مزایای کرونا در آموزش آنلاین

 هر چند که مشاهده تأثیر بحران کرونا روی آموزش الکترونیکی زود است، اما به خوبی می توان دید که چرخ های تغییر این صنعت به حرکت در آمده است. وقت آن رسیده است که آموزش و یادگیری آنلاین را در اولویت قرار دهیم. شاید یکبار هم که در تاریخ شده، نتیجه مثبت یک بحران جهانی منعکس شود.

 

تأثیر ویروس کرونا در یادگیری و آموزش آنلاین

از اوایل مارس ۲۰۲۰، تقریباً نیمی از برنامه های حضوری در آمریکا به تعویق افتاده یا لغو شده است. در مناطقی از آسیا و اروپا این رقم به ۱۰۰٪ نزدیک شد. کسب و کار ها نیز با چشم انداز حفاظت از سلامت و ایمنی نیروی کار خود در طول بحران کرونا، به دور کاری روی آوردند.

 

میلیون ها کارمند در حال حاضر در عین دور بودن فیزیکی از هم، با هم کار می کنند. این کارمندان با ابر رایانه ها و فضاهای ابری، خدمات مخابراتی در خانه و تعداد زیادی از ابزارهای دیجیتال برای برقراری ارتباط، آموزش دیده و کار های خود را به اشتراک می گذارند.

تاثیر کرونا در آموزش آنلاین

اما گفتن سازگاری با این وضع جدید آسانتر از انجام آن است. گروه ها و افراد در سطوح و عملکردهای مختلف با استفاده از فناوری های جدید، کارهایی را انجام می دهند که قبلاً انجام نمی دادند.

اما داشتن هر دو مهارت آموزش و تحول سازمانی در سطح واحد و یا کلان همچون آموزش های فنی و غیر فنی راه دور، مهارت های مدیریت از راه دور و مهارت های رهبری نه تنها کافی و مناسب نیست، بلکه یک بخش الزامی از تحول دیجیتالی امروز  به شمار می رود.

 

اما آیا کسب و کار ها، آماده تحمل این فشار دیجیتال هستند؟

 

چرخش از آموزش سنتی

 به طور کلی، ویروس کرونا بر روی هر فرد، تیم، عملکرد ها، تجارت و صنعت هر کشور تأثیر گذاشته است. این امر به خصوص برای سازمان هایی که در توسعه مهارت و آموزش کارکنان خود وابسته به آموزش مبتنی به مربی بودند، بسیار شدید بوده است.

عدم آمادگی این سازمان ها برای دستیابی به یک روش متفاوت آموزش و یادگیری، این امر را به یک چالش بزرگ تبدیل کرده است.

اکنون الزامات اصلی مشاغل تبدیل سریع آموزش حضوری به آموزش الکترونیکی، تهیه منابع درسی آماده در قالب آنلاین، سخنرانی های آنلاین و یا آموزش با مربی مجازی است.

با این وجود، تبدیل برنامه های آموزشی موجود در کلاس به نسخه های دیجیتالی، شاید فراتر از راه حل های فناوری موجود به نظر  برسد و  این روز ها سازمانها به سختی سعی می کنند که این مشکل را برطرف کنند.

در عوض، باید تجدید نظر بنیادی تری در تجربه یادگیری، تعاملات اجتماعی و به اشتراک گذاری تجربیات فراگیران، صورت بپذیرد.

 

موانع یادگیری و آموزش الکترونیکی

در حالی که این بحران فرصتی را برای رشد آموزش الکترونیکی هموار کرده است- هر دو سیستم محتوا و آموزش الکترونیکی به دلیل محدودیت های بودجه، رشد سریع و قابل ملاحظه ای ندارد. این محدودیت ها می تواند به دلیل بی ثباتی اقتصادی، کمبود زیر ساخت ها و از همه مهمتر در دسترس نبودن محتوای آموزش الکترونیکی و مربیان با توانایی آموزش از راه دور ایجاد شوند.

در جبهه مقابل یعنی فراگیران نیز محدودیت هایی همچون عدم توانایی در ایجاد تعامل بین زندگی کاری و شخصی، عدم آشنایی با سیستم های مدیریت آموزش و مدیریت استرس به دلیل همه گیری ویروس کرونا، وجود دارد.

 همه این موارد موانع ایجاد تغییر در آموزش الکترونیکی محسوب می شوند.

پس از سال ها تشویق به روش های آموزش الکترونیکی و کلاس های آموزش آنلاین بحران کرونا به دانش آموزان و متخصصان آموزش و پرورش کمک کرده است که این آموزش ها کم کم مورد اقبال عمومی قرار بگیرند. مدیران اجرایی در سراسر دنیا از مدیران آموزشی تقاضا می کنند تا با استفاده از سیستم های مدیریت آموزش آنلاین یک میز کار از راه دور داشته باشند، همان میز و صندلی ای که تاکنون غیر قابل دسترس می نمود.

 

” زمان آن فرا رسیده است که درباره فرایند های آموزشی تجدید نظر کنیم، چه درباره بودجه و چه درک و همدلی با منابع انسانی”

 

مزایای پنهان بحران کرونا در آموزش آنلاین

سازمان ها و کسب و کار هایی وجود دارند که طی سال های گذشته، به سمت آموزش آنلاین گام برداشته اند و اکنون با قرار دادن کلاسها در امکانات و تجهیزات آنلاین جدید، از محیط کار جدید استفاده می کنند.

طبق آمار به دست آمده، آموزش آنلاین بیشتر از قبل، شامل ابتکارهای آموزشی و مشارکت های ذهنی می شود. این امر نشان می دهد که آموزش آنلاین سهم بسزایی در برنامه های آموزشی ترکیبی دارد.

در کنار روش های دیجیتال پیشفرض برای انجام و مدیریت آموزش، قرنطینه خانگی در بحران کرونا نیز یک مزیت پنهان به شمار می رود.

کاهش زمان رفت و آمد کارمندان، حذف جلسات حضوری و سایر فعالیت های طولانی مدت در محل کار، زمان بسیار مناسبی را برای آموزش آنلاین کارمندان ایجاد کرده است. چرا که کمبود وقت برای یادگیری در محل کار، مهمترین مانع برای یادگیری کارمندان است.

 

در حالی که مشاهده تأثیرات کرونا روی آموزش آنلاین و دیجیتال زود است، اما به وضوح تغییراتی در آموزش در حال وقوع است. وقت آن رسیده است که ما آموزش آنلاین را در اولویت قرار دهیم. این یک فرصت استثنایی برای آموزش و یادگیری و توسعه کسب و کار در یک فاجعه جهانی است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید