8 راهکار برای افزایش کارایی در محل کار

برای یک کسب و کار کوچک مهمترین چیز، کارمندان آن هستند. اگر کارمندان شما خوشحال باشند، بهره وری آن ها افزایش می یابد و این دقیقاً همان چیزی است که شما برای کمک به رشد کسب و کار خود نیاز دارید.

ایجاد تغییرات کوچک، سطح کارایی و بهره وری شما را بهبود می بخشد و به شما این امکان را می دهد تا کارهای با کیفیت بیشتری را در مدت زمان کوتاه تری انجام دهید و همچنین مدت زمان صرف شده برای کارهای غیر ضروری را کاهش دهید.

در ادامه هشت نکته مهم برای افزایش کارایی و بهره وری کارمندان آورده شده است:

 

  1. کارآمد باشید

نحوه عملکرد فعلی کسب و کار خود را بررسی کنید و پذیرای تغییر روش کارتان باشید. به یاد داشته باشید که تهیه لیست های کوتاه مدت و بلند مدت به اندازه اولویت بندی کارها از اهمیت برخوردار است، به ویژه در یک کسب و کار کوچک.

آیا راه بهتری وجود دارد که کارمندان بتوانند روز خود را طوری تنظیم کنند که به اهداف روزمره خود برسندو موجب افزایش کارایی خود بشوند؟ برای هر یک از کارمندان برنامه ای ارائه دهید و هر کدام را تشویق کنید که لیستی تهیه کنند تا مطمئن شوند کارهای اولویت بندی شده را به موقع به اتمام می رسانند و از تمام روز خود به خوبی استفاده می کنند و نتیجه کار کارآمد است.

 

  1.  برای افزایش کارایی تفویض اختیار کنید

واگذاری و تفویض مسئولیت و کارها با ریسک همراه است، اما مسئولیت مضاعف، برای بهبود روحیه، رضایت شغلی  و افزایش بهره وری کارکنان شما مهم است. مسئولیت هایی را به کارمندان واجد شرایط که دارای سابقه اثبات شده همراه با موفقیت در یک زمینه خاص هستند، بدهید و باور داشته باشید که آن ها وظایف را به خوبی انجام خواهند داد.

دادن فرصت کسب مهارت و تجربه رهبری به کارمندان، به نفع شرکت شما خواهد بود و باعث ایجاد حس موفقیت و افزایش بهره وری در کارمندان تان می شود.

 

  1. حواس پرتی را کاهش دهید

رسانه های اجتماعی می توانند مانع بزرگی برای افزایش کارایی و بهره وری باشند. 

کارمندان را تشویق کنید تلفن همراه خود را خاموش کنند، اما تایم های استراحت مشخصی داشته باشند و در زمان استراحت تلفن خود را چک کنند. با این کار تایمی را که پشت میز کارشان سپری می کنند، بهره وری بیشتری خواهد داشت.

8 راهکار برای افزایش کارایی در محل کار

  1. افزایش کارایی با  داشتن ابزار و تجهیزات مناسب

برای اینکه کارمندان بتوانند وظایف خود را به طور مؤثر و به موقع انجام دهند، باید ابزار و تجهیزات مناسب را برایشان تهیه کنید.

برنامه ها و تجهیزات مدرن و با کیفیت نه تنها در نیروی کار بلکه در چهره شرکت شما نیز تفاوت عمده ای ایجاد می کند. با استفاده از تجهیزاتی مانند دستگاه های پرینتر چندکاره (MFP) که می تواند به عنوان چاپگر، اسکنر، دستگاه کپی و دستگاه فکس مورد استفاده قرار گیرد، در وقت و تلاش خود صرفه جویی کنید.

 

  1. شرایط محیط کار را بهبود ببخشید

دمای مناسب برای محیط کار بین ۶۸ تا ۷۰ درجه فارنهایت (۲۰-۲۱ درجه سانتیگراد) است. محیطی که بیش از حد گرم یا سرد باشد تمرکز حواس را از بین می برد، زیرا کارمندان زمان زیادی را برای راه رفتن صرف می کنند تا ژاکت خود را بردارند یا کولر را روشن کنند. اطمینان حاصل کنید که هر دو سیستم گرمایشی و سرمایشی برای فصل مناسب، به خوبی کار می کنند.

 

  1. ارائه پشتیبانی و تعیین اهداف واقع بینانه

یکی از مشکلات رایج مدیران این است که هیچ درک واضح و روشنی در مورد عملکرد کارکنانشان ندارند.

آیا کارمندان شما برای ادامه مسیر خود به یک انگیزه نیاز دارند؟ با ارائه اهدافی که قابل دستیابی هستند به آن ها کمک کنید. برای کمک به درک انتظارات، مسیر واضح و مشخصی را برای سوپروایزرها و کارمندان خود ارائه دهید. این کار به افزایش بهره وری آن ها کمک می کند.

 

  1. برای افزایش بهره وری تقویت مثبت را تمرین کنید

انگیزه دهید، تشویق کنید و پاداش دهید. از عملکرد خوب و بهره وری کارمندانتان تمجید و قدردانی و از آن ها انتقاد سازنده کنید. از همه مهمتر، ارائه انگیزه های شخصی برای داشتن عملکرد خوب است.

شما باید موفقیت یک کارمند را به کارمندان دیگر نشان دهید تا یک احساس رضایت را برای ایجاد انگیزه در دیگران پرورش دهید و ایجاد کنید. وقتی به کارمندان خود انگیزه می دهید تا بیشتر کار کنند و در ازای آن پاداش دریافت کنند، احتمالاً افزایش بهره وری را در لیست کارهای خود قرار خواهند داد.

 

  1. اطمینان حاصل کنید که کارمندان راضی و خوشحال باشند

یک محیط کار پرتنش نتیجه ای در پی نخواهد داشت. کارمندانی که به طور مداوم تحت شرایط استرس زا کار می کنند، بهره وری کمتری دارند. آن ها نیاز دارند خوشحال باشند!

نشان دادن اینکه چقدر شرکت قدردان آن هاست و برایشان ارزش قائل است، باعث خوشحالی آن ها می شود – و البته اغلب این موضوع اغلب نادیده گرفته می شود.

مطالب مشابه

پیام بگذارید