تاثیر بازی کردن در محل کار بر افزایش میزان بهره وری

فرض کنید می خواهید گزارشی را آماده کنید، اما به نظر می رسد که به هر دلیلی نمی توانید تمامش کنید. در این موقعیت ذهن شما به دنبال این هست که تغییر و تحولی ایجاد کند.

علی رغم تصوراتی از این دست که بازی کردن در محل کار غیر سازنده است و کارایی ندارد، در واقع کاملاً برعکس این قضیه صادق است. به دلایل متعددی بازی ها می توانند ابزاری عالی برای ایجاد یک محیط کار بهتر باشند. در حقیقت بازی ها می توانند به تیم شما در افزایش بهره وری و رضایت کلی کارکنان کمک کنند. در این مطلب از وبلاگ نومانو به این موضوع مهم می پردازیم.

 

  1. بازی ها می توانند شکاف بین کار و اوقات فراغت را پر کنند.

به نظر می رسد بسیاری از افراد به کار به طریقی کاملاً متمایز از زندگی شخصی خود فکر می کنند. خانه مکانی آرامش بخش است، در حالی که ممکن است کار “صرفاً یک کار عادی و روزمره” به نظر برسد.

بازی در محیط کار این امکان را فراهم می کند تا این شکاف پر شود، به کارگیری و گنجاندن بازی در محیط کار باعث می شود کار سرگرم کننده تر باشد.

بازی راهی مطمئن برای افزایش و تقویت رضایت کارمندان است. بازی ها می توانند مانع نگاه کارمندان به کار به عنوان یک جنبه “منفی” از زندگی خود شوند و در عوض به کارمندان اجازه می دهند تا کار را با آرامش و رضایت انجام دهند.

 

  1. بازی ها راهی عالی برای رهایی از استرس هستند.

بدیهی است، کار می تواند پرتنش و استرس زا باشد. مشتری ها، ددلاین ها… .

بازی روشی عالی برای کاهش هرگونه استرس است که ممکن است پیرامون شغل خود (یا به طور کلی زندگی) داشته باشید.

در حقیقت، بازی ها به داشتن ویژگی های قدرتمند در کاهش استرس معروف هستند، بنابراین گنجاندن بازی در محیط کار می تواند راهی برای از بین بردن استرس روزانه برای کارمندان باشد.

و از بین بردن استرس تنها برای رضایت کارکنان مهم نیست، بلکه برای درآمد شما نیز حائز اهمیت است، زیرا کارمندان خوشحال کارمندانی با بهره وری بیشتر و بالاتر هستند.

تاثیر بازی کردن در محل کار بر افزایش میزان بهره وری

  1. بازی ها می توانند یک محیط مستقل ایجاد کنند.

نیروی کار امروز، محیطی مستقل و خودمختار می خواهد و دارای فرهنگی باشد که در آن بازی ها قابل قبول باشد. بازی در محیط کار نشان دهنده ی یک فرهنگ سازمانی آرام و دوستانه ای است که به کارمندان اجازه می دهد تا هم سخت کار کنند، و هم سخت بازی کنند.

مهمتر از همه، نشانه ی این است که شرکت ها به کارمندان برای مدیریت زمان و بهره وری شخصی خود اعتماد می کنند.

بازی همچنین از مزایایی در دستیابی به استعدادها و حفظ آن ها برخوردار است. اگر شخصی که می خواهید استخدام کنید، بخواهد بین شرکت شما و شرکت دیگری تصمیم بگیرد، ممکن است یک عامل منحصر به فردی مانند امکان بازی، به تمایزگری تبدیل شود که باعث شود آن ها شرکت شما را انتخاب کنند.

 

  1. بازی ها از بهره وری به فن پومودورو پشتیبانی می کنند.

استراحت های کوتاه باعث افزایش چشمگیر عملکرد شناختی می شوند. کار برای مدت زمان های کوتاه با وقفه های کوتاه مدت میانی، می تواند منجر به بازده کاری با کیفیت و کمیت بسیار بیشتر در مقایسه با کار طولانی مدت شود.

در حقیقت، فن پومودورو می تواند در بسیاری از جنبه های زندگی مورد استفاده قرار گیرد، خواندن کتاب، کار بر روی یک پروژه، یادگیری یک موضوع یا حتی فعالیت هایی که شامل کار سنگین فیزیکی هستند. این تایم های استراحت پومودورو در صورتی که شامل بازی باشند، می توانند تأثیرگذارتر باشند، زیرا این استراحت ها واقعاً همه جانبه و عاری از هرگونه ارتباط با کار می شوند.

صرفاً چند دقیقه دست کشیدن از کار چندان مؤثر نیست، زیرا احتمالاً ذهن شما هنوز درگیر کار خواهد بود. با این حال، اگر شما آن بازی ها را در تایم استراحت خود بگنجانید، استراحت شما واقعاً از هرگونه فعالیت کاری جدا خواهد بود. هنگامی که به کار خود برگردید، می توانید با ذهنی باز به کار خود ادامه دهید.

 

  1. بازی ها می توانند آغاز کننده ی پیوند و همبستگی تیمی باشند.

هر تیم خوبی باید منسجم و یکپارچه باشد. روابطی که همکاران با یکدیگر ایجاد می کنند نه تنها به دوستی منجر می شوند بلکه به لطف کار گروهی و بهبود ارتباطات، می توانند به محیط کار کمک کنند تا نتایج بهتری کسب شود.

بازی با یکدیگر، فرصتی را برای همکاران فراهم می کند تا در طی فعالیت های غیر کاری نیز با هم ارتباط و همبستگی داشته باشند. این امر به همبستگی تیم کمک می کند. نزدیکتر شدن و صمیمی تر شدن با همکارانتان به شما این امکان را می دهد تا به عنوان یک تیم با اختلافات کمتر در کنار هم کار کنید، در نتیجه در مجموع یک محیط کار بسیار کارآمدتر خواهید داشت.

بازی منظم در محیط کار روشی عالی برای اطمینان از کارآمد و تأثیرگذار بودن محیط کاری شما می باشد، زیرا این اطمینان را به شما می دهد که اعضای تیمتان با یکدیگر روابط مستحکم تر و احساس رفاقت دارند.

اگر شرکت شما هیچ نوع بازی را در تایم های استراحت لحاظ نکرده، سعی کنید آن را به طریقی در شرکت خود بگنجانید. شاید شما بتوانید برنامه ای برای رفتن به بازی اتاق فرار ترتیب دهید، یا یک شطرنج در اتاق ناهار قرار دهید. متوجه خواهید شد که این امر باعث بهبود محیط کار می شود.

مطالب مشابه

پیام بگذارید