آموزش آنلاین و سلامت روان

ما اکنون در دوران عجیبی زندگی می کنیم. اکثر جمعیت جهان هفته های متوالی ای است که در قرنطینه خانگی به سر می برند. بسیاری از ما روزانه با مشکلات قرنطینه خانگی روبرو هستیم. چه در زمینه شغلی و چه در زمینه روانی و البته مشکلات سلامت.  در همین دوران است که  سیستم های آموزش  و یادگیری آنلاین بیش از پیش مورد توجه قرار می گیرند.

 

 چگونه آموزش آنلاین می تواند در بحران کرونا به شما کمک کند

وضعیتی را در نظر بگیرید که در آن، والدین در حین دورکاری از خانه، باید با بچه ها نیز سر و کله بزنند.

زوج هایی که باید با افسردگی ناشی از قرنطینه مقابله کنند، دانش آموزانی که قادر به تمرکز کردن نیستند و در طی فرایند یادگیری دچار حواس پرتی می شوند. مهمتر از همه این موارد، فشار مداومی که در این دوران برای بهتر شدن تحمل می کنید و باید به رشد و توسعه کاری خود بپردازید را هم به فهرست بالا اضافه کنید.

 

انجام هر یک از این کارها به مراتب بهتر از ماندن در رختخواب در تمام طول روز، تماشای برنامه های تلویزیونی و خوردن پیتزا است.

 اما احساس اضطراب، ناامیدی و مؤثر نبودن نیز کاملاً طبیعی است. لازم نیست انتظارات غیر واقع از خود داشته باشید. بنابراین بیش از حد به خود فشار نیاورید و آنچه را که در رسانه های اجتماعی گفته می شود نادیده بگیرید. چرا که  استراتژی رسانه های اجتماعی، روی دنبال کردن اخبار ناگوار و حتی غیر واقع  متمرکز است.

درعوض، سعی کنید روی چیزی که واقعاً می خواهید تمرکز کنید. آیا همیشه آرزوی یادگیری زبان فرانسه را داشته اید؟ یا می خواهید مهارت های آشپزی خود را گسترش دهید؟ یا اینکه به عکاسی علاقه مند هستید؟ نفس عمیقی بکشید و صادقانه به این سؤال پاسخ دهید: “واقعاً چه چیزی باعث خوشحال شدن من و کمک به حفظ ذهنم در این مدت خواهد شد؟”

 

مزایای یادگیری آنلاین

یادگیری آنلاین یکی از بهترین ابزار هایی است که همین حالا ذهن ما را سالم نگه می دارد. زیرا موجب می شود که ذهن ما  از هرگونه افکار اضطرابی و استرس زا دور شود. همچنین یادگرفتن چیزهای جدید ما را پویا و فعال نگه می دارد و این یک امتیاز عالی است. با توجه به میزان دانشی که در حال حاضر به دست می آوریم، ممکن است بعد از پایان قرنطینه، توسعه فردی و شغلی ِبه مراتب بهتری داشته باشیم.

 

یادگیری آنلاین فرایند جدیدی نیست اما این روز ها صحبت درباره آن محبوبیت دو چندانی پیدا کرده است. دلایل زیادی برای این موضوع وجود دارد همانند به صرفه بودن و انعطاف پذیری.

 آموزش آنلاین به شما این امکان را می دهد که با سرعت یادگیری مختص خود، در هر زمان و مکان، فرایند یادگیری را انجام دهید. در مورد قیمت و هزینه، بسیاری از سیستم های یادگیری آنلاین مانند Skillshare و Udemy وجود دارند که هزاران کلاس را بدون هیچ هزینه ای ارائه می دهند. البته، شما می توانید در کلاس های یوتویوب هم شرکت کنید، اما سیستم های eLearning نسبت به سیستم های دیگر دارای ارجحیت بیشتری هستند، چرا که دوره هایی با کیفیت بالا ارائه می دهند.

 به علاوه تبلیغات و حواس پرتی در آنجا وجود ندارد. سیستم های آموزش آنلاین همچنین احساس قرار گرفتن در یک اجتماع را ایجاد می کنند. شما می توانید پروژه های کلاسی ایجاد کنید و در بحث های گروهی شرکت کنید، این امر به ویژه در این دوران بسیار مهم است.

 

در یادگیری آنلاین، حوزه های یادگیری بسیار زیاد و متنوع است. وقتی که یکی از این دوره های آموزشی را انتخاب کردید، به آن بچسبید. معمولا استفاده از خدماتی که برنامه های ماهانه نامحدود را ارائه دهند بهتر و مقرون به صرفه تر است. همچنین می توان از کلاس های کوتاه تر هم لذت برد چرا که اغلب افراد همزمان با کار خود، وظیفه نگهداری از فرزندان را نیز بر عهده دارند.

 

۶ نکته برای کمک به شما در استفاده بهتر از دوره های آموزش الکترونیکی

  • زمانی که پلتفرم آموزش آنلاینی را انتخاب می کنید، کمی جستجو کنید و ببینید به چه کلاس هایی علاقه مند هستید.
  • واقع بین باشید. شما احتمالاً نمی توانید ماهانه در ۵۰ کلاس شرکت کنید. بنابراین آنهایی را انتخاب کنید که بیشترین لذت را ببرید.
  • یک تقویم برای خودتان درست کنید و یادآوری هایی را به آن خود اضافه کنید تا زمان کلاس ها را فراموش نکنید. به خاطر داشته باشید که می توانید در هر زمانی از شبانه روز و روزهای دلخواه کلاس داشته باشید. این زیبایی و مزیت آموزش آنلاین است.
  • مشارکت فعال کلید اصلی یادگیری موفق است. بنابراین برای کلاس های خود پروژه هایی ایجاد کنید، تکالیف را کامل انجام دهید، از همسالان خود بازخورد بگیرید، با دانش آموزان دیگر همکاری کنید، سؤال کنید و در مکالمات شرکت کنید.
  • مهارت های جدیدی را که در آموزش های آنلاین فرا گرفته اید در موقعیت های واقعی زندگیتان بکار ببرید.
  • با یادگرفتن آنلاین خوش بگذرانید. از روند کار لذت ببرید. همیشه این کار را به روش اختصاصی خودتان انجام دهید.
  • اگر به هر دلیلی از دوره انتخابی آموزش آنلاین لذت نمی برید، از آن انصراف داده و دوره جدید دیگری را آغاز کنید. اما اگر تمرکز کافی پیدا نکردید و یا احساس تنبلی می کنید، سعی کنید حداقل روزانه چند دقیقه مطالعه کنید و ببینید که طی چند روز آینده در مورد این دوره آموزشی چه احساسی دارید.

 

اگر به دنبال راهکار هایی برای کنار آمدن با بی حوصلگی و جلوگیری از رخوت و افسردگی ناشی از دوران کرونا هستید یا اینکه نمی دانید با وقت آزاد جدید چه کاری باید انجام دهید، پیشنهاد می کنم یادگیری آنلاین و سیستم های مختلف آموزش آنلاین را امتحان کنید. چه کسی می داند، شاید این دوره های آموزش مجازی الهام بخش بوده و خلاقیت شما را پرورش دهد یا حتی به شما نشان دهد که چگونه به اهداف شغلی خود برسید!

مطالب مشابه

پیام بگذارید