چرا شروع آهسته، سرعت مناسب برای موفقیت در کسب و کار است

آیا ایجاد یک شرکت جدید به این معنی نیست که همه چیز باید به سرعت و با دشواری زیاد انجام شود؟ آیا شرکت های جدید پیرامون انتخاب های دشوار، کار سخت و ساعت ها تلاش بی وقفه ایجاد نشده اند؟ این ها افسانه و دانستان های ساختگی هستند، اگر می خواهید موفق باشید، لازم نیست درگیر این تفکرات شوید. شاید عبارت استارتاپ آهسته یا شروع آهسته را در میان کارافرینان شنیده باشید.

کلمه سخت را در نظر بگیرید. این کلمه اغلب اشاره دارد به چیزی دشوار و طاقت فرسا. چیزی که ما فکر می کنیم سخت است، کاری است که معمولاً نمی خواهیم انجامش دهیم. اگر چیزی برای ما جدید است، معمولاً کاری است که ما نمی دانیم چطور انجامش دهیم.

شرکت جدید باید کاری باشد که می خواهید انجام دهید. شما در زندگی خود، کارهای جدید زیادی انجام داده اید، بنابراین می توانید مهارت های خود را برای کمک به غلبه بر چالش های سخت و جدید به کار ببندید. اگر شرکت جدید شما، کاری است که می خواهید انجام دهید، با آموختن و یادگیری بیشتر، میزان سختی کار کم می شود.

شما چگونه نیاز به یادگیری را با سرعت معمولی مقیاس پذیری یک استارتاپ برطرف می کنید؟ داستان هایی از کارآفرینان جوان که با سرعت پیش می روند تا جلوتر از پیش بینی های خود، سرمایه گذاران و نابسامانی های گردش مالی قرار بگیرند، برای تلویزیون عالی هستند. اما مسیرهای استارتاپی بسیار هوشمندانه تری وجود دارد.

Slow startup (استارتاپ های آهسته) سازمان های جدیدی هستند که به طور معمول سرمایه گذاری توسط خودشان انجام می شود و توسط خودشان تأمین مالی می شوند و نیازی به دستیابی سریع به اهداف مالی ندارند. مطمئناً، نیاز به درآمد مداوم وجود دارد تا سازمان پایدار بماند، ولی Slow startup می توانند ایجاد، برنامه ریزی، و اجرا و اداره شوند و در طول زمان به آهستگی توسعه یابند.

 

Slow startup چگونه بر بازارهای مورد نظرشان تأثیر می گذارند؟ با شروع آهسته کارآفرینان می توانند:

 • بدون هیچ عجله ای برای دستیابی سریع به اهداف درآمد، به بنیانگذاران و بازارهای هدفشان خدمت کنند
 • با ارائه راه های جدید برای فکر کردن در مورد نحوه ایجاد تغییر و چیزی که باعث به وجود آمدن آن تغییر می شود با سرعتی که بهترین خدمت را به کارآفرین ارائه می دهند، جوامع و صنایع خود را احیا کنند
 • برای حل مشکلات، روش های جدید ایجاد کسب و کار و شبکه های ارتباطی طرح کنند
 • به همکاران و جوامع خود تنها آنچه را که الهام بخش است و نتایجی که از رویکردهای جدید حاصل می شود، ارائه دهند
 • اطلاع رسانی و آموزش به جوامع در رابطه با مسائلی که به آن ها علاقه مند هستند

چرا شروع آهسته، سرعت مناسب برای موفقیت در کسب و کار است

این نوع دستاوردها و نوآوری ها به حرکت آهسته نیاز دارند. آن ها مستلزم این هستند که کارآفرین توسط راه حل های پایدار مهیا شود و مهمتر از آن، زمان لازم برای درک مشکلات مورد بحث در نظر گرفته شوند.

اگر با استارتاپ جدید خود به عنوان یک ماراتن، و نه یک دو سرعت برخورد کنید، می توانید ایده ها و نگرش هایی را که به شما کمک می کنند در طولانی مدت موفق شوید و به نتیجه موردنظر برسید، در دستور کار خود قرار دهید. شما می توانید با سرعت خود شرکت را ایجاد کنید. می توانید با زمانی که در دسترس دارید آن را توسعه دهید.

 

ایده اولیه خود را اصلاح کنید

با شروع آهسته، به عنوان اولین قدم وقت خود را برای تحقیق در مورد آنچه دوست دارید اختصاص دهید. بگذارید این تحقیق شما را به سمت مسیرهای جدید به چالش بکشد، نه همان مسیرهای قدیمی. چه چیزی نوظهور و در حال توسعه است؟ چه چیزی هیجان انگیز است؟ از خودتان سؤالاتی مانند این بپرسید:

 • در کجای زندگیتان نیاز به یک پیشرفت و بهبود در جهان را مشاهده می کنید؟
 • چه چیزی شما را از نحوه انجام برخی کارها، عصبانی می کند؟
 • چه چیزی شما را می ترساند؟ آنچه شما را می ترساند به احتمال زیاد دیگران را هم می ترساند. چگونه می توانید این مسئله را برطرف کنید یا کم اثر کنید؟
 • در زندگی کاریتان، چه بخش هایی از آن کار، دیگر با معیارهایی که انتظارشان را دارید، انجام نمی شود؟
 • کمبود نیروی کار در زندگی کاری شما کجاست که باید تقویت شود؟
 • در کجای زندگی خود کسب و کارها و سازمان هایی را می بینید که از چیزهایی صرف نظر می کنند که بر عملکرد آن ها تأثیر منفی می گذارد؟
 • به چه مشکلات یا مسائلی علاقه دارید و فکر می کنید دیگران با دسترسی به اطلاعات شما، از مزایای آن استفاده و بهره مند خواهند شد؟
 • آیا در زندگی شما این اتفاق افتاده است که برای کاری که باعث به وجود آمدن احساس خوب و رضایت در شما می شود، داوطلب شده باشید؟ آیا می توانید دیدگاه متفاوتی برای بهبود آن مسائل ایجاد کنید؟

 

شما می توانید با ارائه خدمات مؤثر به این بازارها، یک رهبر پیشرو باشید. از تمام چیزهایی که بسیاری افراد در زمان بازنشستگی ممکن است تمایل به انجام آن را داشته باشند بیاموزید: فناوری، ابزارهای دیجیتال و شبکه های اجتماعی. فرصتی را برای کم کردن سرعت و ایجاد تغییراتی که از ابزارهای دیجیتالی و فرهنگی جدید در حال ظهور استفاده می کنند، در نظر بگیرید. سپس آن ها را امتحان کنید.

آیا قصد دارید با راه اندازی کسب و کار خود پولدار شوید؟ این اتفاق می افتد، اما قوی ترین احتمال این است که اگر درست برنامه ریزی کنید، برای پیشرفت و حرکت رو به جلوی خود یک کار پایدار خواهید داشت. به خاطر داشته باشید که تیم های پشتیبانی برای شرکت های کوچک و شروع آهسته بسیار مهم و حیاتی هستند.

برای تأسیس بیشتر شرکت های جدید و شروع آهسته به پول زیادی نیاز ندارید. این امر به مهارت ها و دانش هایی نیاز دارد که بیشتر افراد از آن برخوردارند اما غالباً قدر آن را نمی دانند: زمان، صبر، درک عمیق از یک موضوع خاص. با ایجاد شرکت کوچکتان می توانید به ایجاد یک اقتصاد جدید، بهتر و مطمئن تر کمک کنید تا به همه ی افراد جامعه منفعت برساند.

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید