نرم افزار مبتنی بر ابر مدیریت دنداپزشکی

دهه ۱۹۸۰ دهه ی جذابی بود. ناگهان، فناوری نه تنها برای شرکت های بزرگ بلکه برای مصرف کنندگان و کسب و کارها از جمله کلینیک ها و مطب های دندانپزشکی در دسترس شد. این زمانی بود که نرم افزار مدیریت دندانپزشکی برای اولین بار بخشی از مطب های دندانپزشکی شد. این نرم افزارهای ساده، انقلابی در این حوضه بودند.

البته در حال حاضر آن ها به تاریخ پیوستند. درست همانطور که کامپیوترها از کامپیوترهای شخصی کند و سنگین به لپ تاپ های سریع و سبک توسعه یافته اند، نرم افزارها نیز انقلابی را پشت سر گذاشته اند. امروزه، یک دندانپزشک می تواند با طیف گسترده ای از نرم افزارهای موجود در بازار، یک مطب کاملاً بدون کاغذ را اداره کند. از برنامه ریزی گرفته تا تصویربرداری دیجیتال، ارائه برنامه های درمانی و صورتحساب، برنامه ای برای هر بُعد مراقبت از بیمار در دسترس است.

همانطور که به آینده نگاه می کنیم، نرم افزارهای مدیریت دندان پزشکی بیش از هر زمان دیگری قابل دسترس تر، ایمن تر و آسان تر برای استفاده هستند و همه این ها در ابر وجود دارد. شاید شما درباره نرم افزارهای مبتنی بر ابر شنیده باشید اما مطمئن نیستید که به چه معنی است و چگونه می تواند به مدیریت یک مطب دندانپزشکی کارآمدتر کمک کند.

 

“ابر” چیست؟

برای درک مزایای نرم افزار مبتنی بر ابر برای یک مطب دندانپزشکی، ابتدا مهم است که درک کنیم “ابر” چیست. در واقع نرم افزار مبتنی بر ابر، نرم افزاری است که به جای محلی بر روی سرور در دفترتان، بر روی اینترنت و در دیتاسنترهای مجهز اجرا می شود.

 

مزایای نرم افزار مبتنی بر ابر برای مطب دندانپزشکی

مطب های دنداپزشکی بیشتر و بیشتری برای نرم افزار مدیریت مطبشان در حال انتقال نرم افزار مبتنی بر سرور روی ابر هستند. در اینجا چند مزیت وجود نرم افزار مبتنی بر ابر در یک محیط دندانپزشکی ذکر شده است.

 

در دسترس تر است

با استفاده از نرم افزار مبتنی بر سرور، یک دندانپزشک برای دسترسی به پرونده ها و اطلاعات بیمار، باید در محل کار حضور داشته باشد. نرم افزار مبتنی بر ابر به شما امکان می دهد تا بدون توجه به اینکه در کجای جهان هستید به مطب خود متصل شوید. تمام آنچه شما نیاز دارید یک کامپیوتر و اتصال اینترنتی برای ورود به نرم افزار مدیریت دندانپزشکی است. بنابراین، اگر در تعطیلات هستید و یک تماس اضطراری دریافت می کنید، به راحتی می توانید به پرونده های بیمارانتان دسترسی داشته باشید.

اطمینان حاصل کنید که همه افراد به صورت جداگانه آموزش دیده اند و توانایی های هر شخص در نظر گرفته شده. همچنین خرید پشتیبانی برای هر یک از محصولات جدید موجود در مطب دندانپزشکی، هوشمند است. اگر کارمندان شما سؤالاتی در مورد نحوه انجام یک عملکرد خاص دارند، آن ها احساس راحتی می کنند که می توانند تلفن را بردارند و با شخصی که به آسانی می تواند به آن ها کمک کند صحبت کنند.

نرم افزار دندانپزشکی مبتنی بر ابر

از سوابق بیمارانتان محافظت می کند

با استفاده از نرم افزار مبتنی بر ابر، دیگر نیازی نیست در مورد امنیت سوابق بیمارانتان نگران باشید و به خاطر داشته اید که آیا به صورت دستی از آن ها نسخه پشتیبان (بکاپ) تهیه کرده اید یا خیر. این برنامه ها مطابق با HIPAA (قانون انتقال و پاسخگویی الکترونیک بیمه سلامت) نوشته شده اند و بکاپ گیری به صورت خودکار چندین بار در روز انجام می شود. اگر دفترتان آتش سوزی یا سیل را تجربه کند، یا اگر شبکه شما از کار بیفتد، پرونده های بیمارانتان در مکانی امن و خارج از سایت ذخیره شده اند و به سرعت قابل بازیابی می باشند. با ابر، پرونده های بیمارتان از حملات سایبری نیز ایمن هستند زیرا در خارج از شبکه اداری شما ذخیره می شوند.

 

مدیریت آن بسیار آسان است

نرم افزار مبتنی بر سرور برای عملکرد به سرور نیاز دارد. کامپیوترهای بزرگ و سنگین فضای زیادی از یک مطب دندانپزشکی را به خود اختصاص می دهند و نگهداری از آن ها می تواند هزینه بر باشد. نرم افزار مدیریت مطب مبتنی بر ابر، نیاز به چنین ماشین های بزرگی را از بین می برد. همچنین این برنامه ها ساده تر و قابل درک تر هستند، به این معنی که تیم شما به اندازه سامانه های موروثی  (legacy programs)نیاز به آموزش ندارد.

 

با سایر خدمات یکپارچه است

نرم افزار مبتنی بر ابر با خدماتی که هنگام نوشتن نرم افزار مبتنی بر سرور وجود نداشتند، یکپارچه شده است. این برنامه های مبتنی بر اینترنت دارای رسانه های اجتماعی، پیام رسانی متنی، ارتباط با ایمیل، یادآوری قرار ملاقات و ویژگی های برنامه ریزی آنلاین هستند. در حالی که می توانید این سرویس ها را روی نرم افزار مبتنی بر سرور اضافه کنید، باید از طریق ارائه دهندگان شخص ثالث ثبت نام کنید و هزینه ی هر سرویسی را جداگانه بپردازید. با استفاده از نرم افزار مبتنی بر ابر، همه این خدمات به یک هزینه ماهانه تبدیل می شوند و آن ها را راحت تر و مقرون به صرفه تر می کند.

 

آیا تصمیم به انتخاب نرم افزار مبتنی بر ابر دارید؟ نگاهی به ویژگی های نرم افزار مدیریت دندانپزشکی نومانو بیاندازید.

پس از مشاهده مزایا، تصمیم گیری برای انتخاب نرم افزار مدیریت مطب مبتنی بر ابر قسمت آسان کار است. بخش نه چندان ساده پی بردن به این است که بعد از آن چه کاری باید انجام شود.

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید