روش های رسیدن به آرزوها

حتماً تا به حال بهانه های افراد برای اینکه چرا به دنبال رؤیاها و آرزوهای خود نمی روند را شنیده اید. سن یکی از آن هاست. جملاتی مانند “من خیلی سنم زیاد است” یا “من خیلی جوان هستم، هیچ کس مرا جدی نمی گیرد” تنها چند مورد از جملاتی است که مردم درباره سنشان برای رسیدن به آرزوها می گویند.

با این حال این گفته ها فقط بهانه است. آن ها موانعی هستند که مردم در مقابل خود قرار می دهند تا به آن ها دلیلی برای اینکه چرا نمی توانند به دنبال رؤیاهای خود بروند، بدهد. در حقیقت، بسیاری از مردم می ترسند به دنبال رؤیاهای خود بروند چون از شکست می ترسند. می خواهیم به شما بگوییم که در هر مرحله ای از زندگی باشید، می توانید به آرزوهای خود برسید.

 

همه ما می دانیم که چقدر زمانمان برای زندگی روی زمین کم است. استفاده از سن به عنوان دلیل اینکه نمی توانید رؤیای خود را تعقیب کنید، اتلاف وقت گرانبهایتان است. در حالی که آرزوهای دیگران ممکن است به مرور کمرنگ و محو شود، افرادی هستند که سخت کار می کنند و به آرزوهای خود پایبند هستند و آن ها را به اشتیاق و علایق تمام عمر خود تبدیل می کنند. آن ها ثابت می کنند که که هیچ زمان درست یا غلطی برای دنبال کردن رؤیاهایتان وجود ندارد.

در ادامه چند نکته در مورد چگونگی دستیابی به اهداف و رؤیاهایتان آورده شده است.

 شما رئیس خودتان هستید

وقتی صحبت از رسیدن به آرزوها می شود نباید هیچ بهانه و اما و اگری وجود داشته باشد. در نهایت، شما زندگی خودتان را زندگی می کنید و این آینده شما است که پیش روی شما قرار دارد. هیچ کس نمی تواند آن را از شما بگیرد. وقت بگذارید و تأمل کنید و مطمئن شوید که به بدترین دشمن خود تبدیل نشده اید. اگر دائماً با خودتان می گویید که “من نمی توانم این کار را انجام دهم”، پس به جایی نخواهید رسید. شما باید یاد بگیرید که چگونه به خود انگیزه دهید تا بتوانید به دنبال رؤیاها و اهداف خود بروید.

چطور به آرزوهای خود دست یابیم

برای رسیدن به آرزوها یک برنامه تهیه کنید

رؤیاها و اهداف خود را بنویسید و آن را جلوی چشم خود قرار دهید. می توانید هر روز زمانی را به فکر کردن در مورد رؤیای خود اختصاص دهید تا تمرکز خود را حفظ کنید. تقویم یا جدول زمانی ای را تهیه کنید که شامل ددلاین های مشخصی برای اهداف شما باشد. بدون ددلاین های معین، رؤیاهای شما به سرعت محو می شوند و شروع به رها کردن آن ها می کنید. تعیین زمان شما را ترغیب می کند تا متعهدتر باشید زیرا می خواهید در زمانی که تعیین کرده اید به اهداف خود برسید.

 

کمک بخواهید

یک از دلایلی که بسیاری از ما در رسیدن به آرزوهای خود موفق نیستیم این است که خود را مسئول نمی دانیم. یکی از راه های مقابله با این مسئله این است که به افراد مورد اعتماد خود در مورد رؤیاها و برنامه های خود بگویید و از آن ها برای رسیدن به رؤیاهایتان کمک بخواهید. این فرد می تواند به شما یادآوری کند که باید متمرکز بمانید، کمک کند تا با برنامه خود پیش بروید و از نظر احساسی نیز حمایت تان کند. به عنوان مثال، اگر شما یک مادر تنها هستید و می خواهید در رشته پزشکی تحصیل کنید، ممکن است از خانواده خود بخواهید که در مراقبت از فرزندان تان به شما کمک کنند، یا از استاد خود منابع بیشتری برای مطالعه بخواهید. شما باید بر غرور خود غلبه کنید و در صورت نیاز از آن ها کمک بخواهید.

 

 

از مقایسه خود با دیگران اجتناب کنید

مهم نیست که در چه مرحله ای از زندگی خود هستید، در هر حال شما وسوسه می شوید خود را با دیگران مقایسه کنید. شما باید از انجام این کار اجتناب کنید. مقایسه موفقیت ها و دستاوردهای خود با دیگران هرگز کار صحیح و خوبی نیست. روی آنچه که باید برای رسیدن به اهداف خود انجام دهید، تمرکز کنید. هر کسی در حال تلاش برای دستیابی به رؤیاهای خود است. شما نیز باید همان کار را انجام دهید.

 

 برای رسیدن به آرزوها روی پای خودتان بایستید

در رابطه با سن، موانع مختلفی وجود دارد که باید از آن ها عبور کنید. به عنوان مثال، اگر شما فردی جوان هستید ممکن است برای به دست آوردن احترام بیشتر از سوی دیگران مشکل داشته باشید. افرادی که سن بیشتری دارند معمولاً از حمایت کمتری از سوی دیگران برخوردار هستند یا ممکن است در کل زمان کمتری برای اختصاص دادن به رؤیاهای خود داشته باشند. بسیار مهم است که به خود و توانایی های خود اطمینان داشته باشید و برای آرزوهایتان بجنگید. مهم نیست که چه کسی و چه چیزی سعی می کند مانع شما شود، باید روی پای خودتان بایستید و به دنبال آرزوهای خود بروید. شما سزاوار آن هستید که به رؤیاهایتان دست یابید!

 

هیچ محدودیتی برای تعیین اهداف و رسیدن به آرزوها وجود ندارد. فرقی نمی کند، در هر مرحله ای از زندگی که باشید می توانید به تمام رؤیاهای خود دست یابید.

 

منبع:

www.beliefnet.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید