مزایای دورکاری برای کسب و کارها

اگر تاکنون درباره اتخاذ دورکاری و کارآمد بودن آن و اینکه آیا کارمندان در تمام بخش ها قادر به انجام کار به صورت دورکار هستند، تردید داشتید، تنها نیستید. به دلیل بحران سلامت و شیوع ویروس کووید ۱۹، این دقیقاً همان کاری است که بیشتر کسب و کارها در سال گذشته انجام دادند.

پیش از این برخی کسب و کارها تعدادی از کارمندانشان دورکار بودند، اما این که تقریباً تمام کارمندان تمام روزهای کاری هفته را به صورت دورکار و از راه دور کار کنند، شرایط متفاوتی است. مواردی مانند مسائل ارتباطی، حواس پرتی، مشکلات فنی و غیره وجود دارد. بله، روش هایی وجود دارد که می تواند از این مسائل جلوگیری کند مانند، ایجاد سیاست صحیح، برآورده کردن انتظارات، سرمایه گذاری در فناوری مطمئن، اما باز هم شاید دورکار شدن همه برای مدت زمان طولانی قابل درک نباشد.

با مواجه شدن با بحران جهانی سلامت اوضاع کمی تغییر کرد. در واقع ما مجبور شدیم تصمیمات بزرگی بگیریم.

 

امتیازات و مزایای دورکاری

دورکاری می تواند مزایای زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد و امتیازاتی به شما ارائه دهد که پیش از این از آن ها برخوردار نبوده اید.

تیم ها می توانند همچنان روند برگزاری مصاحبه ها و معارفه و آشناسازی را مدیریت و کارمندان جدیدی را جذب کنند! می توان عملکرد دورکاری را ارزیابی کرد. حتی می توانید بدون هیچ دردسری میزبان رویدادهای تیمی باشید.

البته همان طور که انتظار می رود، برخی مشکلات و نقاط ضعف وجود دارند. (چگونه ممکن است در طول یک بحران جهانی نقاط ضعفی وجود نداشته باشد؟) اما به طور کلی، دورکاری می تواند برای شرکت شما یک نعمت باشد زیرا ما در این زمان به جلو پیش می رویم و مسیر خود را پیدا می کنیم.

می دانیم که همه افراد در هر صنعتی قادر به دورکاری نیستند. اما در ادامه برخی از مزایایی که با دورکاری می توان به دست آورد، بیان شده:

 

  1. استعدادیابی گسترده

ما افراد مستعد زیادی در شهر تهران، داریم. اما همه مایل نیستند در تهران بمانند. با دورکاری می توانید استعدادیابی خود را به سراسر کشور گسترش دهید. می توانید کارمندانی داشته باشید که در چندین استان مختلف زندگی می کنند و به صورت دورکار با شما همکاری می کنند. شما می توانید بهترین ها را استخدام کنید. و اکنون می توانید این کار را در مقیاس وسیع تر انجام دهید. به خاطر داشته باشید که مدیریت بحران نیاز به دانش دارد.

مزایای دورکاری برای کسب و کارها

  1. انعطاف پذیری بیشتر برای کارمندان

کارمندان انعطاف پذیری را دوست دارند. در تحقیق و مطالعه ای که چهار سال پیش در هاروارد بیزینس ریویو منتشر شد، ۸۸ درصد کارکنان اظهار داشتند که “ساعات انعطاف پذیرتری” می خواهند. اگر بخواهیم به طور خاص در مورد دورکاری صحبت کنیم، ۸۰ درصد خواهان “گزینه های دورکاری” هستند.

دورکاری در طی یک سال گذشته حتی انعطاف پذیری بیشتری به کارمندان ما داده است. دیگر نیازی نیست در ساعات شلوغ رفت و آمد کنند، به راحتی در تایم نزدیک به نوبت های پزشکی خود می توانند کارشان را انجام دهند و در کنار بچه های خود که به صورت آموزش از را دور تحصیل می کنند، در خانه هستند.

با دورکار شدن تیم ها، انعطاف پذیری بیشتر شد. این امر برای تمام شرکت ها بسیار عالی است زیرا هرچه افراد توانایی دستیابی به آن تعادل بین زندگی و کاری که را آرزویش را دارند داشته باشند، بیشتر درگیر کار خود می شود. انعطاف پذیری مترادف با بهره وری بیشتر است، نه کمتر.

 

  1. کاهش غیبت ها

هر سال، فصل آنفولانزا آغاز می شود و همان طور که ممکن است سعی کنید جلوی شیوع آنفولانزا و سرماخوردگی را بگیرید، ولی به نظر می رسد باز هم در محیط کار رخنه می کند.

با دور بودن اعضا تیم از یکدیگر، شیوع بیماری در دفتر کار رخ نمی دهد. خوب، به خاطر اینکه ما در دفتر کار نیستیم. این اتفاق غیبت کارمندان را تا حدودی کاهش می دهد.

ما با دورکاری می توانیم گسترش ویروس کرونا را تا حدودی محدود کنیم، غیبت ها را کاهش دهیم و اعضای تیم خود را ایمن نگه داریم.

 

  1. نرخ ماندگاری بالاتر کارمندان

یکی دیگر از  مهمترین مزایای دورکاری ماندگاری بیشتر کارمندان است. به دلایل غیرپولی ممکن است کارمندان تصمیم بگیرند که شغل خود را ترک کنند. گزینه دورکاری همه مشکلات کارمندان را برطرف نخواهد کرد، اما می تواند به حفظ کارمندانی که می خواهند به یک شهر جدید بروند و به دنبال مزایای بهتر (مانند یک برنامه انعطاف پذیر) هستند، کمک کند.

 

منبع:

www.entrepreneur.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید