افراد موفق ریسک پذیر هستند

ریسک پذیر بودن ین خصوصیت  اخلاقی و شخصیتی است. افراد زیادی اهل ریسک کردن نیستند. با این حال افرادی هم هستند که از منطقه امن خود خارج می شوند و به موفقیت می رسند. به بیان دیگر ریسک پذیری یکی از خصوصیات افراد موفق به شمار می رود.

 

بیشتر مردم جانب احتیاط را رعایت می کنند!

افراد زیادی اهل ریسک کردن نیستند و جانب احتیاط را رعایت می کنند. این افراد هیچگاه از منطقه امن خود خارج نمی شوند و همیشه طبق قوانین بازی می کنند. آن ها از چیزهای ناشناخته می ترسند و به ندرت ریسک می کنند. این افراد قابل پیش بینی هستند. زندگی آن ها توسط قوانین و طبق روال معمول اداره می شود. اقدامات آن ها اغلب توسط نظرات دیگران مشخص می شود. این ها افرادی هستند که تلاش می کنند تا همه چیز را ثابت نگه دارد .

 

با این وجود خطرپذیرها افرادی منحصر به فرد و متفاوت از دیگران هستند. آن ها در قلمرو امکان و عظمت و برتری و کارایی زندگی می کنند. آن ها از خارج از شدن از منطقه امن خود و ریسک کردن نمی ترسند. از نظر آن ها چیزی به نام شکست وجود ندارد؛ بلکه تنها تجربیاتی هستند که نتیجه بخش نبوده اند! افراد ریسک پذیر با احساس ماجراجویی و علاقه و اشتیاق، شناخته می شوند. آن ها خیلی به تعریف و تمجیدهای دیگران اهمیت نمی هند بلکه بیشتر به کسب هر آنچه از هر لحظه می توانند به دست آورند متمرکز شوند و نمی ترسند چیزهایی را تجربه کنند که تا به حال کسی آن ها را تجربه نکرده است.

 

آیا می توان بدون ریسک کردن به موفقیت دست یافت؟

در مورد آن فکر کنید. یکی از شخصیت های تاریخی را که با ریسک نکردن، با احتیاط عمل کردن و متوسط ​​بودن توانسته تفاوت ایجاد کند، نام ببرید. اکثریت قریب به اتفاق افراد موفق، به خاطر تفاوتی که در طول زندگی خود ایجاد کرده اند به خاطر آورده می شوند. و ایجاد این تفاوت آن ها را ملزم می کرد که ریسک کنند و وضع موجود را به چالش بکشند.

ما از افرادی الهام می گیریم که فراتر از حد معمول می روند و ریسک می کنند. از طرف دیگر، عادی ​​بودن الهام بخش نیست و به شکوه و عظمت نیز منجر نمی شود. موفقیت از شما فرار می کند مگر اینکه بخواهید محدودیت هایی را که خودتان و دیگران برای تان تعیین کرده اند، از میان بردارید.

برادران رایت اگر به حرف های مخالفان و افراد منفی باف گوش می دادند هیچگاه پرواز تاریخی خود را انجام نمی دادند. هنری فورد اگر به منتقدان خود توجه می کرد هرگز اتومبیل را اختراع نمی کرد. این لیست همچنان ادامه دارد.

هر پیشرفت بزرگی در تاریخ – در کسب و کار، فناوری، پزشکی، ورزش و غیره – نتیجه افرادی است که ریسک کرده اند و از منطقه امن خود خارج شده اند. افراد موفق این را می دانند. نوآوری آن ها نتیجه روحیه ماجراجویانه آن هاست. آن ها خلق می کنند، به اهداف شان دست پیدا می کنند، از دیگران پیشی می گیرند و موفق می شوند زیرا جرات زندگی فراتر از قلمرو طبیعی را دارند.

افراد موفق ریسک پذیر هستند

ریسک حساب شده

افراد موفق ریسک می کنند، اما بدون فکر ریسک نمی کنند. ناظران ممکن است اقدامات آن ها را غیرعاقلانه تفسیر کنند، اما در حقیقت این طور نیست. این افراد ریسک های حساب شده ای را متحمل می شوند آن ها فکر می کنند و همه جوانب را بررسی می کنند و گزینه های خود را ارزیابی می کنند. تحقیق می کنند و دانش لازم برای تصمیم گیری آگاهانه را کسب می کنند. آن ها مزایا و معایب را بررسی می کنند و این سه سؤال را از خود می پرسند:

  1. بهترین حالت چیست؟
  2. بدترین حالت چیست؟
  3. محتمل ترین حالت چیست؟

 

در عصر بزرگراه اطلاعاتی، دستیابی به دانش ارزشمند هرگز آسان نبوده است. ارزیابی گزینه های خود، راستی آزمایی و شناختن بیش از هر زمان دیگری امکان پذیر است. اما آنچه افراد موفق را از دیگران متمایز می کند این است که آن ها پس از انجام تحقیقات و بررسی های لازم، اقدام می کنند! آن ها جرات ریسک کردن را دارند.

بیشتر مردم می گویند اما عمل نمی کنند. آن ها تحت عنوان ارزیابی گزینه های خود، درگیر فلج تحلیلی می شوند. آیا این جمله را که “دانش قدرت است” شنیده اید؟ بسیاری از مردم باور دارند که این جمله درست است. اگر چنین است، چرا بسیاری از افراد با تحصیلات بالاتر، موفق تر نیستند؟ دانش تنها وقتی قدرت پیدا می کند که عملی شود.

 

موفقیت نیاز به اقدام کردن دارد

آخرین باری که کاری را برای اولین بار انجام داده اید چه زمانی بوده است؟ آخرین باری که از منطقه امن خود خارج شده اید چه زمانی بوده؟ آخرین باری که ریسک کرده اید چه طور؟ پاسخ به این سؤالات می تواند چیزهای زیادی راجع به تمایل شما برای انجام آنچه برای رسیدن به اهداف و رویاهایتان لازم است، آشکار سازد.

بسیاری از افراد هدف هایی دارند، اما تنها تعداد تعداد اندکی از افراد به اهداف خود دست پیدا می کنند. خیلی ها رؤیا می بینند، اما تعداد کمی از افراد آن رؤیاها را به واقعیت تبدیل می کنند. افراد موفق می دانند که برای تحقق رؤیای خود باید ریسک کنند.

چند لحظه وقت بگذارید و اهداف و رؤیاهای خود را دوباره مرور کنید. هنگامی که آن ها را مرور می کنید، فکر کنید برای انجام آن ها ممکن است چه خطراتی را متحمل شوید. آیا شما مایل هستید ریسک مورد انتقاد قرار گرفتن، شکست خوردن، برداشت اشتباه و غیره را بپردازید؟ اگر پاسخ تان مثبت است، پس می توانید موفقیت را تجربه کنید.

 

منبع:

rhapsodystrategies.com

مطالب مشابه

پیام بگذارید