ایجاد انگیزه در کارمندان

در حقیقت بیشتر سازمان ها و رهبران نمی دانند چگونه به طور پیوسته و مداوم موجب ایجاد انگیزه در کارمندان شوند. آن ها تلاش می کنند افراد را در صورت دستیابی به اهداف تشویق کنند، برای مشاوره و الهام بخشیدن به اعضای تیم، توصیه هایی ارائه می کنند.

همه ما می خواهیم در کارمندان انگیزه ایجاد کنیم اما آنچه در مورد آن صحبت می کنیم، تمایل به افزایش مشارکت کارمندان است. شما به افراد انگیزه می دهید تا در کوتاه مدت برتری داشته باشند، بر چالش ها غلبه کنند یا به هدف خاصی برسند، اما ما برای ایجاد فرهنگی که از انگیزه های بیرونی برتر است، تلاش می کنیم. وقتی شما اعتماد و اشتیاق را برای دیدگاه و اهداف شرکت پرورش می دهید، اعضای تیم را براساس انگیزه درونی شان در کار مشارکت می دهید.

ایجاد انگیزه و مشارکت در کارمندان را می توان در مراحل کوچک به دست آورد. این امر به اصلاح و تغییر بزرگی در یک سازمان نیاز ندارد، اما مستلزم تعهد رهبری برای حمایت و تجلیل از اعضای تیم خود می باشد.

 

مراحل ایجاد انگیزه در تیم

  • یک تشکر ساده بسیار تأثیرگذار است.

در تمجید و قدردانی از دیگران سخاوتمند باشید. همه افراد به بازخورد و دانستن اینکه چه کاری را به خوبی، و بهتر از هر کس دیگری انجام می دهند، نیاز دارند. تمجید و قدردانی، منبع استراتژیک نامحدودی است که می توانید برای ایجاد انگیزه و مشارکت از آن استفاده کنید. تمجید از همتایان، مدیران و رهبری برای ایجاد اعتماد ضروری است.

 

  • همکاری و توانمندسازی.

برای ایجاد مشارکت صادقانه، باید به همه افراد یک پروژه را واگذار کنید و به تیم خود این توانمندی را بدهید که بتوانند در کنار هم کار کنند. چه چیزی بدتر از ناامید کردن مدیرتان است؟ ناامید کردن تیم تان! کار کردن افراد با یکدیگر به عنوان یک تیم، در سطحی یکسان با همکاران خود، موجب اجرای سریع پروژه های بهتری می شود. افراد اول وقت می آیند، تا دیر وقت می مانند و انرژی بیشتری را صرف حل مشکلات می کنند.

 

  • ایده های خود را با یکدیگر خلق کنید.

تیم خود را برای اهداف و چالش ها گرد هم آورید و برای بررسی راه حل ها با یکدیگر همکاری کنید. بگذارید اعضای تیم در طول فرآیند مسئولیت کار را بر عهده بگیرند. به جای اینکه آنچه می خواهید انجام شود را به آن ها بگویید؛ به روشی که دوست دارند از آن ها بخواهید که ایده ای پیشنهاد دهند و یا در مورد ایده ای فکر کنند. مسیر مورد نظر خود را به عنوان ایده ای ارائه دهید و بعد از آن اجازه دهید نسبت به آن ایده بازخورد ارائه دهند. سپس ایده تبدیل به ایده آن ها می شود.

 

  • تیم خود را راهنمایی کنید و مثبت باشید.

هیچ کس نمی خواهد بشنود که کاری را اشتباه انجام داده است. این مسیری است به سمت بی انگیزگی و نداشتن مشارکت. در بازخورد خود سازنده باشید تا افراد را به سمت پیشرفت، آموختن از اشتباهات خود و برطرف کردن آن ها سوق دهید. بپرسید، “آیا این بهترین راه برای روبه رو شدن با مسئله بود؟ چرا نه؟ آیا ایده هایی در مورد کارهایی که می توانستید به طور متفاوتی انجام دهید، دارید؟” سپس در رابطه با راه حل ها گفتگو کنید، نه مقصر دانستن کسی.

ایجاد انگیزه در کارمندان

  • همه را رهبر کنید.

نقاط قوت کارمندان برتر خود را بشناسید و به آن ها بگویید که به دلیل برتری و عملکرد خوبشان، می خواهید که آن ها برای دیگران نمونه باشند. این ما را به تمجید استراتژیک باز می گرداند. شما می توانید همراه با تقدیر از آن ها در میان جمع به خاطر استعدادها و دستاوردهایشان، محدودیت هایی را در نظر بگیرید که ارزش های شرکت چیست و این باعث می شود تا رهبران انگیزه پیدا کنند به اعتبار خود را حفظ کنند.

 

  • با تیم خود ارتباط برقرار کنید.

هفته ای یک بار یکی از اعضای تیم را برای ناهار دعوت کنید. آن را به یک سیاست تبدیل نکنید، بلکه ان را به بخشی از فرهنگ مدیریتی خود تبدیل کنید. از این فرصت استفاده کنید تا در مورد افراد خود و اینکه چه چیزی باعث ایجاد انگیزه در آن ها می شود، بیاموزید. ایده ها را به اشتراک بگذارید، در مورد آن ها و اینکه چرا عاشق کار خود هستند یا چگونه می توانند بهتر عمل کنند، صحبت کنید. این روشی آسان است برای این که به آن ها یادآوری کنید که به کار آن ها توجه دارید و برایش از آن ها قدردانی می کنید.

 

  • موفقیت ها و دستاوردهای فردی و تیمی را جشن بگیرید.

تقدیر و پاداش ها می توانند مؤثرترین روشی باشند که می توانید از آن برای ایجاد انگیزه در کارمندان استفاده کنید. در جلسات شرکت از افراد برای دستاوردهایشان تقدیر کنید. رقابت ها یا مسابقاتی داخل شرکت اجرا کنید و نتایج را با Kudos پوشش دهید. ایده های سرگرم کننده ای را به عنوان جوایزی که زیاد هزینه بر نیستند مانند، پارکینگ VIP برای یک هفته، شام، پاداش ها، خدمات اسپا در نظر بگیرید. و در صورت امکان فراتر بروید و با استفاده از چیزی که واقعاً از آن لذت می برند یا برایشان مهم است، از آن ها تقدیر کنید. اهداف گروهی را مشخص کنید و در کنار هم جشن بگیرید. کارها به صورت گروهی می تواند خیلی سریع تر پیش برود و به سرانجام برسد.

 

  • اهداف گروهی تعیین کرده و جوایز گروهی در نظر بگیرید.

از طرف تیم و شرکت به یک خیریه هدیه ای اهدا کنید. دورهمی هایی با اعضای شرکت و خانواده هایشان برگزار کنید. جشن تولدها را برگزار کنید. برای انجام یک فعالیت در شرکت تا تعطیلات منتظر نمانید؛ و در طول سال رویدادهایی را برگزار کنید.

این ها مؤلفه های اساسی برای ایجاد انگیزه و مشارکت در کارمندان هستند. این کار به تعهد و زمان نیاز دارد اما بهترین اقدامی است که می توانید برای افراد و شرکت خود انجام دهید. نرم افزار تقدیر سازمانی نومانو که بر بستر ابری ارائه می شود، راحت ترین و ساده ترین روش برای تمجید، قدردانی، همکاری، برقراری ارتباط است. و اجازه می دهد تا کل تیم شما بخشی از راه حل باشد. فراموش نکنید که تقدیر سازمانی، کلید تقویت انگیزه کارمندان است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید