روش های آموزش غیر دیجیتالی، تمایل کمتری به چابک بودن و ارائه مسیر برای اجرای محتوای جدید دارند.

 

 به راحتی اندازه گیری و ردیابی می شود

ردیابی آموزش الکترونیکی به مراتب آسان تر از سایر راه حل های آموزشی است.

استفاده از استانداردهایی مانند اسکرم (SCORM) یا xAPI به شما این امکان را می دهد تا داده های زیادی را جمع آوری کنید.

این داده ها می توانند به شما در سنجش موفقیت رویکردهای خود و شناسایی فراگیرانی که ممکن است نیاز به حمایت هدفمند تری داشته باشند کمک کند.

داده های حاصل از آموزش آنلاین شما همچنین می تواند با داده های مربوط به کارایی کسب و کار ترکیب شود تا تأثیر تلاش های شما را اثبات کند.

 

کیفیت برای به حداکثر رساندن مزایای سرمایه گذاری در آموزش الکترونیکی مهم است

یکی از مزایای مورد توجه آموزش الکترونیکی این است که بسیار مقرون به صرفه است، البته به شرطی که درست انجام شود.

اگر آموزش مجازی که ارائه می کنید کسل کننده و یکنواخت است، دیگر مهم نیست که چقدر پول بتوانید در طی ایجاد آن صرفه جویی کنید. اگر تأثیر قابل توجه و چشمگیری نداشته باشد، ارزش سرمایه گذاری را ندارد. در واقع، اگر خود راه حل با کیفیت نباشد بسیاری از مزایای استفاده از آموزش الکترونیکی از بین می رود.

برای بسیاری از کسب و کارها،  استفاده از سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی می تواند راهی سریع و مقرون به صرفه برای ارائه آموزش به نیروی کار آن ها باشد. اما برای اینکه نهایت استفاده را از سرمایه گذاری خود بر روی آموزش الکترونیکی ببرید، ارائه کیفیت و سرعت و ارزش نیز مهم است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید