مزایای آموزش الکترونیکی

 در مواجهه با یک بیماری همه گیر جهانی مثل کرونا، اکثر ما  متوجه شده ایم که جز رفتن به سمت کارهای مجازی، یادگیری و روش های آموزش الکترونیکی و استفاده از سیستم های مدیریت آموزش آنلاین انتخاب دیگری نداریم. ورود به مقوله آموزش الکترونیکی، نسبت به گذشته سود بیشتری را نشان می دهد.

 

مزایای برتر آموزش الکترونیکی در دوران شیوع ویروس کرونا

معمولا زمانی که با یک تغییر ناگهانی روبرو می شویم، همانند شیوع یک بیماری واگیردار جهانی، تطبیق با این شرایط دشوار خواهد بود- به خصوص اگر این انتخاب و ترجیح شما نبوده باشد. تغییر در این دوران برای ما اتفاق افتاد، تأثیر عمیقی برروی زندگی ما گذاشت و واقعیت های ما را به طور کامل و بدون آمادگی لازم برای پذیرفتن آن، تغییر داد. با این وجود همیشه یک روزنه برای سپری کردن این دوران وجود دارد: آموزش الکترونیکی.

آموزش الکترونیکی روشی سریع، پویا و تأثیرگذار برای یادگیری، رشد و آموزش در دوران بحران است. ما در ادامه چند مورد از مزایای آموزش الکترونیکی که در طول دوران شیوع کرونا و در آینده می توانیم از آنها لذت ببریم را مورد بررسی قرار داده ایم:

 

انعطاف پذیری

 آموزش مجازی این امکان را به شما می دهد تا سریع تر رویکرد خود را برای یادگیری صحیح تغییر دهید. برای مثال آیا شما در هنگام صبح یادگیری بهتری دارید یا عصر؟ در هر صورت می توانید بفهمید که کدام زمان برای یادگیری شما مناسب است. حتی آموزش مجازی گام را فراتر می گذارد، ظاهر و مارک و نوع لباس شما هنگام استفاده از آموزش آنلاین، اصلاَ مهم نیست. شما حتی می توانید در یک لباس راحتی خانگی هم چیزی یاد بگیرید. استرس کمتر و انعطاف پذیری بالای آموزش الکترونیکی به معنای دستیابی راحت تر به آن است و همین امر موجب صرفه جویی در زمان و انرژی می شود.

 

یادگیری در همه حال

 گرایشها و شیوه های جدید و هیجان انگیز در آموزش الکترونیکی همچون ریز- آموزی، این امکان را می دهد تا  بین جلسات کاریتان و یا وقتی دارید یک نان خامه ای می خورید، فرصتهای یادگیری را از دست ندهید. تناسب یادگیری در هنگام کار کردن، می تواند استرس شما را در فرایند یادگیری یک مهارت جدید و یا گرفتن یک گواهینامه حرفه ای کاهش داده و آن را با سرگرمی جایگزین کند. هر چه این فرایند سرگرم کننده تر باشد، یادگیری شما طولانی و عمیق تر خواهد شد که خود مزایای بسیاری از جمله شادی، رفاه و موفقیت شغلی را به همراه دارد.

 

آموزش الکترونیکی سرگرم کننده و اجتماعی است

 آموزش مجازی وامدار تلفنهای همراه و هوشمند است و موجب شده تا برای دانش آموزان و جامعه مناسب شود. بسیاری از تهیه کنندگان و ارائه دهندگان برنامه های درسی، عناصر اجتماعی و بازی را در شیوه آموزشی خود گنجانده اند و به دانش آموزان امکان تعامل در هنگام یادگیری را می دهند. این امر موجب افزایش انگیزه و بهره وری دانش آموزا  می شود. بازی سازی و استفاده از انواع آواتار ها در حین اینکه عناصر سرگرم کننده و ساده ای در امر یادگیری هستند، کارآمد هم هستند. وارد کردن بازی در فرایند یادگیری، موجب مشارکت و افزایش حفظ مطالب و دانسته ها می شود. علاوه بر این، یادگیری اجتماعی موجب به اشتراک گذاشتن دانش شده و تأثیر محتوای آموخته شده را در  آموزندگان عمیق تر می کند.

 

فرصتهای اهرمی در آموزش الکترونیکی
فرصتهای اهرمی در آموزش الکترونیکی

فرصت های اهرمی

درست است که در حال حاضر چیزهایی هست که نمی توانیم انجام دهیم، اما آموزش الکترونیکی این امکان را می دهد تا روی آنچه که می توانیم انجام دهیم، تمرکز کنیم. دوره های آموزشی به کارمندانی که به مرخصی اجباری رفته اند، این امکان را  می دهد تا آموزش های ارزشمندی را کسب کنند و بتوانند مجددا به نیروی کار فعال جامعه بپیوندند. هنگامی که به آن سوی دوران بحران کرونا برویم، قطعا وقت و انرژی ای که برای خودمان سرمایه گذاری کرده ایم، بی شک ما را برای تیم و سازمانمان ارزشمندتر خواهد کرد و ما را در راه رشد و توسعه قرار می دهد

 

 

 شگفت انگیز شدن از آینده

 هیچ شکی نیست که این دوران بسیار چالش بر انگیز است. از نا امنی اقتصادی، برآورده کردن خواسته ها و مراقبت از کودکان و امنیت شغلی گرفته تا نگرانی درباره سلامتی خود و اعضای خانواده. مواجهه با هیچ کدام از این موارد آسان نیست. با این وجود آموزش آنلاین این فرصت را برای ما فراهم می آورد تا بتوانیم بخشی از زندگی خود را کنترل کرده و روی خودمان و آینده علمی و شغلی ای که همیشه آرزویش را داشتیم، سرمایه گذاری کنیم.

مطالب مشابه

پیام بگذارید