دورکاری

حتی قبل از ظهور بیماری کرونا ویروس (COVID-19) مردم دوست داشتند که در خانه کار کنند. در حال حضر به دلیل شیوع کرونا ویروس تعداد زیادی از مردم در هفته های پیش رو دورکاری را تجربه خواهند کرد.

دورکاری

اگر با یک کارمند دورکار بودن که کار و وظایف را از خانه انجام می دهد آشنا نیستید، خب، احتمالاً به زودی آشنا خواهید شد. تلاش برای متوقف کردن شیوع کرونا، قبل از این که همه گیری آن منجر به ایجاد زمینه و پیش مقدمه یک پاد آرمان شهر کامل شود، حول یک چیز می چرخد:

افراد زیادی سال هاست که دورکاری می کنند، به همین دلیل است که بافر (Buffer) گزارش سالانه ای از وضعیت دورکاری ارائه می دهد و منتشر می کند. بافر، یک شرکت با ۱۰۰ درصد کارمند دورکار، اخیراً ۳۵۰۰ کارمند دورکار را، مورد بررسی قرار داده تا ببیند که مردم نسبت به شرایط دورکاری کارشان چه احساسی دارند. به خاطر داشته باشید، این بررسی قبل از ظهور کرونا ویروس انجام شده است.

دورکاری

%۹۸ از افراد می خواهند حداقل برای بعضی از کارهای خود از راه دور کار کنند. شگفت آور اینکه، این میزان نسبت به سال ۲۰۱۹ یک درصد کاهش داشته!

همچنین، ۹۷ درصد آن را به دیگران توصیه می کنند. با وجود کرونا ویروس و مجبور شدن افراد برای دورکاری، این تعداد ممکن است سال آینده کاهش یابد. اما پس از آن دوباره ممکن است افراد دورکاری را تجربه و بیشتر از همیشه آن را دوست داشته باشند.

تنها ۵۷ درصد از پاسخ دهندگان به شکل تمام وقت دورکاری می کنند. حدود ۱۶.۵ درصد، اکثر اوقات از راه دور کار می کنند. ۱۰ درصد افراد، بسیار کم دورکاری می کنند، شاید یک روز در هفته. ۷۰ درصد از آن ها از زمانی که در خانه صرف کار می کنند خوشحال و راضی هستند. ۱۹ درصد دوست دارند این کار را انجام دهند.

در این نظرسنجی همچنین مشخص شده است که مزایای دورکاری چیست. بهترین مزیت، انعطاف پذیری در زمان و مکان انجام فعالیت است.

نمی دانید که واقعاً بیشتر کارکنان دورکار در طول روز کجا هستند؟ همانطور که انتظارش را دارید ۸۰ درصد در خانه هستند. هفت درصد در مکان های فضای کار مشترک و ۳ درصد در کافی شاپ ها هستند (۲۷ درصد کافی شاپ ها را به عنوان مکان ثانویه اصلی در صورت لزوم ذکر می کنند). و حتی کسانی که در درجه اول دورکار هستند، حدود ۹ درصد از وقت خود را برای رفتن به دفتر سپری می کنند.

مورد بعدی موضع گیری است که کارفرمایان در مورد اجازه برای دورکاری دارند. به خاطر شیوع کرونا ویروس این نموداری است که مطمئناً در سال آینده تغییر بسیاری خواهد کرد. تنها ۳۰ درصد از افرادکه مورد بررسی قرار گرفتند برای شرکتی کار می کنند که به همه این امکان را می دهد که از راه دور کار کنند. 

نظر شما درباره دورکاری در شرایط کنونی چیست؟

مطالب مشابه

پیام بگذارید