آموزش مجازی بدون اینترنت

آموزش مجازی برای دانشجویان و دانش آموزانی که  دسترسی به اینترنت ندارند، دشوار است، با این حال روش های مختلفی وجود دارد که به فراگیران امکان می دهد که  از راه دور آموزش ببینند.

 

مدارس و دانشگاه ها چه کاری می توانند برای دانش آموزان فاقد اینترنت انجام دهند؟

آموزش از راه دور آینده آموزش است، اما در مورد دانش آموزانی که نمی توانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند چه؟

تطبیق با یک محیط آموزش از راه دور در زمان های نامشخص و با هر تصوری آنقدر ها آسان نیست.

مدارس باید خود را برای مقابله با چالش های مختلف مانند مقابله با تهدیدهای حریم خصوصی داده ها در کلاس های مجازی، پیروی از استاندارد های دورکاری آماده کنند. تا از مهارت کافی مربیان برای تدریس در یک محیط آنلاین، اطمینان پیدا کنند.

 

اما قبل از رفتن به سمت آموزش آنلاین، مدارس باید بدانند که آیا معلمان و دانش آموزان برای استفاده موفقیت آمیز از ابزارهای یادگیری از راه دور، از دستگاه ها و اتصال به اینترنت مورد نیاز برخوردار هستند یا خیر.

۳۰ درصد مناطق آموزشی و مدارس در ایران دسترسی ارتباطی برای برقراری آموزش‌های مجازی را ندارند.

این مناطق به دلیل در دسترس نبودن اینترنت نمی توانند بخشی از یک محیط یادگیری کاملاً آنلاین شوند.

جای تعجب است که ذینفعان آموزش و پرورش به فکر تأمین بودجه برای ارائه امکانات اینترنتی برای دانش آموزانی که دسترسی به ایترنت ندارند، نیستند.

مدارس می توانند استراتژی های زیر را دنبال کنند تا آموزش مجازی را برای فراگیرانی که نمی توانند به اینترنت دسترسی داشته باشند، به یک تجربه به یاد ماندنی تبدیل کنند.

 

در آموزش مجازی مدارس باید والدین را به استفاده از منابع اجتماعی تشویق کنند

مدارس باید فهرستی از مکانهایی را که WiFi و رایانه های رایگان در اختیار افراد قرار می دهند، تهیه کرده و در اختیار والدین قرار دهند.

چرا که والدین می توانند در شب و آخر هفته ها در کنار فرزندان خود از چنین مکانهایی بازدید کرده و یک محیط آموزش از راه دور برای آنها فراهم کنند.

 

 در کنار آموزش مجازی بسته ها، مقالات، کتابهای کار را توزیع کنید

مدارس می توانند کلیه مطالب آموزشی را به صورت نسخه چاپی در اختیار دانش آموزان خود قرار دهند.

در این شرایط، نقش معلمان بسیار حیاتی است. مدرسان باید سخنرانی های خود را با استفاده از دفتر و مقاله تهیه کنند. پس از توسعه سخنرانی ها می بایست، تمام وسایل لازم از جمله کتاب، صفحه کار و سایر موارد در خانه فراگیران به صورت هفتگی یا ماهانه توزیع شود.

 

نقاط اتصال تلفن همراه و سایر ابزارهای ارتباطات اینترنتی بی سیم را به دانشجویان ارائه دهید.

زمانی که نوبت به بهبود محیط های آموزشمجازی برای دانش آموزان کم برخوردار می رسد، مدارس باید به آنها مکان های ارتباطی سیار و امکانات ارتباطی اینترنتی بی سیم را در محیط زندگی شان ارائه دهند.

 با این حال، فعالیت مذکور از نظر بودجه کمی گران است. مدارس می توانند با برخی از شرکت ها هماهنگ کنند تا دسترسی به اینترنت برای دانش آموزان از راه دور ارزان تر شود.

 

حتی می توان به کافی شاپ ها و فروشگاه ها رفت و از آنها درخواست کرد که برای برخی از دانش آموزان برای یک تا دوساعت در روز اینترنت رایگان در نظر گرفته و در ازای آنها کار داوطلبانه انجام شود.

 

آموزش مجازی را از طریق ویژگی های آفلاین در دسترس قرار دهید

دانش آموزان باید به اهمیت ویژگی های آفلاین پی ببرند و بر این اساس آنها را به برنامه های آموزش مجازی خود اضافه کنند.

طبق وبلاگ Google، دانش آموزانی که در خانه های خود به اینترنت دسترسی ندارند، همچنان می توانند از راه دور آموزش ببینند.

 این وبلاگ اهمیت این مسئله را که دانش آموزان حتی اگر به اینترنت متصل نباشند، می توانند از Chromebook و G Suite برای اهداف آموزشی استفاده کنند، برجسته می کند.

تیم های IT می توانند ویژگی های دسترسی آفلاین را بر روی دستگاه های دانش آموزان فعال کنند، اما برای تکمیل مراحل نصب به دسترسی آنلاین نیاز دارند.

 

به طور مشابه، آنها می توانند دسترسی آفلاین برنامه های G Suite مانندCalendar ، Drive و غیره را فعال کنند. جالب اینجاست که آنها می توانند یک برنامه افزودنی آفلاین Google Docs را در مرورگر وب Chrome بارگیری کنند که به دانش آموزان و معلمان امکان دسترسی به مطالب مربوط به برنامه های مختلف بهره وری از جمله Google را می دهد. مثل نوشتن سند، جداول، اسلاید و غیره

 

درباره دانشجویان نیز، آنها می توانند اسناد و سخنرانی ها را از Classroom و Drive بارگیری کنند. در نتیجه، می توان در خانه با هر وسیله ای به دروس و منابع دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، آنها می توانند فعالیت های مختلفی را در Chromebook خود انجام دهند، مانند ضبط و ویرایش تصاویر توسط google Keep.

 

در صورت عدم دسترسی آنلاین، مربیان می توانند از برنامه های بهره وری دیگری مانند Screencastify و Soundtrap for Education استفاده کنند. این برنامه ها گزینه های آفلاین را در Chromebook App Hub یا Chrome Web Store ارائه می دهند تا بدون دسترسی به اینترنت فعالیت ها و پروژه هایی را برای دانشجویان خود ایجاد کنند.

مطالب مشابه

پیام بگذارید