افراد موفق چشم انداز مشخصی دارند

تعداد کمی از مردم به اهداف خود دست پیدا می کنند. این افراد چشم انداز و رویایی کاملاً مشخص و واضح دارند.

 

چشم انداز، رؤیا، عمل

افراد موفق ممکن است برای دستیابی به اهدافشان کارهای دیگری نیز انجام دهند اما آن ها مطمئناً یک تصویر ذهنی و چشم انداز مشخص دارند. یک رؤیای مشخص، همراه با شجاعت برای اقدام و پیگیری کردن آن، شانس موفقیت شما را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. اگر هدفی نداشته باشید، ممکن است به هر سمتی حرکت کنید.

 

متأسفانه، بسیاری از صاحبان ماهر و آموزش دیده کسب و کارها به پتانسیل و توانایی کامل خود دست پیدا نمی کنند، زیرا آن ها رؤیای خود را به وضوح شناسایی و مشخص نکرده اند. رهبرانی که چشم انداز مشخصی ندارند، برای تصمیمات روزمره خود دچار مشکل می شوند و نمی توانند کارها را اولویت بندی کنند.

 

هلن کلر می گوید: چیزی که بدتر از نابینا متولد شدن است، داشتن بینایی بدون چشم انداز است.

در کتاب خوب (The Good Book) می خوانیم: بدون چشم انداز، مردم می میرند. آن ها کنترل خود را از دست می دهند. بدون احتیاط و خویشتن داری زندگی می کنند، به جای آنکه وقت و توجه خود را صرف آنچه که باعث پیشرفت زندگی شان می شود کنند، وقت خود را به هر چیزی که جلب توجه می کند اختصاص می دهند.

افراد موفق چشم انداز مشخصی دارند

کسب و کار شما، چشم انداز شما

برای صاحب یک کسب و کار، هر طرح تجاری باید حول آرزوها و اشتیاق وی شکل بگیرد. تنها پس از اینکه هدف زندگی خود را به وضوح مشخص کردید می توانید مسیر پیشرفتی را که به سمت آن هدف در نظر گرفته اید، طی کنید.

تعریف مأموریت زندگی فرایندی است که نیاز به ارزیابی شخصی و تأمل دارد. به عبارت دیگر، به کار و تلاش زیادی نیاز دارد. اما فواید مشخص کردن آنچه شما از زندگی می خواهید، ارزشش را دارد.

 

شما چطور؟ آیا چشم اندازی برای زندگی خود دارید؟ برای کسب و کارتان چطور؟ اگر پاسختان مثبت است، آیا آن را به مراحل عملیاتی تقسیم کرده اید؟

یک چشم انداز واضح و مشخص می تواند زندگی و کسب و کار شما را به طور چشم گیری ارتقا و بهبود بخشد.

 

برای شروع تعیین چشم انداز خود این چند سؤال را از خودتان بپرسید:

می خواهید چه کاری انجام دهید؟

چرا می خواهید این کار را انجام دهید؟

مزایای انجام این کار چیست؟

نتایج منفی انجام ندادن آن چیست؟

 

منبع:

rhapsodystrategies.com

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید