12 مزیت آموزش الکترونیکی برای کارمندان

آموزش الکترونیکی (eLearning) نه تنها در مقایسه با آموزش های مدرس – محور موجب صرفه جویی در هزینه شرکت شما می شود، بلکه مزایای بسیار دیگری نیز دارد. اگر در حال ایجاد یک انگیزه تجاری برای توسعه آموزش الکترونیکی هستید، با ما همراه باشید.

مهمترین مزایای eLearning برای کارمندان و شرکت:

 

 1. موجب صرفه جویی در هزینه شرکت شما می شود

ما با درآمد خالص شروع خواهیم کرد. آموزش الکترونیکی برای طیف وسیع مخاطبان کارمند صرفاً مقرون به صرفه است. یک سیستم مدیریت آموزش آنلاین هزینه های زیادی را که به طور معمول مرتبط با آموزش حضوری است را کاهش می دهد، از جمله هزینه رفت و آمد، ابزار یادگیری، محل برگزاری و تهیه غذا. از طرف دیگر، در آموزش الکترونیکی، کارمندان برای تکمیل آموزش خود تنها نیاز به دسترسی به کامپیوتر یا تلفن همراه دارند.

می توانید به تنهایی %۸۰ در هزینه های چاپ صرفه جویی کنید. شرکت ها با روی آوردن به سمت آموزش الکترونیکی به میزان زیادی در هزینه های خود صرفه جویی کرده اند. این صرفه جویی در هزینه یکی از واضح ترین مزایای آموزش الکترونیکی است.

 

 1. آموزش الکترونیکی زمان یادگیری برای کارکنان را کاهش می دهد

همان طور که آموزش الکترونیکی در هزینه شما صرفه جویی می کند، همچنین می تواند منجر به صرفه جویی عظیمی در زمان کارمندان شما شود. و این میزان صرفه جویی در زمان ناچیز نیست. آیا می دانستید که آموزش الکترونیکی در مقایسه با یادگیری سنتی، زمان یادگیری کارمندان شما را تا %۶۰ کاهش می دهد؟

آموزش الکترونیکی می تواند از طریق موارد زیر باعث صرفه جویی در زمان کارمندان شود:

شروع و جمع بندی جلسات آموزش

زمان ​​سفر

تایم های استراحت و وعده های غذایی

تدریس به یک گروه، نه یک فرد

 

 1. حفظ بهتر کارکنان برای اکثر مباحث آموزشی

آموزش الکترونیکی صرفاً راهی بهتر برای آموزش کارمندان در موضوعات خاص است.

آموزش الکترونیکی می تواند با استفاده از گیمیفیکیشن، فیلم ها و سایر محتواهای تعاملی، باعث افزایش تعامل کارکنان شما و حفظ اطلاعات کلیدی شود. این امر به ویژه در مورد مباحث خاص و مختصر، مانند آموزش نرم افزار جدید یا راهنماهای مرجع که می توانند در زمان کار به آن ها دسترسی داشته باشند، صادق است.

 

 1. دسترسی به موقع برای کارمندان در سراسر جهان

یکی از بزرگترین مزایای آموزش الکترونیکی این است که به صورت ۷/۲۴ برای کارکنان در دسترس است.

کارمندان شما هر موقع که فرصت و توانایی استفاده از آموزش الکترونیکی را دارند، می توانند بدون توجه به جایی که هستند به آموزش دسترسی پیدا کنند.

 

 1. دسترسی مستمر به منابع کلیدی را برای کارمندان فراهم می کند

اگر آموزش شما مطالب زیادی را که بعداً نیاز است به آن ها مراجعه شود، مانند مشخصات محصول جدید را پوشش و ارائه می دهد آموزش الکترونیکی این امکان را برای کارمندان شما فراهم می آورد که در صورت نیاز به آن منابع دسترسی پیدا کنند.

مطالب آموزش الکترونیکی می توانند هر جایی که کارمندان شما می روند، با آن ها همراه باشند. (به خصوص با ظهور یادگیری سیار (mLearning) یا یادگیری از طریق موبایل.)

12 مزیت آموزش الکترونیکی برای کارمندان

 1. یک محیط بدون ریسک را برای کارمندان تضمین می کند

یکی از مشکلات اصلی آموزش گروهی مدرس محور این است که برخی از کارکنان به دلیل ترس از شکست از مشارکت در درس خودداری می کنند. راه حل های آموزش الکترونیکی فرصتی برای کارمندان فراهم می کند که در یک محیط امن شکست بخورند.

