وبینار موفق

وبینارها مدت هاست که یک روش مؤثر بازاریابی محتوا محسوب می شوند. مخاطبان شما می توانند صحبت های شما را بشنوند و اسلایدهای شما را روی صفحه های کامپیوترشان مشاهده کنند. قیف فروش معمولی برای یک کمپین بازاریابی محتوا که شامل یک وبینار رایگان است به این صورت است:

 1. یک صفحه ثبت نام وبینار طراحی کنید.
 2. با دعوت نامه ایمیل ترافیک ورودی صفحه ثبت نام را افزایش دهید.
 3. وبینار را برگزار کنید.
 4. در نزدیکی زمان برگزاری وبینار یک پیشنهاد ویژه ارائه دهید.
 5. با ایمیل هایی که به شرکت کنندگان و ثبت نام کنندگان اطلاع رسانی نمایید.

بزرگترین مشکلی که در وبینارها وجود دارد این است که شرکت های زیادی آن را برگزار می کنند. این بدان معناست که دنیای وب با آن ها شلوغ و آشفته می شود و باعث می شود توجه به رویداد شما دشوارتر شود. وبینار بصری خود را مانند یک نامه فروش عالی، شامل تمام مواردی که منجر به بستن قرارداد فروش می شود، ارائه دهید.

در ابتدا پیگیری های را برای فروش برنامه ریزی کنید. در اغلب موارد، می بینید که کار و پول زیادی در یک وبینار هدر داده شده، زیرا مشتری های بالقوه به سرعت پیگیری نمی شوند. این اشتباه را نکنید؛ بهتر است با اتوماسیون کردن هر چه بیشتر و مدیریت گزارش ها برای بررسی روند کار و پیگیری نتایج، برای پیگیری ها آماده شوید. از این گذشته، معیار کلیدی وبینار اغلب فروش های منتسب به این رویداد است.

در ایت مطلب از وبلاگ نومانو هشت روش دیگر وجود دارد که می توانند کیفیت وبینارهای شما را بهبود بخشند:

 

 1. از موضوعی استفاده کنید که شرکت کنندگان را جذب کند

چه موضوعاتی احتمال دارد که شرکت کنندگان بیشتری را به سمت خود بکشند: الف) “در حال حاضر چگونه می توانید محصول ما را خریداری کنید” یا ب) “آسانتر کردن زندگی تجاریتان از طریق استراتژی های جدید”؟

اگر مباحث مختلفی را امتحان کنید، متوجه خواهید شد که یک وبینار جالب، به موقع و آموزشی بهترین نتیجه را خواهد گرفت. ارائه شما باید “راه حل محور” باشد، بنابراین به شرکت کنندگان روش های عملی برای حل مشکلاتشان ارائه دهید. البته این موضوع باید با هدف واقعی ارائه شما مانند: آموزش، ایجاد مشتری های راغب و بالقوه یا معرفی محصول، مرتبط باشد.

 

 1. تحقیق کنید تا افراد مناسب را هدف قرار دهید

برای من برگزاری یک سمینار در مورد “ورود به کسب و کار نوشتن کتاب” برای افرادی که پیشتر نیز نویسندگان موفق کتاب الکترونیک بودند، ناکارآمد است. من باید انجمن ها، اتاق های گفتگو، یا لیست مجلات الکترونیکی که به نویسنده کتاب الکترونیکی مبتدی تدارک دیده می شوند را پیدا کنم. وقتی موضوع مورد علاقه خود را پیدا کردید، یک برنامه پیگیری فروش ایجاد کنید و سپس برنامه بازاریابی رویداد خود را از آنجا ایجاد کنید.

وبینار نومانو

 1. انتظار خود از میزان حضور افراد را مشخص کنید

انتظار دارید حدود ۳۰ درصد از افرادی که برای یک وبینار رایگان ثبت نام کرده اند، در وبینار حضور داشته باشند.

اگر تعداد افراد به طور قابل توجهی پایین است، مطمئن شوید که یادآوری های روزانه و ۲۴ ساعته را از طریق ایمیل انجام می دهید. مخاطبان بیشتری را به رویداد خود دعوت کنید و از آن ها چندین بار دعوت کنید.

 

 1. از سؤالات نظرسنجی و رای گیری استفاده کنید

بیشتر پلتفرم های پیشرو وبینار به شما این امکان را می دهند که سؤالات نظرسنجی تعاملی را از قبل در ارائه بارگیری کنید. مواردی مانند:

 • چه چیز این وبینار برای شما جالب است؟
 • بزرگترین چالش امروز شما چیست؟
 • کجای فرآیند خرید هستید؟
 • آیا اطلاعات بیشتری درباره فناوری جدید ما می خواهید؟

 

 1. مهارت رسیدن به نیازهای خاص

می توانید وبیناری برای برآورده کردن هرگونه نیاز مربوط به بازاریابی محتوا برگزار کنید، مانند:

 • رویدادهای آموزشی بازاریابی
 • رویدادهای ایجاد لیست یا پایگاه داده
 • ارائه فروش
 • رویدادهای رهبری فکری
 • آموزش مشتری
 • برآوردها
 • رویدادهای پیش فروش کردن یا فروش مجدد

این وبینارها به آموزش مخاطبان و مشتریان شما کمک می کنند، که این امر به نوبه خود در طولانی مدت به شما در بازاریابی، فروش و اهداف سازمانی کمک می کند.

فناوری خود را با هدف کلی که در ذهن دارید انتخاب کنید. شما یک راه حل معتبر وب کنفرانسی می خواهید که با انواع سیستم عامل ها سازگاری داشته باشد. این فناوری باید با تعداد مخاطبان شما و ویژگی های مورد نظرتان مانند: نظرسنجی، پرسش و پاسخ و ضبط، قابل ارتقا باشد.

 

 1. ابتدا روی رویدادهای آنلاین متمرکز شوید

دلایل زیادی برای این امر وجود دارد، از جمله استفاده از سوالات نظرسنجی، شانس پاسخ به سؤالات به صورت زنده و و هیجان ایجاد شده برای شرکت کنندگان توسط یک رویداد زنده.

شما همیشه می توانید از ضبط وبینار تنها به عنوان ابزاری برای فروش در وب سایت خود استفاده کنید، اما رویدادهای زنده موجب ایجاد روابط می شوند و باعث پیشرفت و توسعه سریع کسب و کار شما می شود.

 

 1. ایجاد انگیزه در مخاطبان

یک پیشنهاد کوتاه مدت برای شرکت کنندگان در وبینار در نظر بگیرید تا انگیزه آن ها برای تماس با شما را بیشتر کنید. این کار می تواند روشی ساده اما مؤثر برای کسب نتایج بیشتر از وبینارهایتان باشد. اگر در حال برگزاری یک وبینار آموزشی و به دنبال آن یک ارائه فروش هستید، به آن ها بگویید که برای “اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چطور می توانند شروع به استفاده از محصول یا خدمات شما کنند” بعد پایان وبینار بمانند.

 

 1. با انرژی صحبت کنید

مشتاق باشید. انرژی و شخصیت صمیمی شما می تواند به شرکت کنندگان تان انگیزه دهد. اگر ویژگی چت یا پرسش و پاسخ را فعال کرده اید، آن ها را در مکالمه درگیر کنید و مشارکت دهید و کاری کنید که احساس راحتی کنند و بتوانند سؤالاتشان را بپرسند.

برای برگزاری وبینار می توانید از سامانه کنفرانس و کلاس آنلاین نومانو نیز بهره ببرید.

مطالب مشابه

پیام بگذارید