روش صحیح انجام مصاحبه های مجازی

تجربه مصاحبه یک نامزد شغلی می تواند برداشت و تصویر ذهنی او از شرکت شما را بهبود بخشد یا خراب کند. اکنون که اکثر شرکت های در حال توسعه استخدام به صورت مجازی و از راه دور هستند، ایجاد یک تجربه مصاحبه مجازی با مصاحبه آنلاین الهام بخش می تواند متقاضیان را متعهد و مجذوب کرده و برای برندسازی کارفرما معجزه کند.

در ادامه، به بیان نکاتی برای انجام مصاحبه های مجازی مؤثر می پردازیم.

 

قبل از مصاحبه مجازی

  1. ارتباط با نامزدهای شغلی

کمک به متقاضیان برای داشتن احساس آرامش بیشتر می تواند در ایجاد یک تجربه مصاحبه آنلاین مثبت، بسیار مؤثر باشد.

به مصاحبه شوندگان خود اطلاعاتی درباره اینکه تماس چقدر طول می کشد، به چه برنامه ها و فناوری نیاز دارند و چه چیزی را ارزیابی خواهید کرد، بدهید.

وقتی مصاحبه شوندگان برای انجام مصاحبه مجازی آمادگی لازم را دارند، بیشترین بهره را از مصاحبه خود خواهید برد!

 

  1. فناوری خود را بررسی کنید

قبل از انجام مصاحبه مجازی  فناوری خود را آزمایش کنید تا مصاحبه ها را بدون مشکل ادامه دهید.

قبل از هر تماس اطمینان حاصل کنید که صدا و تصویر شما از کیفیت مناسبی برخوردار است و در یک مکان آرام با اتصال پایدار به اینترنت هستید. اشکالات می تواند باعث شود که نامزدها پویایی و ابتکار عمل خود را از دست بدهند.

روش صحیح انجام مصاحبه های مجازی

در حین مصاحبه مجازی

  1. آن را شخصی نگه دارید

با توجه به اینکه به صورت حضوری متقاضیان را ملاقات نمی کنید، مهم است که مصاحبه ها دوستانه و انسانی باشند.

به این معنی که مستقیم مصاحبه مجازی را شروع نکنید! ابتدا اجازه دهید آن ها با محیط سازگار شوند، سپس اجازه دهید مکالمه به طور طبیعی ادامه یابد. اگرچه ممکن است امروزه مصاحبه ها به صورت جلسات مجازی انجام شوند، اما این امر مانع نیاز به ایجاد ارتباط نیست.

 

  1. فرهنگ شرکت خود را برجسته کنید

هنگام استخدام از راه دور، بیان و نشان دادن فرهنگ سازمانی خود از طریق صفحه نمایش بسیار مهم است.

همانطور که مصاحبه  مجازی را شروع می کنید، به طور واضح و مشخص در مورد ماموریت خود، ارزش های اصلی و همچنین بیان اینکه یک روز معمولی برای نقشی که متقاضیان به آن علاقه دارند چگونه است، صحبت کنید.

به تصویر کشیدن و توضیح دادن اینکه چگونه می توانند در سازمان شما جا بیفتند، هیجان و انگیزه آن ها را برای این نقش افزایش می دهد!

 

  1. در مصاحبه مجازی سؤالات مفید بپرسید

کیفیت سؤال شما مهم است!

سؤالاتی بپرسید که به متقاضیان این امکان را می دهد تا جالب ترین داستان های خود را بازگو کنند: مسیر شغلی آن ها تا کنون چگونه بوده است؟ تجربیات برجسته آن ها چه بوده و چگونه مهارت های فعلی خود را شکل دادند؟ چه آینده ای برای خود متصور هستند و چرا؟

متوجه خواهید شد که نامزدها برای به اشتراک گذاشتن این اطلاعات هیجان زده خواهند شد و در نتیجه مکالمات غنی تر و جالب تری در مصاحبه خواهید داشت.

 

بعد از مصاحبه آنلاین

نامزدهای شغلی را در جریان بگذارید

تا جایی که ممکن است متقاضیان را از زمان بندی و فرآیند استخدام مطلع کنید: چه چیزی می تواند آن را به تأخیر بیندازد و پیش بینی می کنید چه زمانی نتایج را به اشتراک بگذارید.

اگر این کار امکان پذیر نیست، اطمینان حاصل کنید که با استخدام های احتمالی و بالقوه با احتیاط برخورد می کنید. کی میدونه؟ حتی اگر آن ها به تیم شما ملحق نشوند، ممکن است یک دوست را (که می تواند مناسب باشد!) برای درخواست در آن پوزیشن به شما ارجاع دهند.

همیشه سعی کنید بهترین تأثیر را روی هرکسی که در مصاحبه مجازی ملاقات می کنید، بگذارید!

 

منبع:

exelero.com

مطالب مشابه

پیام بگذارید