یک برنامه یادگیری خوب نتایج عملکرد دانشجویان و اینکه چرا آن ها اشتباه پیش رفته اند را نشان می دهد. پس از یک شکست، دانشجویان می توانند به عقب برگردند و دوباره تلاش کنند. این نوع از تجربه یادگیری احساس ناکامی و ترس از شکست در برابر یک گروه را از بین می برد.

 

 1. آموزش الکترونیکی شرایط همکاری جهانی را فراهم می کند

با وجود نیروی کار در حال افزایش جهانی، یکی از بزرگترین مزایای آموزش مجازی این است که می توان از آن برای تشویق و فراهم نمودن همکاری های آنلاین در سراسر جهان بهره گرفت.

برخی از بهترین راه حل های یادگیری الکترونیکی به کارمندان بخش ها و کشورها مختلف این امکان را می دهد تا در گفتگوهای شرکت های بزرگتر شرکت کنند.

 

 1. با سبک زندگی انعطاف پذیر کارمند شما متناسب است

کارمندان امروز خواستار راه حل هایی متناسب با سبک زندگی شان در محیط کار هستند. ارائه آموزش هایی که در مواقع نیاز به آن دسترسی داشته باشند، روحیه کارمندان را بهبود می بخشد.

 

 1. آموزش الکترونیکی  برای هر تعداد کارمند مقیاس پذیر است

هنگامی که ماژول های آموزش الکترونیکی خود را ایجاد کردید، به راحتی می توانید مقیاس آن را به همان تعداد کارمندی که نیاز دارید و هر تعداد زبانی که مدنظرتان است، افزایش دهید.

به جای تلاش برای یافتن مربی و فضای کلاس، تمام آنچه کارمندان شما نیاز دارند دسترسی به کامپیوتر یا تلفن همراه است.

 

 1. بازخورد به موقع به کارمندان و مدیران ارائه می دهد

نمره دهی امتحانات کاغذی و ارائه بازخورد به سؤالات کارمندان، همگی زمان قابل توجهی را از مدیریت می گیرد. و کارمندان غالباً باید منتظر بمانند تا بازخورد لازم برای انجام درست کار خود را دریافت کنند.

با آموزش الکترونیکی، کارمندان می توانند در یک دوره آموزشی آنلاین بازخورد آنی و در همان لحظه را دریافت کنند. و از آنجا که همه چیز به صورت آنلاین متصل است، مدیریت همچنین می تواند تجزیه و تحلیل به روز در مورد عملکرد دوره ها را انجام و ارائه دهد، و پیشرفت کارمندان را دنبال و پیگیری می کنند.

 

 1. ثبات و استاندارد سازی آموزش را تضمین می کند

هنگامی که برای ایجاد یک دوره آموزش الکترونیکی سرمایه گذاری می کنید، می دانید که همه کارمندان شما فارغ از اینکه کجا هستند، آموزش مشابه با کیفیت بالا را دریافت می کنند.

در حالی که حضور یک مربی می تواند یک محیط یادگیری پویاتر را ایجاد کند، ولی تمام مربیان روی مطالب یکسانی تمرکز نمی کنند و توجه و پشتیبانی یکسانی را ارائه نمی دهند. یکی از بزرگترین مزایای آموزش مجازی اطمینان از این امر است که تمام کارمندان شما آموزش مورد نیاز خود را دریافت می کنند.

 

 1. اثرات زیست محیطی شرکت شما را کاهش می دهد

روی آوردن به سمت آموزش الکترونیکی فقط صرفه اقتصادی ندارد، بلکه برای محیط زیست نیز بهتر است. تولید و ارائه دوره های آموزش از راه دور به طور متوسط %۹۰ انرژی کمتری مصرف می کند و هر دانش آموز نسبت به دوره های معمولی چهره به چهره به میزان %۸۲، CO2 کمتری را تولید می کند.

 

در نهایت، آموزش آنلاین دوره جدیدی از آموزش های سرگرم کننده، یادگیری تعاملی و حتی سفارشی را  برای سازمان ها ایجاد کرده است. آموزش مجازی به کارمندان این امکان را می دهد که با توجه به سرعت یادگیری، پیشرفت و همچنین شرایط مختص به خودشان، مهارت ها و مفاهیم جدیدی را بیاموزند. دوران بحران کرونا نیز به استفاده هر چه بیشتر این نوع آموزش نیز کمک کرده است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید