کار گروهی

کار گروهی، کار کردن با یکدیگر یا همکاری مثل نواختن موسیقی است.

وقتی تیم شما با استعداد و همگام باشد، نتایج عالی خواهند بود. وقتی آنها ناامید شده و روی برنامه های فردی خود متمرکز می شوند، بی نظمی و آشفتگی اتفاق می افتد.

ما در نومانو می خواهیم تیم شما به یک هماهنگی عالی برسد. پلت فرم مدیریت وظایف ما برای این طراحی شده تا تیم ها بتوانند بهتر با یکدیگر کار کنند، ارتباط برقرار کنند و عملکردشان بهبود یابد.

کار گروهی

چطور می توان به کار گروهی عالی دست یافت؟

در این پست به نکات و توصیه هایی که باعث ایجاد یک محیط کار گروهی برای کارمندان می شود، می پردازیم.

۱. تشکیل تیم های متقابل

به طور سنتی، اکثر تیم ها رویکرد خط مونتاژ را به کار می گیرند که در آن هر کارمند در بخش خود در خط تولید مشغول است. یک نفر قطعه ای را طراحی، تولید، یا در جای خود قرار می دهد، و آن را به محصول متصل می کند و به سراغ بعدی می رود.

اما راه دیگری هم هست: ادغام کردن اعضا با مهارت ها، استعدادها و علاقه مندی های متفاوت. آن ها برای تولید سریع یک محصول با یکدیگر همکاری خواهند کرد.

تیم های متقابل می توانند از عهده یک مشکل و مسأله خاص، مانند بهبود یافتن فروش و یا راه اندازی یک کارخانه تولیدی جدید هم برآیند.

۲. تیم های کارآمد

هدف عالی، درست است؟ در واقع چه چیزی باعث ایجاد کار گروهی کارآمد می شود؟

گروهی از محققان تلاش کردن برای گوگل به این سؤال پاسخ دهند. برای هیچ کس تعجب آور نیست که، مدیریت، رهبران و اعضای تیم همه پاسخ های متفاوتی در مورد این که آن شاخص و معیار، یک تیم را “کارآمد” می کند یا خیر، داشتند.

بعضی از موضوعات بر فرهنگ تمرکز داشتند؛ بقیه روی اهداف متمرکز بودند.

در اینجا برخی از روش هایی که باعث کارآیی تیم شما می شود آورده شدند:

  • یک یادداشت دلگرم کننده ارسال کنید
  • یک جلسه طوفان فکری برای آن مشکل آزاردهنده در برنامه تان قرار دهید
  • از ابزار مدیریت پروژه تان استفاده کنید
  • بازخورد مدیرتان را پیگیری کنید
  • اهداف شخصی و کاری شفافی تنظیم کنید
  • راه های عالی بیشتری برای بهبود کارایی تیمتان پیدا کنید

۳. جلسات با کیفیت عالی برگزار کنید

همه ما در جلساتی که با ارزش و متمرکز نبودند حضور داشته ایم. این جلسات روحیه و انرژی را از بین می برند. انرژی تیمتان را با کارهای پراکنده ی بیهوده از بین نبرید.

سیستم مدیریت وظایف نومانو می تواند جلسات شما را خیلی مفیدتر و کاربردی تر کند و در واقع آیتم های کاری ای را برای شما فراهم می کند که بتوانید در تیم تان به کار ببرید.

۴. الهام بخش تیم تان باشید

در رابطه با هر یک از اعضاء تیم، لحظاتی وجود دارد که نیاز به تشویق و دلگرمی و در زمان های حساس نیاز به الهام بخشی دارند.

می توانید یک نقل قول الهام بخش و یا یک فیلم انگیزشی را برای ارسال به آن ها در نظر بگیرید.

۵. قواعد کار گروهی را برای بهبود عملکرد یکی کنید

به چه استانداردهایی برای ایجاد یک فرهنگ بهتر شرکت نیاز دارید؟ چه قواعد کاری را باید به عنوان رهبر تیم در تعامل با کارمندان به کار بگیرید؟ قواعد کار رگوهی، اولین مجموعه از استانداردها برای رفتار درست در محیط کار هستند.

۶. از ابزارهای مناسب برای اجرای کار گروهی استفاده کنید

اگر کسب و کار شما همچنان در حال استفاده از ابزارهای همکاری قدیمی (مانند Microsoft Office!) است، پس شما تجربه استفاده از ابزارهای نرم افزاری شگفت انگیزی را که کار شما را سریع تر و آسان تر می کنند را از دست داده اید.

ابزارهایی مکانند سیستم مدیریت وظایف مناسب، می تواند به شما برای رسیدن به تیم رؤیایی تان کمک کند، حتی اگر از هم دور هستند!

۷. پیاده سازی الگوها

اگر شما از تیم تان می خواهید وظایف مشابه ای را هر روز، هر هفته یا هر ماه انجام دهند، بنابراین باید جزئیات، اطلاعات و چک لیست ها را در یک الگوی قابل تکرار ذخیره کنید. نومانو الگوهایی برای لیست ها و وظایف پیشنهاد می دهد.

وظایف خود را با تاریخ های موعد تکرارشونده به هم متصل کرده و یک یادآوری نیز دریافت کنید.

شما به یک الگو نیاز دارید. و همین طور تیم تان. انجام کارهای مشابه را متوقف کنید و به جای آن از الگوها استفاده کنید.

۸. ارتباطات تیم تان را بهبود ببخشید

این حالت ممکن است کمی خنده دار به نظر برسد، اما هنوز چیزهای جزئی و آزار دهنده ای وجود دارد که در یک محل کار اتفاق می افتد و ما اغلب نمی دانیم چگونه باید از عهده آن ها بربیاییم.

وقتی مسأله های بزرگتر بوجود می آیند، مانند عقب افتادن از ددلاین ها، ایجاد مشکل در اجرای وظایف یا حتی درخواست کمی زمان بیشتر برای اتمام پروژه ها، باعث به وجود آمدن یک مشکل اساسی می شود.

نتیجه گیری: تیم شما می تواند موثرتر کار کند

از آن جا که نومانو پلتفرمی یکپارچه برای انجام کار گروهی است، ما پیوسته در حال آزمایش و اصلاح رویکردهای نه تنها در نرم افزار بلکه در پیاده سازی روشهایی بروز و کاربردی مدیریت وظایف و کار گروهی هستیم. اگر پیشنهادی برای ما داشتید، دوست داریم آن را بشنویم!

مطالب مشابه

پیام بگذارید