تعامل کارمندان

کسب و کارهای موفق به دست یک فرد ساخته نمی شوند. آن ها توسط تیم های متعهدی که در جهت رسیدن به یک هدف یکسان تلاش می کنند ایجاد می شود. هر چه تیم سخت تر کار کند احتمال موفقیت کسب و کار نیز بیشتر خواهد شد.

داشتن محصول جدید عالی است، ولی اگر پرسنل مشتاقی که بتوانند بازاریابی، فروش و پشتیبانی کنند نداشته باشید، محصولات در قفسه خواهند ماند. شما به تیمی نیاز دارید که در شرکت شما سرمایه گذاری کرده و برای رسیدن به موفقیت مایل به صرف وقت و انرژی باشند.

مهم نیست چه اندازه شرکت شما بزرگ باشد، هیچ کار آسانی وجود ندارد.

تعامل کارمندان مشکلی است که خیلی از سازمان ها با آن رو به رو هستند. ایجاد انگیزه در کارمندان کار سختی است به خصوص هنگامی که نمی توانید بیش از رقیبان خود هزینه بپردازید. در نهایت، افراد از خود می پرسند که چرا همان میزان کار را با دستمزد کم تر انجام می دهند.

اما، حتی اگر شرکت شما با این مانع در مسیر خود روبه رو است، باز هم می توانید در مسیر صنعت خود قدم بردارید و حرکت کنید. راه های فراوانی برای بهبود تعامل و مشارکت کارمندان بدون افزایش دستمزد تیم تان وجود دارد.

بیایید در ادامه بررسی کنیم چطور می توانید انجامش دهید، سپس ایده هایی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید به کمک آن ها میزان تعامل را در تجارت خود افزایش دهید.

 

۷ نکته برای بهبود تعامل کارمندان

  1. بازخورد کارمندان را جمع آوری کنید.

اگر می خواهید تعامل کارمندان را بهبود بخشید، اولین قدم درک این موضوع است که چرا کارمندان شما با کسب و کارتان تعامل ندارند. باید ببینید کارمندان شما دنبال چه چیزی هستند که شرکت شما آن را ارائه نمی دهد. این کار به شما برای ابتکار عمل ها و برنامه هایی که می خواهید اتخاذ کنید ایده می دهد.

یکی از بهترین راه ها برای عملی کردن این کار، بررسی بازخورد کارمندان است. تعداد زیادی ابزار مشارکتی بازخورد کارمندان وجود دارد که می تواند برای جمع آوری اطلاعات مربوط به تیم تان استفاده شود.

 

  1. اهداف کسب و کار و تیم را شفاف سازی کنید.

حتی اگر کارمندان مایل به شرکت در فعالیت های تعاملی شما نیستند، حداقل آن ها باید با اهداف تیم و کسب و کارتان آشنا شوند. این معیارها باید به عنوان مبانی اولیه در شرکت شما عمل کنند. کارمندان باید در ابتکار عمل خود شفاف باشند و تا اتمام آن پاسخگو باشند.

 

  1. انتظارات مربوط به تعامل را مشخص کنید.

برخی از کارمندان نمی دانند چه انتظاری از آن ها می رود. به دلیل این که نمی دانند این یک عمل متداول در شرکت شماست، تعامل ندارند.

اینجاست که نیاز دارید انتظارات واضحی را برای تیم تان مشخص کنید. اگر از آن ها می خواهید که در فعالیت ها و رویدادهای مشخصی مشارکت داشته باشند، آن را و پیامدهای نبودشان را کاملاً روشن کنید. هنگامی که کارمندان شما درک کنند که “جلسه داوطلبانه” شما تنها مختص داوطلبان نیست، به مشارکتی که به دنبال آن هستید خواهید رسید.

تعامل کارمندان

  1. فعالیت های مشارکتی را فراهم کنید.

قرار نیست به شکل غیر منتظره به تیم شما الهام شود. بلکه به یک استارتر به منظور ایجاد اشتیاق و انگیزه در آن ها برای کارشان نیاز دارند. ایجاد و برگزاری فعالیت های مشارکتی یک راه عالی برای نشان دادن این که شرکت روی بازده بیشتر روزانه ی آن ها متمرکز هستند می باشد.

 

  1. فرهنگ سازمانی خود را ارزیابی کنید.

اگر شما در حال تلاش برای بهبود تعامل تان هستید، بنابراین ممکن است این کار بخشی از فرهنگ سازمانی باشد. فرهنگ از بالا به پایین شکل می گیرد، پس نیاز است اطمینان حاصل کنید مدیران اجرایی و مدیریت ارشد روی تعامل کارمندان سرمایه گذاری کردند. در غیر این صورت، ایجاد انگیزه در کارمندان کار سختی است.

 

  1. منابعی را به تعامل کارمندان اختصاص دهید.

 تعامل کارمندان مانند هر برنامه کاری دیگر است. اگر منابعی را به آن اختصاص ندهید از بین می رود و فرهنگ شما به جایگاه قبلی برمی گردد. اگر می خواهید تغییر دراز مدت روی کسب و کار خود ببینید نیاز دارید به طور دائم روی تعامل کارمندان سرمایه گذاری کنید.

یک راه برای انجام این کار ایجاد یه کمیته ی فرهنگی است. تیم است که به تعامل داخلی اختصاص یافته و از ابتکارهای جدید برای کارمندان اطمینان حاصل می کند.

 

  1. افراد مناسب را استخدام کنید.

در برخی موارد، کارمندان با شرکت تعامل ندارند به دلیل اینکه برای آن شغل مناسب نیستند. آن ها علاقه مند به شرکت در فعالیت های جدید شما نیستند. ممکن است این کارمندان برای شرکت شما ایده ال نباشند و باید با آن ها صحبت کنید ببینید می توانید علاقه آن ها را جلب کنید.

می توانید در ابتدای کار با استخدام افراد مناسب از تمام این مشکلات اجتناب کنید. نحوه ی استخدام تان را مجدد ارزیابی کنید و به دنبال افرادی باشید که احتمال تعامل شان با شرکت شما زیاد است.

مطالب مشابه

پیام بگذارید