شیرپوینت آنلاین و قابلیت های منحصر به فرد آن

شیرپوینت آنلاین یک سرویس مبتنی بر ابر است که به شرکت ها این امکان را می دهد تا محتوا، برنامه و دانش را به اشتراک گذاشته و مدیریت کنند. این ویژگی شیرپوینت، باعث افزایش تلاش تیمی، دسترسی آسان به اطلاعات و همکاری بدون بحث می شود. شیرپوینت آنلاین بر روی یک سرور در مرکز داده مایکروسافت به اشتراک گذاشته و مدیریت می شود و از طریق اینترنت قابل دسترسی است.

شیرپوینت آنلاین در اشتراک Office 365 Business، Office 365 Business Premium و Office 365 Enterprise E3 گنجانده شده است. همچنین، سرور شیرپوینت در زیرساخت شبکه شرکت نصب و نگهداری می شود. تمام قابلیت های شیرپوینت از طریق شبکه محلی شما قابل دسترسی هستند.

 

تفاوت شیرپوینت آنلاین و آفیس ۳۶۵ چیست؟

حتماً تا به حال متوجه استفاده شیرپوینت آنلاین و آفیس ۳۶۵ به جای هم شده اید و این همان جایی است که سردرگمی شروع می شود. شیرپوینت آنلاین و آفیس ۳۶۵ برخی از قابلیت ها را به اشتراک می گذارند، اما یک تفاوت اصلی بین این دو وجود دارد.

اگر توضیحات مایکروسافت را بررسی کنید، متوجه می شوید که آفیس ۳۶۵ طرح های بسته اشتراکی است که شامل برنامه های کاربردی مایکروسافت آفیس به همراه سرویس هایی است که از طریق اینترنت ارائه می شود. آفیس ۳۶۵ در کنار Word ،Excel و PowerPoint خدمات ایمیل، پلتفرم ارتباطات داخلی و موارد دیگر را نیز ارائه می دهد. قابلیت ذخیره سازی فایل ها بر روی فضای ابری نیز بخشی از قابلیت های آفیس ۳۶۵ است.

شیرپوینت آنلاین و آفیس 365

از طرف دیگر، شیرپوینت آنلاین یک پلتفرم مشارکتی است که با مایکروسافت آفیس ادغام می شود و می توان آن را با توجه به استفاده شرکت سفارشی و شخصی سازی کرد. این امر به سازمان این امکان را می دهد اسناد دیجیتالی شده را جستجو، ردیابی و مدیریت کند. شیرپوینت آنلاین می تواند به عنوان بخشی از آفیس ۳۶۵ در دسترس باشد اما به عنوان یک محصول مستقل نیز موجود است.

 

برخی از بهترین ویژگی های شیرپوینت آنلاین

 • می توانید از طریق هر دستگاهی که به اینترنت دسترسی دارد مانند تلفن همراه یا تبلت، به شیرپوینت آنلاین دسترسی یابید. با استفاده از این دستگاه ها، می توانید لیست ها، اسناد و محتوای سایت را به راحتی و بدون دردسر اصلاح و تغییر دهید.
 • با برخی از مرورگرهای وب محبوب مانند گوگل کروم (Google Chrome)، سافاری (Safari)، موزیلا فایرفاکس (Mozilla Firefox)، اینترنت اکسپلورر (Internet Explorer) و غیره، سازگار است، بنابراین در هنگام استفاده از آن نگران سازگاریش با مرورگر وب نخواهید بود.
 • از طریق دستورات Connect to Office، می توانید به راحتی با برنامه مایکروسافت آفیس به کتابخانه های بسیاری دسترسی پیدا کنید.
 • می توانید در کمترین زمان ممکن سایت تیمی خود را به راحتی شخصی سازی و سفارشی کنید. از ویژگی های موجود استفاده کنید و تنها پس از چند دقیقه پس زمینه، تصویر، طرح، رنگ و فونت ها را شخصی سازی کنید.
 • استقرار و ایجاد آسان وب پارت های سفارشی و افزودن به صفحه وب پارت که از طریق آن می توانید کدگذاری سفارشی را انجام دهید.
 • می توانید project functionality را برای ردیابی و برنامه ریزی اضافه کنید. از این طریق می توانید لیست کارها را با وب پارت Project Summary، تقویم و یک تایم لاین بصری دریافت کنید.
 • با استفاده از Power BI می توانید داشبوردها، شاخص های کلیدی عملکرد (KPI)، نمودارها و هوش تجاری را به راحتی در دسترس قرار دهید. در برنامه ابزارهای آنالیز موجود هستند تا بتوانید هنگام وارد کردن داده ها از منابع دیگر، در وقت صرفه جویی کنید.
 • میزان دسترسی در سطوح مختلف قابل تنظیم و بسیار انعطاف پذیر است. نقش های شیرپوینت، ارث بری دسترسی ها و گروه های شیرپوینت، برای مدیریت و کنترل دسترسی کاربر به کار می روند.
 • در دسترس بودن گزارش های تجزیه و تحلیل وب که جنبه های مختلف سایت شما را آنالیز و بررسی می کند.
 • وب پارت project summary یک جدول زمانی برای لیست کارها ارائه می دهد و شامل تمام اطلاعات مربوط به وظایف فعلی و آینده است. اگر سایتی لیست وظایفی دارد، می توانید به راحتی آن را اضافه کنید.
 • شامل تم های از پیش ساخته شده ای است که از طریق آن ها می توانید رنگ ها و فونت ها را لحاظ کنید تا ظاهر بهتری به سایت تیم بدهید.

شیرپوینت آنلاین و قابلیت های منحصر به فرد آن

مزایای شیرپوینت آنلاین

دسترسی آسان کاربر خارجی

اگر از شیرپوینت نصب شده بر روی شبکه های شرکتی استفاده می کنید، اشتراک گذاری محتوا با کاربران خارجی دشوار می شود زیرا هیچ روشی برای به اشتراک گذاشتن محتوا با آن ها وجود ندارد. گزینه های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما همه این روش ها زمان بر و بسیار پیچیده هستند. اما این مورد در نسخه آنلاین وجود ندارد و کاربر می تواند سایت ها، فولدرها و اسناد را به راحتی و بدون هیچ مشکلی با یک کاربر خارجی به اشتراک بگذارد.

دسترسی به ویژگی جدید

پیش از این، مایکروسافت هر ۴ یا ۵ سال یکبار نسخه جدیدی از شیرپوینت را منتشر می کرد و با هر بار به روزرسانی، کاربران از ویژگی ها و پیشرفت های جدید برخوردار می شدند. اما در نسخه آنلاین شیرپوینت، این شرکت شروع به استفاده از مدل انتشار Rolling کرد که در آن به طور منظم به روزرسانی ها، ویژگی های جدید و پیشرفت ها منتشر می شود. آن ها نیاز به هیچ گونه هزینه اضافی و نصب و راه اندازی ندارند.

دسترسی از هر مکانی

اگر قصد دارید از خانه یا در حالی که مشغول سفر هستید کار کنید و ناگهان به یاد می آورید که لپ تاپ خود را در دفتر کار خود جا گذاشته اید، در صورتی که شیرپوینت آنلاین را دارید دیگر نیازی نیست نگران نباشید. شما می توانید از هر کجا و در هر زمانی به آن دسترسی داشته باشید. این امر آن را به گزینه ای بهتر از همتای خود، که در ارتباط با قابلیت دسترسی با محدودیت های متعددی همراه است، تبدیل می کند.

برای دسترسی به اسناد مهم خود، تنها باید وارد شبرپوینت آنلاین شوید. دسترسی جهانی یکی از سودمندترین مزایای این راه حل است.

سیستم متمرکز

با کمک شیرپوینت آنلاین، قادر خواهید بود برای منابع خود یک هاب متمرکز ایجاد کنید تا همه چیز در آن در یک مکان قرار گیرد و دسترسی به آن آسان باشد. کارمندان شما دیگر نیازی به جستجو در مکان های مختلف نخواهند داشت زیرا همه چیز در یک مکان واحد در دسترس خواهد بود.

اگر به دنبال برون سپاری مدیریت راه حل های IT خود مانند شیرپوینت آنلاین هستید، همین امروز با نومانو تماس بگیرید.

 

منبع:

preemo.com

مطالب مشابه

پیام بگذارید