5 درس کسب و کار از سرمربی سابق منچستر یونایتد، الکس فرگوسن

به راحتی می توان گفت الکس فرگوسن اطلاعات جامع و کاملی از رهبری دارد. او در طول ۲۶ سال حضور در باشگاه منچستر یونایتد ۳۸ جام کسب کرد و در این مدت به نظارت بر سیر تکاملی و تبدیل منچستر یونایتد به یکی از برندهای شناخته شده ورزشی و سودآورترین کسب و کار ها کمک کرد.

فرگوسن بعد از بازنشستگی مشغول تدریس در مدرسه کسب و کار هاروارد شد تا دانش خود را در اختیار دیگران قرار دهد. فرگوسن برخی از این درس های موفقیت را به تفصیل در کتاب “رهبری” که با کمک میلیاردر و مدیر سابق گوگل سر مایکل موریتز نوشته شده شرح داده است.

در این پست از وبلاگ نومانو پنج نکته ای که برگرفته از کتاب رهبری است آورده شده است:

 

  1. در مذاکرات خونسردی خود را حفظ کنید

فرگوسن: “سخت است که در حین مذاکره پیوسته قادر باشید درست فکر کنید و متمرکز باقی بمانید و اشتیاق شما برای دنبال کردن مذاکره تحت تأثیر قرار نگیرد و هیجان زده نشوید. احتمال اینکه خونسردی و تمرکز خود را از دست بدهید وجود دارد… اگر در حین مذاکره قوانین در نظر گرفته نشود، می تواند تبعات مختلفی داشته باشد. نه تنها باعث بالا رفتن قیمت برای یک معامله خاص می شود، بلکه اثرات موجی نیز دارد. درست مثل سایر کسب و کارها، در فوتبال نیز به این معنی است که مردم اکنون انتظار دارند شما به آن ها پول زیادی بپردازید.”

 

  1. به دنبال نوآوری باشید

فرگوسن: “هنگامی که افراد نزد من می آمدند و می گفتند که باید از برخی تکنیک های جدید استفاده کنیم، من همیشه تردید داشتم … با این حال، وقتی آن ایده منطقی به نظر می رسید و به یونایتد راهی برای پیشرفت ارائه می داد، مشتاق بودم آن را بپذیرم.”

5 درس کسب و کار از سرمربی سابق منچستر یونایتد، الکس فرگوسن

  1.  در رهبری کسب و کار فرهنگ های مختلف را بپذیرید

فرگوسن: “من از آنچه بازیکنان خارجی با خود به باشگاه آوردند استقبال کردم و تعدد فرهنگ ها همه چیز را غنی و پرمایه ساخت.”

 

  1.  در  رهبری کسب و کار ریسک کردن را کنار بگذارید

فرگوسن: “اگر برخی از ناظران احساس کنند که بخش عظیمی از موفقیت یونایتد به خاطر تمایل ما به ریسک کردن های غیر ضروری است، شگفت زده و متعجب نخواهم شد. من هرگز اینگونه به این موضوع فکر نکرده ام زیرا بخشی از وظیفه یک رهبر این است که تا حد ممکن از ریسک کردن صرف نظر کند.”

 

  1. در تصمیم گیری های خود ثابت قدم باشد

فرگوسن: “به عنوان یک رهبر  شما نمی توانید از یک طرف کشتی به طرف دیگر بدوید. مردم باید احساس کنند که شما نسبت به یک رویکرد خاص اعتماد راسخی دارید. اگر نتوانید این را نشان دهید، تیم را خیلی زود از دست خواهید داد.”

 

منبع:

www.cityam.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید