کارآفرینی و دستیابی به عملکرد عالی به سبک الیور کان

اتاق بازرگانی لوکزامبورگ و خانه کارآفرینی کنفرانس سالانه ای را ترتیب دادند.

میشل ورث (Michel Wurth)، رئیس اتاق بازرگانی لوکزامبورگ با این پیام صحبت خود را شروع کرد:

“دروازه بان ها و مربیان وظیفه رهبری یکسانی، برای کمک به تیم خود برای به نمایش گذاشتن بهترین عملکردشان، بر عهده دارند، ضمن اینکه آسیب ها را به حداقل می رسانند و همیشه رو به جلو حرکت می کنند.”

اتین اشنایدر (Etienne Schneider)، معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد لوکزامبورگ اظهار داشت:

“برای موفق شدن، به یک تیم احتیاج داریم.”

اشنایدر گفت، برای در اوج بودن و داشتن عملکردی عالی، اجازه می دهیم از یکی از بهترین ها الهام بگیریم و صحنه را به الیور کان (Oliver Kahn)، کسی که سه بار بهترین دروازه بان جهان انتخاب شده و کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال آلمان واگذار کرد. کان سخنان بسیار جالبی را با عنوان: “فلسفه عملکرد بالا” ایراد کرد.

 

فلسفه عملکرد بالا

برای داشتن عملکردی عالی، جدا از مواردی، مانند؛ تمرین مداوم، همیشه سعی کنید بهترین تلاش خود را بکنید، اهداف الهام بخش داشته باشید، خودتان را باور داشته باشید. ما به یک عامل دیگر نیاز داریم. بسیاری از افراد هستند که می گویند “اما من همه ی آن کارها را انجام می دهم، و هنوز هم نمی توانم نتایج خود را بهبود بخشم، بیشتر بفروشم، درآمد بیشتری داشته باشم، آزادی عمل بیشتری داشته باشم”، یا هر آنچه را که می خواهیم بیشتر داشته باشیم. به جای رسیدن به هدف، ما با ناامیدی و در برخی موارد: فرسودگی به آن خاتمه می دهیم.

“امروز، ما برای پیمودن مسیری طولانی و داشتن عملکردی عالی و پایدار، نیاز به یک احساس رضایت داریم.” الیور کان

کان می گوید، مهارت ها و خصوصیات مهم هستند. او اضافه می کند، اما برای رسیدن به اوج، باید با فروتنی بخواهیم بهترین باشیم، امروز و فردا. سؤالی که باید برای رسیدن به اوج به آن پاسخ دهید این است: “امروز برای رسیدن به بهترین فردایتان چه کاری باید انجام دهید؟”

کان اظهار داشت روزی که کار او به عنوان یک دروازه بان به پایان رسید، زندگی وی دیگر مانند گذشته نبود. هیچ دیدی از مسیر پیش رویش نداشت. من الان چکار کنم؟ یک نکته عالی از توصیه های کان، اولویت بندی در داشتن وضوح روی تصویر بزرگتری از زندگی شما است. در یک محیط جدید؛ شغل جدید، حرفه جدید، شرایط جدید خانواده، چالش جدید، “مهارت های عالی” شما ممکن است هیچ ارزشی نداشته باشند. کان از موقعیتی صحبت کرد که بعد از شغلش از او برای کارشناسی یک بازی مهم دعوت شد، و پی برد به اینکه مهارت های خوب او مانند آماده بودن برای نبرد، قدرت فیزیکی و شجاعت برای رهبری، پشت پرده استودیوی تلویزیون به هیچ درد او نخورد و به کارش نیامد.

پاسخ این سؤال را پیدا کنید؛ می خواهید چه کاری انجام دهید؟ و سپس آن را با: چرا؟ به سطح بعدی ببرید، چرا این کار برای شما مهم است؟

برای اینکه بهترین باشیم، باید دغدغه و نگرانی آن را داشته باشیم، به سادگی نمی توانیم بهترین باشیم. دغدغه نه با مفهوم منفی، بلکه به عنوان یک اشتیاق شدید و عشق به چیزی! برای پیروزی در رقابت، برای انجام کارهای غیر منتظره آماده باشید و فراتر از حد طبیعی بروید. این کار شما را از بقیه متمایز می کند.

تلاش برای داشتن عملکردی عالی مطمئناً شما را در انجام کارهایی که بسیار خوب انجام می دهید، متعهد می سازد، مطمئن شوید کاری را انجام می دهید که برای افراد اطراف شما بسیار ارزشمند است. کان بیان می کند: “یک کار عالی که می توانید انجام دهید، پشتیبانی از رهبران جوان است، که چالش های خود را در پیش دارند. آنجا باشید تا تشویقشان کنید و به آن ها کمک کنید.”

کارآفرینی و دستیابی به عملکرد عالی به سبک الیور کان

نتیجه ای که می خواهید بدان دست یابید، چیست؟

پاسخ دادن با این سؤال آسان نیست. اکثر مردم جواب روشنی برای آن ندارند. هنگامی که تلاش می کنید پاسخ خود را پیدا کنید، مشخص کنید چیزی که می خواهید چیست، با این کار مسیر دستیابی به هدفتان را هموارتر و آسان تر می کنید. اگر در مورد آنچه می خواهید مطمئن نیستید، مانند این است که تلاش می کنید به یک هدف متحرک شلیک کنید. اگر خوش شانس باشید ممکن است بتوانید آن را هدف قرار دهید. اما چطور مطمئن خواهید شد که به هدف درستی را نشانه گرفته اید، اگر مطمئن نیستید که چه چیزی می خواهید که با آن شروع کنید، چگونه تشخیص می دهید که به هدف درستی رسیده اید؟

دو فاکتور مشترک همه نوازندگان عالی این است که:

  1. آن ها همیشه تولید کننده و تأثیر گذار هستند.
  2. آن ها همیشه یک برنامه مشخص دارند.

به نظر می رسد نسل جوان اکثراً فکر می کنند که بدون برنامه کاری می توانند به خوبی کارها را انجام دهند. این که آن ها درباره انگیزه بهتر عمل می کنند، “از تمام لحظات زندگی لذت ببر” … اما این به معنای نداشتن وضوح در مورد آنچه می خواهید است. اگر هدفتان مشخص نباشد، و برنامه مشخصی برای رسیدن به آن نداشته باشد، چطور می خواهید به هدفتان برسید؟

هنگامی که شما آنچه را که می خواهید مشخص و تعریف کرده باشید، به طور خودکار کارآمدتر خواهید شد و عملکردی بهتر خواهید داشت. وقتی می دانیم چه اقدامی باید انجام دهیم، آسان تر می توان اقدام کرد!

اگر این امر تا این اندازه “آسان” است، پس چرا اکثر مردم به آنچه می خواهند، دست پیدا نمی کنند؟

 

به دلیل ترس!

ما از شکستی می ترسیم که اگر خطر کنیم و تلاش کنیم ممکن است با آن مواجه شویم. این تصوری است که بیشتر ذهن ها با آن آشنا هستند: اگر شکست بخورم، دیگران چه فکری خواهند کرد؟ چگونه می توان این دیدگاه را تغییر داد؟

“یک بیلیون نفر تماشا کردند که من شکست خوردم.”

بازی کردن در تیم ملی و تماشا شدن توسط طرفداران در سراسر دنیا شامل هر دو مورد هست قهرمان بودن در صورت برنده شدن و همچنین ناراحتی تمام آن طرفدارانی که درباره ی “شکست” شما می دانند هنگامی که برنده نمی شوید. اینکه از شکست هایمان برای توسعه ی مهارت یادگیری استفاده کنیم، و داشتن شجاعت دوباره امتحان و تلاش کردن، یک هنر است. یادگیری از موفقیت هایمان بسیار راحت تر است، اما البته، بزرگترین قدرت به واسطه ی یادگیری از تلاش های ناکام ما به دست می آید. پس از “شکست”، پیدا کردن شجاعت دوباره برای شروع، دشوار است، و این همان چیزی است که افراد موفق را از کسانی که نمی توانند شجاعت دوباره تلاش کردن را پیدا کنند، متمایز می کند.

“هنگامی که شکست می خورید، همیشه شجاعت دوباره تلاش کردن را پیدا کنید!”

در اوج موفقیت، کاملاً بیدار و هوشیار بمانید. به دنبال فرصت هایی برای رشد و پیشرفت باشید، راه هایی بهتر، هوشمندانه تر و سریع تر پیدا کنید. اگر می خواهید موفقیت پایدار و طولانی مدت داشته باشید، همیشه باید مشتاق باشید که به بهترین خود دست یابید. درد پنهان کسانی که همیشه “در اوج” هستند، این است که همیشه برای آن موفقیت سخت تلاش می کنند، آن ها همیشه بهترین عملکرد خود را به نمایش می گذارند و همیشه برای بهترین حرکت بعدی خود برنامه ریزی می کنند.

یک بازیگر عالی همیشه خود را در ابتدای سفر فرض می کند و همیشه تلاش می کند تا پیشرفت کند و به جلو حرکت کند.

الیور کان صحبت خود را با این سه نکته مهم برای عملکرد حداکثری پایدار به پایان می رساند:

وضوح:

شما باید دقیقاً بدانید که چه چیزی می خواهید و چرا آن را می خواهید.

اثربخشی:

همیشه برای کار خود برنامه ریزی کرده و بدون خسته کردن بیش از حد خودتان، برنامه خود را عملی سازید، و شجاعت خود را نشان دهید.

عادت:

برای ایجاد نتایج عملکرد حداکثری پایدار، آن را به یک عادت تبدیل کنید.

“کاری را انجام دهید که باعث می شود احساس خشنودی و رضایت داشته باشید!” الیور کان

مطالب مشابه

پیام بگذارید