8 فیلم جذاب حوزه کارآفرینی به پیشنهاد نومانو

سال ۲۰۱۹ چندین مستند جذاب و فیلم سینمایی در سینماهای جهان به نمایش درآمد. از عواقب رسوایی کمبریج آنالیتیکا گرفته تا داستان پسر ۱۳ ساله ای که در تلاش است روستای خود را با قدرت باد نجات دهد، این فیلم ها برای صاحبان کسب و کارها و علاقه مندان به کارآفرینی سرشار از الهام هستند.

در این پست از وبلاگ نومانو به معرفی هشت فیلم جذاب در رابطه با کارآفرینی که در سال ۲۰۱۹ به نمایش درآمد می پردازیم، در ادامه با ما همراه باشید:

 

  1. فورد در برابر فراری (Ford v. Ferrari)

فیلم فورد در برابر فراری

در دهه ۱۹۶۰ رئیس وقت هیئت مدیره ی شرکت فورد، تلاش کرد تا فراری، تولید کننده خودروهای لوکس و اسپورت را خریداری کند، اما این معامله در لحظه آخر بهم خورد. در این فیلم بازیگرانی همچون مت دیمون (Matt Damon) و کریستین بیل  (Christian Bale)بازی می کنند و نشان می دهد که چطور ناامیدی هنری فورد دوم تبدیل به انتقام جویی می شود و باعث می شود که او ماشین جدیدی را بسازد که بتواند فراری را در لمانز (Le Mans)، قدیمی ترین مسابقه استقامتی ماشین های اسپورت در جهان، شکست دهد.

 

  1. پسری که باد را مهار کرد (The Boy Who Harnessed the Wind)

فیلم پسری که باد را مهار کرد

ویلیام کامکوامبا ۱۳ ساله بود که مجبور شد مدرسه را در مالاوی ترک کند. با این وجود، کامکوامبا از یادگیری و مطالعه دست نکشید، به کتابخانه مدرسه خود رفت و یاد گرفت چگونه توربین بادی ای بسازد که بتواند روستایش را از قحطی نجات دهد. این فیلم براساس یک داستان واقعی است، چیویتل اجیوفور  (Chiwetel Ejiofor) کارگردان و نویسنده این فیلم، داستان را از کتابی به همین اسم، اقتباس کرده است.

 

  1. کارخانه آمریکایی (American Factory)

فیلم کارخانه آمریکایی

این مستند، داستان میلیاردر چینی چو تاک ونگ را نقل می کند، که در سال ۲۰۱۶ کارخانه تولید شیشه اتومبیل را در داخل یک کارخانه متروکه جنرال موتورز در مورین، اوهایو افتتاح کرد. پس از استخدام ۲۰۰۰ کارمند، چو در مدیریت نیروی کار خود، که با استانداردهای کار چین آشنا نبودند، به مشکل برخورد.

 

  1. هک بزرگ (The Great Hack)

فیلم هک بزرگ

این مستند روایتگر داستان نقض داده هاست که منجر به رسوایی کمبریج آنالیتیکا و فیس بوک شد. این فیلم همچنین نشان می دهد که چگونه داده ها شکاف های فرهنگی عمیق تری ایجاد کردند.

 

  1. مخترع: به دنبال خون در سیلیکون ولی (The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley)

فیلم مخترع: به دنبال خون در سیلیکون ولی

الیزابت هولمز (Elizabeth Holmes)، بنیانگذار ترانوس (Theranos) پس از اینکه ادعا کرد استارتاپ اش یعنی دستگاه ادیسون، می تواند ده ها آزمایش خون را تنها با یک قطره خون انجام دهد با استیو جابز (Steve Jobs) مقایسه می شود. در پایان مشخص شد، این ادعا دروغ بوده است. این مستند داستان شروع استارتاپ آزمایش خونی که دیگر وجود ندارد تا صدور کیفر خواست هولمز را از طریق مصاحبه هایی که با اعضای داخلی و فیلم هایی که قبلاً دیده نشده است، روایت می کند.

 

  1. بزرگترین مزرعه کوچک (The Biggest Little Farm)

فیلم بزرگترین مزرعه کوچک

تقریباً یک دهه پیش، مستندسازی به نام جان چستر به همراه همسرش، شهری که در آن زندگی می کردند را برای ساخت یک مزرعه با انرژی و منابع پایدار در خارج از لس آنجلس رها کردند و از کل این فرایند فیلم گرفتند. در طی هشت سال با مشکلات بسیاری که با آن رو به رو بودند، از گرگ های صحرایی گرفته تا حلزون هایی که باعث خراب شدن میوه می شوند، مبارزه کردند.

 

  1. فروشگاه رامن (Ramen Shop)

فیلم فروشگاه رامن

این فیلم درباره یک سرآشپز ژاپنی است که برای پیدا کردن مادرش و کشف تکنیک های جدید آشپزی به سنگاپور می رود. سپس این کارآفرین مشتاق آنچه را که از دستور العمل های مادرش می آموزد را در زمینه رشد فروشگاه رامن به کار می بندد.

 

  1. مبارزه با خانواده ام (Fighting With My Family)

فیلم مبارزه با خانواده ام

این فیلم کمدی براساس یک داستان واقعی است و دواین جانسون (Dwayne Johnston) نقش اصلی این فیلم را بازی می کند. این فیلم روایتگر داستان یک کشتی گیر سابق و خانواده اش است که با اجرا در سالن های کوچک زندگی خود را سپری می کنند. اما این در حالی است که فرزندانش رویای حضور در مسابقات کشتی حرفه ای را دارند.

مطالب مشابه

پیام بگذارید