اهمیت آموزش الکترونیکی در طول شیوع بیماری کرونا

بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان به دورکاری روی آورده اند. کار کردن از خانه می تواند حفظ همان حس توانبخشی فردی و ارتباط تیمی را که در دفتر کار دارید دشوار کند. با توجه به این نکته، اطمینان از این موضوع که کارمندان شما رشد و توجه مورد نیاز خود را دریافت می کنند، مهمتر از گذشته است. به همین دلیل است که این مقاله را برای کمک به شما در درک دلیل اهمیت آموزش الکترونیکی کارمندان در طول شیوع ویروس کرونا، آماده کرده ایم.

 

ایجاد و توسعه ی مهارت ها

صرف نظر از اینکه از نرم افزار ویدئویی آنلاین استفاده می کنید یا یک سیستم مدیریت یادگیری، یکی از اساسی ترین مزایای آموزش الکترونیکی این است که به تیم شما کمک می کند مجموعه مهارت هایی را ایجاد کنید. این تنها به معنای توسعه مهارت های فعلی نیست بلکه یادگیری مهارت های جدید را نیز شامل می شود.

با وجود شرایط فعلی، این مهارت های جدید می توانند تفاوت زیادی در اطمینان از ادامه زندگی کاری تا حد ممکن نزدیک به شرایط عادی ایجاد کنند. برای مثال، تیم شما ممکن است نیاز به یادگیری نحوه استفاده از نرم افزار کنفرانس ویدئویی آنلاین برای جلسات، نحوه استفاده از گوگل داکس (Google Docs) برای همکاری روی اسناد و مدارک داشته باشد.

 

بهبود ارتباطات در آموزش الکترونیکی

آموزش الکترونیکی تنها به کارمندانی که مهارت های جدید را به صورت آنلاین یاد می گیرند اطلاق نمی شود، بلکه می تواند به عنوان یک تمرین تیمی نیز انجام شود. در حقیقت، یادگیری گروهی دارای مزایای بسیاری از جمله مقابله با تعلل و پشت گوش انداختن، ترغیب به پیشرفت مستمر و امکان گفتگو در مورد دیدگاه های خود یا هرگونه ابهامی با دیگران است. یادگیری گروهی همچنین می تواند برای ارتباطات و همکاری تیمی عالی، نه تنها در محیط یادگیری بلکه به صورت روزمره نیز مفید باشد.

در زمانی که کل تیم احتمالاً از خانه های خود کار می کنند، ارتباط منظم معمولاً برای انجام وظایف و نیز ارتقاء سلامت روانی بسیار مهم است. حتی اگر کارمندان شما مشغول یادگیری الکترونیکی هستند، باز هم احتمالاً باعث افزایش ارتباطات می شود؛ حتی اگر این ارتباط تنها محدود به پرسیدن از اعضای تیم درباره چیزهایی که متوجه نمی شوند باشد.

اهمیت آموزش الکترونیکی در طول شیوع بیماری کرونا

افزایش بهره وری در آموزش الکترونیکی

تحقیقات نشان می دهد که آموزش الکترونیکی می تواند ۱۰۰ تا ۱۵۰ درصد تعهد شغلی کارمندان را افزایش دهد. آموزش الکترونیکی همچنین تنوع بیشتری را در روزهای کاری کارمندان، تقسیم وظایف و مقابله با کسالت ارائه می دهد؛ که اغلب منجر به افزایش بهره وری و خلاقیت می شود. این افزایش بهره وری می تواند در زمانی که تیم شما در خانه است، و در همان محیط زندگی و کار زندگی می کند، تفاوت ایجاد کند.

علاوه بر این، ارائه فرصت های آموزش الکترونیکی نشان می دهد که شما برای کارکنان و توسعه حرفه ای آن ها ارزش قائل هستید. با توجه به اینکه فرصت های توسعه حرفه ای یکی از اولین مواردی است که افراد در یک کارفرما به دنبال آن هستند، احتمالاً باعث افزایش تعهد شغلی کارمندان، بهبود روحیه تیم و کاهش ترک شغل از سوی کارکنان می شود.

 

انطباق پذیری

آموزش الکترونیکی انطباق پذیر است؛ می تواند توسط هر فردی، در هر نقطه، و تقریباً در هر دستگاهی انجام شود. البته زمانی که تیم شما در خانه کار می کند، واقعاً مفید است. همچنین برای هر کارمندی که ممکن است فرزندان خردسال یا تعهدات دیگری داشته باشد به این معنی که آن ها نمی توانند ساعت کاری استاندارد ۹ تا ۵ را داشته باشند، امکان دسترسی به آموزش الکترونیکی در هر زمانی که برای آن ها مناسب است را می دهد.

آموزش الکترونیکی همچنین بدان معنی است که کارکنان می توانند سرعت یادگیری ای را که مناسب شان است اتخاذ کنند. به عنوان مثال، بعضی از کارکنان ممکن است ترجیح دهند در طول هفته دو ساعت را به یادگیری اختصاص دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است روزانه ۳۰ دقیقه را به یادگیری اختصاص دهند.

مطالب مشابه

پیام بگذارید