مزایای آموزش مجازی

یادگیری مجازی هر شکلی از یادگیری است که با کمک فناوری کامپیوتر رخ می دهد. ما در این حوزه اغلب به کلاس های مجازی ای فکر می کنیم که یک مدرس به صورت زنده در مکانی دور تدریس می کند، اما در واقع آموزش مجازی بسیار گسترده تر از این موارد و مترادف آموزش الکترونیکی است.

 

یادگیری مجازی هر گونه یادگیری ای است که از راه دور اتفاق می افتد. بدان معنا که محتوا از راه دور و توسط فناوری آنلاین به گروه ها و یا افراد در محیط های مستقر، تحویل داده می شود.

 

این روزها به دلیل بحران همه گیری ویروس کرونا، کارمندان در خانه هایشان مشغول کار هستند و سازمان ها سفرهای کاریشان را کاهش داده و یا کاملا لغو کرده اند. در اینجاست که آموزش الکترونیکی در همه سازمان ها به یک ضرورت تبدیل می شود.

 

افسانه شماره یک : آموزش مجازی = آموزش با مربی مجازی ( VILT)

زمانی که به آموزش فکر می کنید، بسیاری از افراد فقط روی آموزش مجازی با مربی مجازی تمرکز می کنند. در این نوع آموزش (VILT) معمولا یک مدرس به صورت زنده و از راه دور محتوا را به فراگیران ارائه می دهد. این کار اغلب با استفاده از فناوری کنفرانس ویدئویی انجام می شود و یک شبیه سازی با کلاسهای سنتی است. در اوایل بیماری کرونا، بسیاری از مؤسسات دانشگاهی از این روش استفاده کردند. البته از انجایی که تبدیل یک کلاس سنتی آموزشی به یک کلاس مجازی سریع است، این نوع آموزش جایگاه خوبی را در توسعه فردی کارمندان دارد، اما گزینه های ارائه دهنده آموزش مجازی بهتر و جالب تری هم وجود دارد. علاوه بر آموزش VILT، آموزش های مجازی ممکن است از روش های دیگری همچون شبیه ساز های آنلاین، دوره های تعاملی مبتنی بر وب، انجمن ها، آموزش همراه ( mobile learning)، بازی سازی، ابزار های پشتیبانی اجرایی و آموزش مبتنی بر منبع نیز صورت پذیرد. می توان گفت که یادگیری مجازی بیشترین تأثیر را  در میان روش های دیگر یادگیری داشته و می تواند با ترکیبی از انواع مختلفی از تحویل محتوا، طیف وسیعی از فراگیران را در بر بگیرد.

 

افسانه شماره ۲: آموزش مجازی کسل کننده است.

 اگر تجربه یادگیری مجازی شما محدود به دوره های کسل کننده سالانه و یا دفاع از پایان نامه در خانه بوده است، ممکن است تصور کنید که تمام آموزش های مجازی به همین منوال اند. اما در حقیقت این درست نیست. آموزش دیجیتال می تواند همه جانبه، قانع کننده، تأثیر گذار و سرگرم کننده باشند. از این رو افرادی که در حوزه آموزش دیجیتال هستند، باید روی تجارب آموزش دیجیتالی ای که جذاب و مؤثر است، سرمایه گذاری کنند. حفظ کردن کارمندان راضی و مشغول به کار از راه دور، چالش های بیشتری را به همراه دارد. نیاز های یادگیری و توسعه این حوزه باید به عنوان یک فرصت تلقی شود. حتی اگر کارمندان دور کار هم نباشند، آ»وزش الکترونیکی در صرفه جویی از زمان و هزینه های سفر، مزایای زیادی به همراه دارد. یادگیری مجازی به فراگیران کمک می کند تا سرعت یادگیری خود را تنظیم کرده و به طور مستقل آن را مدیریت کنند.

در این میان، طراحی صفحات آموزش دیجیتال است که یک صفحه کسل کننده مجازی را به یک صفحه آموزشی جذاب تبدیل می کند.

 

افسانه شماره ۳: ایجاد یک صفحه آموزشی  جذاب، گران تمام می شود.

در حالی که با آموزش مجازی جذاب، موافق هستید، اما شاید فکر کنید که توسعه آموزش مجازی بسیار گران است. با گسترش ابزار های توسعه آموزش و منابع ارزان و گاه رایگان، می توانید به راحتی آموزش مجازی خود را توسعه دهید. این توسعه می تواند اضافه کردن فیلم، گرافیک های جذاب و حتی انیمیشن باشد. راز همه این روش ها، طراحی متفکر و هدفمند است. درست که اگر قصد دارید تا از انیمیشن های سطح بالاتر مثل Pixer و یا فیلم های شرکتی استفاده کنید، هزینه آموزش دیجیتال شما بالاتر خواهد رفت. اما خبر خوب این است که اغلب فراگیران از کیفیت فیلم های آموزشی یوتیوب ( Youtube) راضی هستند. تیم آموزش شما می تواند با داشتن یک دوربین تلفن همراه و یک سه پایه دوربین معمولی، فیلم های ساده و مفیدی را ایجاد کنند که به خوبی می تواند در استراتژی آموزش آنلاین شما قرار داده شود. البته چندین ابزار انیمیشن سازی ارزان هم برای این کار وجود دارد که می توان بدون برنامه نویسی از انها استفاده کرد. البته این را به خاطر داشته باشید که فراگیران در دوره های آموزش الکترونیکی نیاز به تعامل منظم با دیگر فراگیران و مدرس خود دارند. و شما به عنوان مدیر بخش آموزش، می بایست به دنبال مهارت ها و منابع طراحی خاص برای آموزش آنلاین خود باشید.

 

 افسانه شماره۴: آموزش مجازی نمی تواند نیازهای تدریس را برآورده کند.

برای مدرسانی که مدت های طولانی وابسته به حضور در کلاس درس داشتند، منطبق شدن به یک فرایند مجازی، غیر ممکن به نظر می رسد. چگونه می توان با پیشرفت های درس، به نیاز های فراگیران پاسخ داد؟ چگونه می توان اطلاعات فنی پیچیده را از راه دور به فراگیر منتقل کرد؟ و یا چگونه می توان از راه دور، به تمرین مهارت های خاص پرداخت و باز خورد فراگیران را رصد کرد؟ اینجاست که تجزیه و تحلیل دقیق از اهداف آموزشی و فناوری به مرحله اجرا در می آید. مدیران کسب و کار های کوچک می توانند ایده های خود را درباره نحوه استفاده از فن آوری های موجود برای دستیابی به اهداف آموزشی در اختیار مؤسسات و مدیران آموزش قرار دهند. ابزار ها و سیستم های مدیریت آموزش آنلاین متنوعی برای پشتیبانی از آموزش الکترونیکی وجود دارند. حتی می توان محیط یادگیری مجازی را با یک معلم و ربات مجازی نیز تجهیز کرد تا فراگیران بتوانند در حین تماشای فیلم آموزشی ، تکالیف خود را نیز انجام دهند. شما می توانید با استفاده از سیستم های مدیریت تولید محتوا، نیاز های تدریس مدرسان را تا حد بالایی تأمین کنید.

 

افسانه شماره ۵ : آموزش مجازی غیر شخص و غیر مشارکتی است.

به خاطر داشته باشید که آموزش مجازی مترادف با آموزش آنلاین است. بنابراین می توان اشکال مختلفی از آموزش همچون یادگیری اجتماعی و مشترک را همانند یک پروژه آنلاین گروهی به  دوره آموزشی اضافه کرد. می توان از ابزار هایی همچون Google Docs برای ایجاد یک تجربه یادگیری اشتراکی استفاده کرد. آموزش الکترونیکی سنتی دارای مزیت ثبات و تکرار پذیری است. به خاطر داشته باشید که بهترین یادگیری ها با درگیر کردن احساسات فراگیر گره می خورد که می توان آن را در یک محیط مجازی نیز اجرا کرد. بنابراین طراحی هدفمند و فراگیر محور در این زمینه بسیار ضروری است.

 

 در شرایطی  که جهان با رویدادهای ناپایدار و پیچیده ای همچون  ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند، برای  ایجاد ارتباط و توسعه نیروی کار از راه دور نیاز به روش های منعطف داریم. آموزش الکترونیکی می تواند روش های متعددی را در اختیار  شما قرار دهد.  یادگیری مجازی، فرایندی مقرون به صرفه  و مؤثر است، اما نیاز به استراتژی و تعیین هدف دارد.

 اگر نمی دانید که چگونه  باید آموزش مجازی خود در  سازمان را به صورت کاملا مؤثر پیاده کنید و بتوانید نیاز های عمده فراگیران و سازمان خود را بر آورده کنید، با کارشناسان نومانو در ارتباط باشید.

 

مطالب مشابه

پیام بگذارید